ATM’den Sim Kart Blokesi Nasıl Kaldırılır – Hangi ATM’de Nasıl Yapılır

ATM’den sim kart blokesi nasıl kaldırılır ve e-devlet sim kart bloke kaldırma işleminin detaylarını sizlere aktarıyoruz.

Çeşitli nedenlere bağlı olarak bloke olan Sim kartlardaki blokeyi kaldırmak artık kolay. Pin kodunun yanlış girilmesi, şifrenin çok fazla yanlış girilmesi gibi nedenlerden dolayı sim kartları bloke olabiliyor.

Sim kartındaki blokenin, pin kodunun yanlış girilmesi ile ilgili olduğu durumlarda puk kodu yardımıyla da blokenin kaldırılması mümkün. Bankaların bloke kaldırma numaraları ile banka ATM’lerinden de sim kartınızda bulunan blokeleri kolayca kaldırabilirsiniz. Sim kart değişikliğinde, bankalar güvenlik amaçlı kartınıza bloke koyar.

Kartınızda bulunan blokenin kaldırılması için banka ile iletişime geçerek veyahut müşterisi olduğunuz bankanın ATM’sine giderek bloke kaldırma işlemini gerçekleştirebilirsiniz. ATM’den bloke kaldırma işlemi birkaç dakika sürmektedir.

Sim Kart Değişikliği Nedeniyle Şifre Gönderilemiyor

Sim kartı değişikliği nedeniyle şifre gönderilemeyen durumlarda, bankanızın müşteri temsilcisi ile iletişime geçmeniz gerekir. Bankaların bloke kaldırma numaraları ile banka ATM’lerinden de sim kartınızda bulunan blokeleri kolayca kaldırabilirsiniz.

Sim kart değişikliğinde, bankalar güvenlik amaçlı kartınıza bloke koyabilmektedir. Kartınızda bulunan blokenin kaldırılması için banka ile iletişime geçerek veyahut müşterisi olduğunuz bankanın ATM’sine giderek bloke kaldırma işlemini gerçekleştirebilirsiniz. ATM’den bloke kaldırma işlemi birkaç dakika sürmektedir.

ATM’den Sim Kartı Blokesi Kaldırma Finansbank

QNB Finansbank ATM’lerinden sim kartınızda bulunan blokeyi kolayca kaldırabilirsiniz. Bloke kaldırma işlemi için;

Finansbank banka veya kredi kartınızı ATM’ye takarak sizden istenen güvenlik bilgilerini girin.

Ekranda yer alan menüde, kişisel bilgiler bölümüne tıklayarak “Sim Kartı” seçeneğine tıklayın. Sonrasında sim kart bloke kaldırma işlemi talimatı vererek, sistem tarafından sizden istenen güvenlik sorularını cevaplayarak işleminizi tamamlayın.

ATM’den Sim Kartı Blokesi Kaldırma Ziraat Bankası

Atm’den sim kartı blokesi kaldırma ziraat bankası

Ziraat Bankası kartınız için sim kart bloke işlemi yapmak istiyorsanız, ilgili bankanın ATM’sine giderek işleme başlayın. ATM’de işlem yaparken “Sim kart blokesi algılandı, kaldırmak için giriş tuşuna basın”  şeklinde bir uyarı karşınıza çıkabilir. Giriş tuşuna basarak telefonunuza gelen doğrulama kodu ile Sim bloke kaldırma işlemini yapabilirsiniz.

Telefon Sim Kart Bloke Kaldırma

Sim kartınızı değiştirdiğiniz zaman, kredi veya banka kartlarınıza banka tarafından bloke gelebilir. Güvenlik nedeniyle konulan bu blokeleri “Sim Kartı Değiştirme İşlemi” yaparak blokeyi kaldırabilirsiniz. Telefon numaranızı değiştirdiğiniz anda müşterisi olduğunuz banka ile iletişime geçerek kartınızda bulunan telefon numarasını güncelleyebilirsiniz. Bu işlemi yapmanız, herhangi bir bloke işlemi ile karşı karşıya kalmamanız açısından oldukça önemlidir.

  • Ziraat Bankası: 444 00 00 – 0850 220 00 00
  • QNB Finansbank: 0850 222 0900
  • İş Bankası: 0850 724 0 724
  • ING Bank: 0850 222 0 600
  • DenizBank: 0850 222 0 800

Kartsız Sim Kart Bloke Kaldırma

Sim kart bloke kaldırma işlemini kartsız bir şekilde yapmak için, ATM’lerde bulunan karekod işlemlerini tercih edebilirsiniz. Aynı zamanda kartsız sim kart bloke kaldırma işlemi için müşterisi olduğunuz banka ile iletişime geçerek bloke kaldırma işlemini talep edebilirsiniz.

Ali Saroğlu

Ali, Ankara'da yaşıyor. Deneyimlediği tecrübeleri paylaşmayı seviyor. Liberal. ali.saroglu@bedavainternet.com.tr