Apple kullanıcıları ödeme alabilir ve Apple cüzdan’a kart ekleme işlemini sizlerle paylaşıyoruz. Apple banka kartı ile ödeme ve Apple Pay kart ekleme işlemini birlikte inceleyelim.

Apple kullanıcıları ödeme alabilir, Apple bilindik ve popüler olan teknoloji şirketleri arasında yer almaktadır. Apple tarafından üretilen cihazlar tüm dünyada büyük bir ilgi ile karşılanmaktadır. Apple uzun zamandan beri güç yönetimi konusunda bazı tartışmalara maruz bırakıldı. Apple İngiltere davasında iphone müşterilerini yanılttığı iddiası ile dava edilmiştir. İphone kullanıcıları için yüz milyonlarca sterlin tazminat talep edilen bu dava da Apple tarafından bu iddiaların gerçek olduğu reddedildi.

Birleşik Krallık İphone kullanıcıları adına toplu bir dava açmak için Rekabet Temyiz Mahkemesine gidildiği açıklanmıştır. Apple şirketi birçok konu yüzünden uzun zamandan beri dava edilmişti. Şubat ayında patent ihlali için dava açılan Apple şirketinin kasıtlı olarak mülkiyet haklarını ihlal edilmesi öne sürülmüştü. Üstelik Apple şirketine açılan ilk ihlal davası değildi. İngiltere’de bulunan Optis şirketi ile dava ihlal davası bulunmaktadır. Tüm bunların ardından Apple şirketine yeni bir dava açılması için başvuruda bulunuldu.

Apple Satışları Yasaklanıyor Mu?

Apple şirketine açılacak olan davanın nedeni yapılan yazılım güncellemelerinin cihazların pil ömrünü uzattığı iddia edilse de durumun böyle olmamasından dolayıdır. Apple piyasadaki en büyük şirketlerden biri ve hakimiyetini kötü yönde etkilediğini söyleyen birçok kişi vardır. Açılan davada Gutmann iddiasına göre Apple telefon pillerinin yeni yazılımı işleme taleplerini karşılayamamasından dolayı kapanmalara ve donmalara neden olduğunu bu durumu gizlemek için de güç yönetim aracını gizlediğini bildirmiştir.

Apple tarafından gelen açıklamada ise Apple ürünlerinin kasıtlı olarak ömrü kısaltmak ve müşteri yükseltmelerini sağlamak için deneyimi bozmak gibi düşüncelerinin olmadığını dile getirmiştir.

  • Açılan toplu davanın işlenmesi için CAT tarafından onay beklenmektedir. Dava için net bir tazminat davası belirlenmese de 927 milyon dolar olabileceğini Gutmann ve avukatları açıklamıştır.

Sizce Apple gerçekten ömrü kasıtlı olarak azaltmak için güncellemelerde ve eylemlerde bulunuyor mu? Yorumlar kısmında fikrinizi bildirebilirsiniz.


Daha fazla ilgili içerik;


1 Comment

  1. İşte Apple Pay kullanarak ödeme almak için adımlar:

    İşletmenin Apple Pay’i kabul ettiğini doğrulayın.
    Cihazınızı ödeme noktası cihazına yaklaştırın.
    İşletmenin talimatlarını izleyin.

Leave A Reply