Ariana Grande son yıllarda ünlüler arasında adını sıkça duyuran şarkıcı, oyuncu, söz yazarı ve hatta besteci sıfatları ile biliniyor. Kendisi hakkında birçok magazin haberi bulabilirsiniz. Ünlüler arasında adını sıkça duyduğumuz bir Disney yıldızı olmasa da tıpkı o havaya sahip olan bir yıldız.

Kısacık boyu, pembe sevgisi ve milyonları kendine hayran bırakan sesi ile şarkılarına resmen hayat veren bir ünlü olduğunu da söylemek gerekir. Peki gerçekte Ariana Grande kimdir? Nerelidir? Kaç yaşındadır? Özel hayatı ve kariyeri hakkında merak edilenleri sizler için derledik.

Ariana Grande hakkında merak edilen bazı gerçekler: Hobileri ve alışkanlıkları

Ariana Grande hakkında merak edilen bazı gerçekler

Ariana Grande tam bir feminist. Kadın haklarına ve hayvan haklarına büyük derecede önem veriyor. bugün hayatta zorbalıkla karşılaşan her gruba karşı bir sempati duyduğunu da söyleyebiliriz. LGBT sağ destekçisi olarak kendini tanımıyor. Bunun dışında Ariana Grande hakkında ilginizi çekecek bazı özellikleri;

 • En sevdiği film Bruce Almighty.
 • En sevdiği film serisi ise Harry Potter.
 • En sevdiği içecek Hindistan cevizi suyu.
 • En sevdiği meyve çilek.
 • Vücut ölçüleri; 91-66-80.
 • Kilosu: 48
 • Boyu: 1,52
 • Gece sahilde gezinmekten çok hoşlanıyor.
 • Yükseklik korkusu var.
 • Adrenalin tutkusu var.
 • Cadılar bayramına bayılıyor.
 • Film türleri arasında korku filmlerini severek izliyor.
 • Müzikal tiyatro izlemeyi seviyor.
 • Uyurken bir şey giymekten hoşlanmıyor.
 • En yakın arkadaşı Victoria Monet’tir.
Ariana Grande Nereli

1993 yılında Amerika’da dünyaya geldi.

Ariana Grande 1993 yılında Amerika, Florida’da bulunan Boca Raton’da doğdu. Kendisine nereli olduğu sorulduğunda Sicilya ve Abruzzese kökenli bir İtalyan Amerikalı olduğunu dile getiriyor. Oldukça karmaşık gelebilir ama atalarının çeşitli yerlerden gelmiş olması onun tarafından bir ayrıcalık olarak değerlendiriliyor.

Frank James Michael Grande Marchione

Ariana’nın gerçek adı: Frank James Michael Grande Marchione.

Frank James Michael Grande Marchione bu isim gerçekten Ariana’ya mı ait diyebilirsiniz. Ancak bu doğru.

Erkek kardeşinin adı da Frankie olduğunu düşünürsek ailesinin unutmamak için böyle bir isim verdiğini de düşünebilirsiniz. Ne amaçla böyle bir isim koymuşlar bilinmez ama Ariana adını pek sevmemiş olacak ki kendine yeni bir isim bulmuş. Hayranları da onu bu isimle tanıdı ve sevdi.

Ariana Grande’nin kardeşi

Ariana Grande’nin bir abisi var.

Ariana Grande’nin annesi Joan babası ise Edward ismine sahip. Bir de kendisinin Frankie adında bir abisi var. Ariana küçüklüğünden bu yana babasının mesleğini ilginç buldu. Öyle ki babası grafik tasarımcılığı yapıyordu. Üstelik bildiğimiz IBI Design şirketinin de kurucusu olarak biliniyor.

Ariana Grande Kaç Yaşında

Ariana Grande şu an 28 yaşında.

Ariana Grande hayatını inşa ederken okuldan pek haz etmemiş olacak ki birden hayallerinin peşinden gitmeye karar verir ve ardından okulu bırakarak müziğe başlar. Okulu bırakması sonrasında tekrar okula da başlamadığı biliniyor.

