Aylık Akbil Nasıl Yapılır – Mavi Kart’a Faiş Zam Geldi

Aylık akbil nasıl yapılır ve İstanbulkart aylık abonman nasıl yapılır, bilgilendiriyoruz. Aylık akbil ne kadar, birlikte güncel akbil fiyatlarını inceleyelim.

Aylık akbil nasıl yapılır, mavi kart olarak da bilinen Aylık İstanbulkart yani eski adıyla akbil; abonman bedeli ve kullanım koşulları UKOME tarafından belirlenen aylık abonman yüklenerek kullanılan “istanbulkart” türüdür.

Aylık Akbil almak için nüfus cüzdanı ve 1 adet son 6 ay içerisinde çekilmiş vesikalık fotoğraf ile beraber size en yakın İstanbulkart Başvuru Merkezi’ne başvurarak alabilirsiniz. 

Online başvuru formunu doldurduktan sonra ödemenizi başvurunuzun son adımında kredi kartıyla yapabilirsiniz. Online başvuru formunu doldurduktan sonra kurum tarafından PTT’ye teslim edilen kartınız, PTT aracılığı ile adresinize teslim edilmektedir.

Mavi Kart (aylık abonman ücreti)

Mavi kart (aylık abonman ücreti), birinci dereceden akrabaların da kart sahibi yerine başvuruda bulunabildiği Mavi kart ücreti aşağıda detaylı olarak güncel fiyatlar yer almaktadır.

  • Aylık tam akbil 1.073 TL
  • Aylık tam akbil (öğrenci) 211.50 TL

Daha fazla ilgili içerik;


Aylık Akbil Nereden Doldurulur

Aylık akbil nereden doldurulur, aylık akbilleri kredi kartı, bazı marketlerden bulunan belirli ödeme noktalarından ödeme sağlayabilirsiniz.

İstanbulkart Mobil’i indirip QR kod ile veya NFC yükleme talimatı verebilir ve bakiyenizi kontrol edebilirsiniz.

Şok marketlerden de akbil dolumu yapabilirsiniz. Her Şok marketinde bulunmayan bu özellik sayesinde kredi kartı ile Akbil veya İstanbulkart yüklemesi yapabilirsiniz.

Akbil yüklemesi yapan bazı market veya büfelerde de yükleme yapmak mümkündür. Kredi kartı ile yükleme yapmak isterseniz Akbil yüklemesi yapan marketler “komisyon” adı altında kar payı alabilir. İşletmeye göre alınan komisyon payı değişir.

İstanbulkart Aylık Abonman Nasıl Yapılır

İstanbulkart aylık abonman nasıl yapılır

İstanbulkart aylık abonman nasıl yapılır, öğrenci kartını, online ya da bireysel başvuru şeklinde yapabilirsiniz. Online başvuru için, fotoğrafınızı ve ‘online başvuru formuna’ bilgilerinizi kaydettikten sonra, ödeme yapmanız yeterli olacaktır. Kart başvuru merkezlerine giderek kayıt sonrasında öğrenci belgesi, T.C kimlik aslı ve fotoğraf ile Öğrenci kartlarını bizzat temin edebilirler.

İstanbul Mavi Kart Kimlere Verilir

İstanbul mavi kart kimlere verilir, Türk vatandaşı olup da çıkma izni almak suretiyle Türk vatandaşlığını kaybedenler ve 5901 sayılı Türk Vatandaşlığı Kanunun 28 inci maddesinde belirtilen alt soyları kayıt olabilmektedir. 18 yaşından küçüklerin Mavi Kartı ana ve babaları çocuğu aile kütüklerine tescil ettirmek için bildirimde bulunma yetkisi olan kişiye verilir. Bunun dışında Türk vatandaşı olmayan kişiler ise kart alamazlar.

Yusuf Saroğlu

Edebiyat ve sosyoloji uzmanlık alanı. 2018 Yılından beri uzman olduğu alanlarda içerik üretiyor. Günümüzde hala pek çok bilgi eksik. Doğru ve güncel bilgiyi vermek için çok çalışıyor. yusuf.saroglu@bedavainternet.com.tr