Armut Vücut Tipi Nasıl Giyinmeli

Armut vücut tipi nasıl giyinmeli hakkında detaylı bilgilendiriyoruz. Kum saati vücut tipi nasıl giyinmeli işte detaylar.

Armut vücut tipi nasıl giyinmeli, armut vücut tipi omuzlar ve göğüs kısmının dar, belin ince ve kalça kısmın dolgun olması anlamına gelir. Eğer kalçalarınız omuzlarınızdan daha genişse, armut vücut tipine sahipsiniz demektir. Doğru giyinmek, nasıl göründüğünüzün anahtarıdır. Vücut tipinize göre giyindiğinizde kendinizi çok daha güzel hissetmeniz mümkün. Armut vücut tipi nasıl giyinmeli sorusunu şöyle açıklayalım;

  • Kalça kısmınız dolgun olduğu için bu bölgeyi ön plana çıkaracak kıyafetler giymemeniz gerekir. Dar ya da skinny pantolonlar giymek yerine bol ve düz kesim olan pantolonlar tercih etmelisiniz.
  • Pantolon seçimi yaparken baskılı ya da kargo pantolonlardan da uzak durmalısınız. Bunlar vücudunuzu hantal ve kilolu gösterecektir.
  • Armut vücut tipine sahipseniz dikkati üst bedene çekmeniz gerekir. Bu nedenle desenli gömlek ya da tişört tercihi sizin için doğru seçim olacaktır.
  • Omuzlarınızı ön plana çıkaracak bluz ya da kazaklar da tercih edebilirsiniz. Bunlarla birlikte bol taşlı şık aksesuar, farklı bir hava yaratmanızı sağlayabilir.
  • Armut vücut tipine sahipseniz alt kısma koyu, üst kısma açık renkler tercih ederek kombin yapmalısınız.
  • Kollarınızı ve gerdan bölgenizi açıkta bırakan kıyafetler ile topuklu ayakkabılar, oldukça gösterişli olmanızı sağlayabilir.

Armut Vücut Tipli Ünlüler

Armut vücut tipli ünlüler genellikle bu durumdan memnun olmadığı bir gerçektir. Ancak en çok konuşulan ve en dikkat çeken ünlülerin armut vücut tipine sahip olduğu unutulmamalıdır. Doğru değerlendirildiğinde armut vücut tipi şansa dönüşebilir. Armut vücut tipli ünlüler her zaman kalçalarıyla ön planda olan Shakira, giydiği iddialı kıyafetleri ile kimsenin gözünden kaçmayan hatta estetik cerrahlarının sık sık kalçasının örneğini yaptırmak isteyen kişilerle karşılaştığı Jennifer Lopez, boy boy bikini pozları veren Beyonce, Maria Menounos ve Rihanna olarak sayılabilir.

Kum Saati Vücut Tipi Nasıl Giyinmeli

Kum saati vücut tipi nasıl giyinmeli omuzlar ve göğüs bölgesi geniş olan, beli ince olan ve kalça bölgesi de omuz kısmıyla eşit olan vücut tipidir. Yani kalça ve omuzların hemen hemen aynı ölçülere sahip olduğu vücut tipi olarak da tanımlanabilir. Kum saati vücut tipi nasıl giyinmeli diyorsanız, işte birkaç ipucu…

  • Kum saati vücut tipinin avantajı, sahip olduğu kıvrımlardır. Bu nedenle kıvrımlarınızı ön plana çıkaracak kıyafetler tercih etmelisiniz. Örneğin V yaka olan ve bele doğru daralan kıyafetleri üst kısımda tercih edebilirsiniz. Üst kıyafetlerinizi tek renk tercih ederseniz daha alımlı görünürsünüz.
  • Dar pantolonlar, skinny jean pantolonlar ve düşük bel pantolon türleri vücut tipinize oldukça yakışacak kıyafetlerdir. Yüksek bel giymeyi seviyorsanız da hem bele hem de kalçalara tam oturan pantolonlardan seçim yapmalısınız.
  • İnce topuklu ayakkabı ve mini etekle de kombininiz tamamlayabilirsiniz.

Basenli Kadınlar Nasıl Pantolon Giymeli

Adidas UltimaShow Kadın Fiyatı

Aseton olmadan oje nasıl çıkarılır

Sezaryen Sonrası Göbek Nasıl Gider 2022

1 Haftalık Hamilelik Nasıl Anlaşılır

Yusuf Saroğlu

Sizin için blog yazıları paylaşıyorum. Soru ve önerilerini aşağıya yazabilirsin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Aradığın burada

Başa dön tuşu