Avengers karakterleri bizim bildiğimiz Yenilmezler ekibinin üyeleridir. Yenilmezler denmesinin bir nedeni var. Onlar mükemmel üstün güçlere sahip insanlar ve tanrılar. Evet sadece insanlardan da oluşmuyor. Marvel çizgi roman Avengers ekibinin her bir kahramanının kendine has yetenekleri ve bir yaşam öyküsü var.

Avengers karakterleri yaşam öyküleri, doğaüstü güçleri ve onlar hakkında merak edilenleri burada derledik. Marvel filmleri gerçek Avengers hayranları toplanın, karakterleri tek tek inceleyelim.

Iron Man: Zeka ve teknoloji bir arada.

Iron Man

Iron Man bildiğimiz diğer adı ile Demir Adam, Avengers ekibinin tartışmasız bel kemiğidir. Öyle ki kendisi ekibin lideri olmasa da ekibi toplayan da yönlendiren de çoğu zaman odur. Kaptan Amerika’ya ters düşmek istemeyiz ama Demir Adam açık ara önde.

Iron Man’ın hikayesi ise kendisinin bir kalp rahatsızlığı geçirmesi ve kalbi yerine teknolojik bir aksam takması ile başlar. Teknolojiyi ve zekasını kullanan Tony Stark gerçek anlamda güçlü bir süper kahraman olan Iron Man’e dönüşür. Bir teknoloji devi, gerçek anlamda zengin ve insanlığın kaderi için önemli bir karakter.

Hulk: Yeşilin dev gücü ile tanışın.

Hulk

Hulk hiç tartışmasız Avengers ekibinin en güçlüsüdür. En azından Bayan Marvel ile tanışana kadar. Hulk’un durdurulamaz gücü ise onun sinirli olmasından geliyor. Unutmayın. Hulk her zaman sinirlidir. Peki neden?

Hulk aslında bir insandır. Gerçek adı da Bruce Banner’dır. Zeki ve çalışkan bir bilim insanı olan Banner bir gün yanlışlıkla gama ışınlarına maruz kalır. Hem de çok fazla gama ışınına. Sonunda ne mi olur? Bildiğimiz Hulk ortaya çıkar. Hulk’un gücünün sınırları yoktur. Bu arada HULK EZER. Gerçekten ezer.

Thor: Odin’in yakışıklı oğlu.

Thor

Thor, bildiğimiz tanrı olan Odin’in oğludur. Kendisi de bir yarı tanrıdır. Thor’un en önemli özelliği ise gücüdür. Kendisi o kadar güçlüdür ki düşmanları karşısında asla duramaz. Hele ki çekici elindeyse. Çekici sadece layık olanlar kaldırabilir. Bu zamana kadar çekici Thor’dan başka kaldırabilen çıkmadı. Sessiz olun. Spoiler vermek hoş değil.

Thor bir şimşek tanrısıdır. Şimşekleri yönetebilir ve istediği yere yönlendirebilir. Bir o kadar da karizmatik ve çekicidir. Thor’un hayatı ise sandığınızdan çok daha karmaşık ve zor. Kardeşi Loki ile olan mücadelesinden tutun da evini koruma çabalarına ve başarısız aşk hayatına kadar her şey karman çorman.

Kaptan Amerika: Bir Süper Asker

Kaptan Amerika

Kaptan Amerika kelimenin tam anlamı ile bir süper askerdir. Güçlerini kazanmadan önceki yaşamında da fazlasıyla zekiydi. Ancak kendisi bir çalışmanın parçası olmayı kabul ederek güçlenir. Öylesine güçlenir ki bu güçler sandığınızdan çok daha yıkıcı olabilmektedir.

Ne yazık ki Amerika olmak için yaşadığı çağda donarak kalan Steve Rogers hayatını da yıllar öncesinde bırakmak zorunda kalmıştır. Kaptan Amerika’nın yaşam öyküsü size fazlasıyla üzücü gelse de Avengers ekibinin şanslılarından biridir kendisi. Hikayenin sonuna kadar bekleyin.