Ariana Grande Burcu

Ariana Grande’nin burcu Yengeç. Boyu ise 1,53 cm.

Ariana denildiğinde onun fiziksel özellikleri fazlasıyla merak ediliyor. Kendisi 1,53 boyunda kahverengi gözlere sahip ve 48 kilo. Ufak tefek tatlı ve bir o kadar da seksi bir kız olduğunu söylesek hayranları tarafından linçlenmeyiz diye düşünüyoruz.

Ariana Grande’nin sevgilisi Dalton Gomez. 

Ariana Grande’nin sevgilisi Dalton Gomez. 

Bugünlerde sosyal medyada ve magazinlerde Dalton Gomez ile olan ilişkisi yönünden Ariana’nın gündeme geldiği biliniyor. Dalton emlak sektöründe kendine ait bir işe sahip. Doğrudan söylemek gerekirse bir emlakçı.

Ariana Grande

Ailesi tarafından Katolik olarak yetiştirildi.

Ariana ailesi tarafından Katolik olarak yetiştirilse de onun inancı daha farklıydı. Kabala inancını taşıdığını kabul ediyor. Bu inanç ile maddi olarak değil manevi olarak inancın temelleri olduğuna inanıyor. Ailesinin yetiştirdiğinin aksine hayatını bir Katolik gibi yaşamıyor.

Ariana Grande Hayvan Severliği

Tam bir hayvansever.

Ariana gerçek anlamda bir hayvansever. Hayvanları o kadar seviyor ki onların tüketilmesini asla istemiyor. Bu noktada kendisinin vegan olduğunu da söyleyelim. Evinde beslediği 6 köpeği ve bir evcil domuzu var.

Ariana Grande

Müziğe başlamak için okulu terk etti.

Ailesi tarafından büyük bir tepkiyle karşılaşan Ariana söylenenleri bir kenara bırakmış ve müzik kariyerine odaklanmıştır. O dönemde ailesinin desteği olmadan ilerlemek onun için sanılandan çok daha fazla zor olmuş olsa gerek. Her ne olursa olsun Ariana yolundan asla dönmemiş. Sonrasında okuluna devam etmeyi de hiç düşünmemiş.

Ariana Grande

İlk büyük çıkışını 2008 yılında yaptı.

Henüz 15 yaşındayken yaptığı bu çıkışta Grande Ulusal Gençlik Tiyatroları Derneği Ödülüne layık görüldü. Gerçek anlamda iyi tepkiler alarak aslında bugün ne kadar ünlü olacağının sinyallerini ilk çıkışından itibaren vermeye başlamıştı.

ariana grande katy perry konser

İlk konserini 2011 yılında Katty Perry ile tanışmak için verdi.

Katty Perry onun için miladi bir isimdi. Şarkıcılık ve oyunculuk noktasında kendini geliştirse de onun da kendine örnek aldığı isimler vardı. Ariana ilk konserini de Katty Perry ile tanışabilmek için henüz 18 yaşındayken 2011 yılında verdi.

Bugün 300 milyondan fazla takipçisi var.

Bugün 300 milyondan fazla takipçisi var.

Ariana Grande’nin farklı sosyal medya platformlarında toplam 300 milyondan fazla takipçisi var. Kendisinin en çok takip edilen kadın sanatçı olduğunu da söyleyerek dudak uçurtan maddi kazancına değinmek istiyoruz.

Ariana Grande Değeri

Ariana Grande’nin mevcut değeri 120 milyon dolardan fazla.

Ariana Grande için mevcut değerinin 120 milyon dolardan fazla olduğunu biliyor muydunuz? Bu değer size dudak uçuklatacak tarzda bir tepki verdirebilir. Sadece ünlü değil aynı zamanda çok zengin bir ünlü. Henüz sadece 28 yaşında.