ATEG Vakfı burs şartları ve ATEG Vakfı burs sonuçlarını nereden kontrol edeceğiniz hakkında bilgilendirme yapıyoruz. Ateg Vakfı kimin ve Ateg Vakfı burs ne kadar ücret veriyor gibi sorularınıza yatınız sitemizde bulabilirsiniz.

Ateg Vakfı burs başvurusu 2023 eğitim ve öğretim yılı için başladı. Burs başvurusunda bulunmak isteyen kişilerin merak ettiği tüm soruları yazımızda detaylı bir şekilde ele aldık. Hadi gelin birlikte inceleyelim.  

Öğrencilerin en çok ihtiyaç duyduğu konulardan birisi burstur. KYK burs ödemelerinin dışında başka bir kurumdan burs başvurusu yapmak isteyen öğrenciler birçok vakfı araştırmaktadır. Esev burs başvuruları başladığı gibi birçok kurum ve kuruluşta burs başvuruları başladı. Ateg vakfı burs başvuruları için son gün 26 Eylül 2023 olarak belirlenmiştir. Burs başvurusunu yapmak için alttaki adımları takip ediniz. 

 • İlk olarak Ateg Vakfı’nın resmi web sitesine giriş yapınız.  
 • Ardından üst kısımda burs başvurusu yazan seçeneğe tıklamanız gerekir.  
 • Seçeneğe tıkladıktan sonra Başvuru Formu yazan kısma tıklayınız. 
 • Ateg Vakfına üye olmanız ya da üyeyseniz hesabınıza giriş yapmanız gerekir. 
 • Daha sonra karşınıza gelen başvuru formunu eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurarak başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.  

Ateg Vakfı Kimin

Maddi durumu olmayan ve eğitim hayatında zorluk yaşayan öğrenciler için birçok kurum ve kuruluş burs imkanı sunmaktadır. Burs imkanından yaralanabileceğiniz kurumlardan biri Ateg Vakfı’dır. Ayrıca Lises vakfı burs başvuruları başlamıştır. Ateg Vakfı’nın sağlayacağı burs için de başvurularınızı gerçekleştirebilirsiniz. Peki Ateg Vakfı kimin? 

Ateg vakfı eğitim hayatında eşitliği sağlamak ve eğitime destek vermek için kurulmuştur. 2009 yılında kurulan ve eğitim seviyesi fark etmeden maddi durumu olmayan çocukların eğitimine destek vermektedir. Ateg Vakfı’nın kime ait olduğu konusunda detaylı bir açıklama bulunamamaktadır. Yönetim Kurulu üyeleri ve kurucusu hakkında resmi web sitelerinde bilgi verilmemiştir.  

Ateg Vakfı Burs Ne Kadar 

Ateg Vakfı Burs Ne Kadar

Ateg Vakfı tarafından sağlanan burs 2022-2023 eğitim ve öğretim yılı için belli değildir. Burs başvurusu başlamasına rağmen bursun ne kadar olacağına dair bir açıklama yapılmamıştır. Genellikle kurumlar 600 TL ile 1500 TL arasında burs imkanı sunmaktadır. Bazı kurumlar ise bursun ne kadar olacağı konusunda herhangi duyuru bir duyuru yapmamaktadır. Anadolu Vakfı burs ödemelerinin tutarını belirtmemiştir. Bunun gibi Ateg Vakfı da burs konusunda açıklama yapmamıştır.  

Vakıflar genellikle öğrencilere 9 ay ile 10 ay arasında burs imkanı sunmaktadır. Bu bursların tutarları bazı kurumlarda 600 TL olurken, bazı kurumlarda 1.500 TL’ye kadar ulaşmaktadır.  

ATEG Vakfı Burs Şartları

2022-2023 yılında burs başvuruları başlamıştır. ATEG Vakfı’na burs başvurusunda bulunmak için bazı şartları sağlamanız gerekir. Bu başvuru şartlarını sağlayan kişilerin başvuruları kabul edilecektir. Burs başvuru şartları şu şekildedir; 

 • Türk vatandaşı olması gerekir. 
 • Öğrenci eğitim hayatında başarılı olması aranan şartlar arasındadır. 
 • Maddi gelir düzeyinin düşük olması gerekir. 
 • KYK bursu dışında başka bir kurumdan burs alınıyorsa başvuru kabul edilmemektedir.  
 • İkinci öğretim ve açık öğretim kapsamında eğitim gören kişilerin burs başvuruları kabul edilmemektedir.  
 • Üniversitelerde eğitim görmeniz gerekir. Yüksek lisans öğrencileri başvuruda bulunamazlar. 
 • Yurt dışında öğrenim gören kişiler burs başvuruları kabul edilmemektedir.  
ATEG Vakfı Burs Başvurusu 

ATEG Vakfı Burs Başvurusu

Ateg Vakfı burs başvurusu, maddi desteğe ihtiyacı olan ve eğitim hayatında başarılı olan kişilere verilecektir. Burs başvuruları onaylanan kişiler 9 ay boyunca burs alabilirler. Başarılı olan öğrenciler burs alamaya devam edebilirler. Burs devamı için aranan özelliklerden biri de 2.50 genel not ortalamasıdır. Eğer okulun 100’lük sistem kullanıyorsa 75 not ortalamanızın olması gerekir. Aksi halde burs kesintisi yaşayabilirsiniz. Bu vakıf tarafından sunulan burs için başvuru yapmak istiyorsanız alttaki adımları takip etmeniz gerekir; 

 • İlk olarak yapmanız gereken linkine tıklayarak sayfayı açın. 
 • Üye değilseniz üye olmanız gerekir. Üye olduktan sonra başvuru formunu görüntüleyebilirsiniz.  
 • Başvuru formu içerisinde kişisel bilgiler, ailenin sosyo ekonomik durumu, kardeşlerinizle ilgili belgeler, eğitim sürecinde ikamet durumu, başka kurumdan burs alıyorsanız detaylı açıklaması ve iletişim bilgilerinizin girilmesi istenir.  
 • Tüm bilgilerinizi eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurduktan sonra Gönder seçeneğine tıklamanız yeterli olacaktır.  

ATEG Vakfı Burs Sonuçları

ATEG Vakfı burs başvuruları 26 Eylül tarihinde sona erecektir. 26 Eylül sonrasında başvurular değerlendirmeye alınacaktır. Burs sonuçları Ekim ayında açıklanacak olup ilk ödemeler Ekim ayında gerçekleşecektir. Ekim ayında ödemesi başlayacak olup Haziran ayında ödemeler son bulacaktır. Başarılı bir öğrenciyseniz ve not ortalamanızı düşürmediyseniz burs almaya devam edebilirsiniz.   Başvurusu kabul edilen öğrencilerin belirli belgeleri hazırlaması gerekir. Öğrenci belgelerini hazırladıktan sonra ödemelerini kolayca alabilir. 

Çelikel Eğitim Vakfı Burs Başvurusu

Kadın Hekimler Eğitime Destek Vakfı Bursu