Audio Kapı Zili Aşağıdan Çalmıyor – Nasıl Resetlenir

Audio kapı zili aşağıdan çalmıyor sorunu birçok kullanıcının yaşadığı problemlerden biri. Bu sorunun oluşmasına neden olan sebepleri öğrenmek ister misiniz? O zaman doğru yerdesiniz. Hadi gelin hem nedenine hem de çözümüne birlikte bakalım.

Kapı zili için en çok Audio markası tercih edilir. Ancak birçok kullanıcı kapı zilinin çalmaması problemi ile karşı karşıya kalıyor. Audio kapı zilinin çalmaması zilin bozuk olmasından, zil düğmesi ya da zil ünitesinin bozuk olmasından, elektrik kesintisinden ya da zil kablosundan dolayı meydana gelebilir. Bu nedenlere göre yapmanız gerekenleri de ele aldık.

 • Zil düğmesini ya da zil ünitesinin hasar alıp almadığını kontrol edin,
 • Zil düğmesinin doğru takıldığından emin olmak için tekrar çıkartın ve takın,
 • Elektrik kesinti problemi yaşamadığınızdan emin olun.
 • Kablo hasarını kontrol edebilirsiniz.

Kapı Zili Aşağıdan Çalmıyor

Audio kapı zili aşağıdan çalmıyor - nasıl resetlenir

Her evde olmazsa olmazlardan biri kapı zili diyebiliriz. Kapı zilinin markasının önemi olmaksızın birçok kişi kapı zili ile ilgili sorun yaşıyor. Bu sorun dolandırıcılar tarafından fırsat yaratabilir. Sorun yaşadığınız zaman ilk önce destek ekiple iletişime geçmeden önce kendiniz sorunu halletmeye çalışın. Sorun çözülmüyorsa teknik ekiple iletişime geçebilirsiniz.

Kapı zili aşağıdan çalmıyorsa kabloda, zil ünitesinde ya da zil düğmesinde bir problem vardır. Bu problemi bularak çözüme kavuşturabilirsiniz. İlk önce zil düğmesinin çalışıp çalışmadığını kontrol edin. Eğer zil düğmesi çalışıyorsa kabloda sorun olabilir. Kablonun hasar görmesi, yanlış takılması ya da kabloda sorun varsa bu durum yaşanıyor olabilir.

Elektrik kesintisi olduktan sonra kapı zillerinde hasar meydana gelebilir. Eğer elektrik kesintisi bittiyse ve sorun yaşanıyorsa hemen destek ekiple iletişime geçin. Destek ekip sorununuzu kısa süre içerisinde belirleyerek çözüme kavuşturacaktır.

Audio Diafon Zil Çalmıyor

Son zamanlarda birçok kişi Audio diafon kullanmaya başladı. Ancak Audio diafon kullanırken zil çalmama gibi sorunla karşılaşabilirsiniz. Bu durumda kablolamanın doğru yapıldığından, zil düğmesinin çalıştığından ve zil ünitesinin doğru takıldığından emin olun. Eğer sorunu bulamadıysanız ve çözüme kavuşturamadıysanız Audio destek ekibiyle iletişime geçebilirsiniz. Audio destek ekibiyle iletişime geçmek için alttaki iletişim numaralarını kullanabilirsiniz.

 • Müşteri Hizmetleri; 444 11 58,
 • Fabrika Adresi; Esenkent Mah. Barajyolu Cad No;26 Ümraniye/İSTANBUL
 • E-Posta; info@audio.com.tr

Audio Görüntülü Diafon Resetleme

Audio kapı zili aşağıdan çalmıyor - nasıl resetlenir

Audio görüntülü diafon resetlemek için yapmanız gereken adımlar oldukça basit. Kapı zili çalmıyorsa ya da herhangi bir sorun yaşıyorsanız diafonu resetlemeniz işinize yarayabilir. Resetleme işleminden sonra sorun hala devam ediyorsa teknik destek almanızı öneriyoruz. Audio görüntülü diafon resetlemek için alttaki adımları takip edebilirsiniz.

 • Diafon panelinin arka kısmındaki reset düğmesini bulun.
 • Bu düğme bir kalem gibi ince bir eşyayla basılı tutun.
 • Düğmeye basılı tutarken diafon panelini elektrikten çekin.
 • Ardından tekrar elektrik prizine takın.
 • Bu işlemden sonra reset düğmesinden kalemi çekin.

Audio görüntülü diafon kullanım kılavuzunda resetleme işlemini de inceleyebilirsiniz. Her diafon modeli ayrı olduğu için resetleme işlemi farklılık gösterebilir.

Başak Saroğlu

Başak, Ankara'da Elektrik Elektronik Mühendisi. Ayrıca yeni içerikler yazmayı ve paylaşmayı seviyor. basak.saroglu@bedavainternet.com.tr

‎️‍🔥