Kaptan Marvel: Doğaüstü güçleri olan bu kadın Hulk’u bile yenebilir.

Kaptan Marvel

Yanlış duymadınız. Hulk’un yenilmezliği buraya kadarmış. Kaptan Marvel ortaya çıktığı andan itibaren aşırı güçlü olması ve yetenekli olması ile ön plana çıkıyor. Kendisi evrenin enerjisini kullanabilir ve bu enerji ile saldırabilir. Durdurmak için Thor’un bile gücü yeterli kalmayabilir. Tam bir yıkım makinesi olabilecek güce sahip.

Doctor Strange: Büyüyü yöneten adam.

Doctor Strange

Doctor Strange sıradan bir hayatı olan bir doktordur. Bir gün ellerini kullanamayacağını ve doktorluk yapamayacağını öğrenir. Bunun üzerine alternatif çareler aramaya başlar ve mistik sanatlar ile tanışır. Strange’in mistik sanatlarda ustalaşmaya başlaması ile birlikte her şey farklı bir hal alır.

Doktor Strange artık evrenin Mistik Koruyucusudur. Düşmanların ayağını denk almasında fayda var. Bu arada Strange’in bir de mükemmel sevimli bir pelerini var. Onun için canını bile verebilir. Sadık bir dost gibi.

Black Widow: Çevik ve yetenekli.

Black Widow

Avengers ekibinin hiç şüphesiz en doğal karakteri diyebiliriz. Kendisinin doğa üstü güçleri yok. Ancak çok zorlu bir hayatı olmuş. Öyle ki kendisi yaşadığı zorlukları aşmakta hala biraz zorlanıyor. Kara dul olarak da dilimizde bilinen bu karakter aşırı hızlı hareket edebilir. Dövüş konusunda eline su dökebilen azdır. Yeteneklerini saymak yerine mantığına da övgü yağdırmakta fayda var.

Hawkeye: Namı diğer Şahin Göz

Hawkeye

Hawkeye mükemmel bir ok atıcısıdır. Oklarını istediği şekilde istediği yere ulaştırmak konusunda çok başarılıdır. Kendisinin gözleri de sözleri kadar keskindir. Hem cesur hem de korkusuzdur. Ancak onun da bir hassas noktası var. Ailesi. Sevdiklerine bir şey olması onu mahveder. Şüphesiz Avengers ekibinin en cesurlarından biridir kendisi.

Scarlet Witch: Cadılar da çok şey başarabilir.

Scarlet Witch

Yanlış duymadınız Scarlet Witch bir cadı. Hem de kehanetlerde uzun süredir kendisinden bahsedilen bir cadı. Öyle ki onun başarabileceklerinin sınırı yok. Kendine hayal ürünü olan bir kasaba bile kurabilir. Üstelik orada mutlu bile olabilir.

Her neyse. Scarlet Witch asıl adı Wanda olan bir cadıdır. Kendisinin görünmeyen güçleri açığa çıkarmak ve kontrol etmek gibi bir huyu da vardır. Eğer Scarlet sizin tarafınızdaysa haliniz iyi demektir. Fakat tam tersi ise hayat sizin için çok zor olabilir.

SSS

Marvel’ın ilk kahramanı kimdir?

Marvel dünyasının ilk kahramanı Namor’dur. Pek bilinmez ancak Marvel serilerinin ilk kahramanı olan Namor’un devam karakteri de Human Torch olarak bilinir. Namı diğer alev adamdır.

Avengers kaç kahraman var?

Avengers ekibinin 9 ana kahramanı bulunmaktadır. bunlar; Thor, Hulk, Kaptan Amerika, Kaptan Marvel, Demir Adam, Scarlet Witch, Hawkeye, Black Widow ve Doktor Strange’dir. Her bir kahramanın kendi özel yetenekleri bulunmaktadır.

Comments are closed.