Bacaklardaki Çilek Görünümü Nasıl Geçer (3 Yöntem)

Son zamanlarda karşımıza çilek görünümlü bacak kavramı ile karşı karşıya kalırız. Peki bu kavramın anlamı nedir? Bacaklarınızda ortaya çıkan siyah noktalara benzer yapıda lekeler varsa bu duruma çilek görünümlü bacak denmektedir.

Yazın yaklaşmasıyla birlikte bacaklarınızda oluşan noktalı görünümden kurtulmak istiyorsanız neler yapmanız gerekiyor gelin bir bakalım. İmkansız ve zor bir durum değildir. Pürüzsüz bacaklara ulaşmak istiyorsanız yapmanız gerekenler şu şekildedir;

  • Düzenli olarak peeling yapmanız bacaklarınızdaki çilek görünümünü azaltacaktır.
  • Epilasyondan sonra bacaklarınızı nemlendirmeniz gerekir.
  • Tüylerinizi alırken kullandığınız tüm işlemlerde her zaman tüylerin uzadığı yönün tersine doğru almanız gerekir. Aksi halde bu durumu devam ettirmeniz halinde bacaklarınızda batıklar meydana gelecektir.

Çilek Görünümlü Bacak İçin Peeling

Bacaklardaki çilek görünümü nasıl geçer

Çilek görünümlü bacaklar birçok kişiyi rahatsız etmektedir. Pürüzsüz ve güzel bir cilde sahip olmayı birçok kişi merak etmektedir. Çilek görünümlü bacaklarınızdan kurtulmak için en etkili yöntemlerden birisi peeling olmaktadır. Evde hangi peelingleri nasıl kullanabilirsiniz sizler için yazımızda derledik.

  • En etkili peelinglerden biri olan karbonatı kullanarak bacaklarınızı pürüzsüzleştirebilirsiniz. 1 yemek kaşığı karbonat ile ılık su ve 1 çay kaşığı yulaf ezmesini karıştırmanız gerekir. Bu karışımı bacaklarınıza sürün ve 2 dakika bekletin ardından soğuk su ile durulayınız.
  • Esmer şeker kullanarak peeling yapabilirsiniz. 2 yemek kaşığı esmer şeker ile 2 yemek kaşığı aloe vera jelini ve 1 çay kaşığı limon suyunu karıştırarak bacaklarınıza sürünüz. Bu karışımı haftada bir kez yapmanız tavsiye edilmektedir.

Bacaktaki Kıl Kökü Gözenekleri Nasıl Geçer

Bacakta kıl kökünün gözeneklerinin gözükmesi rahatsızlık vermektedir. Bacaklarınızda oluşan siyah noktaları gidermek istiyor ve pürüzsüz bir görüntü olmasını istiyorsanız yapmanız gereken bazı işlemler vardır. İlk olarak jilet kullanmak yerine ağda kullanmayı tercih ediniz.

Bu işlem sayesinde kıl kökünüz yumuşayacağı için görüntü kaybolmaya başlayacaktır. Bacaklarınız için kullanabileceğiniz bazı maskeler vardır. Bu maskelerden biri yumurta akı olmaktadır. Yumurta akı hem cildinize hem de bacaklarınız için kullanabileceğiniz etkili maskelerden biridir.

  • Yumurtanın beyazını kullanarak gözeneklerinizi kapatabilirsiniz. 1 yumurta akını iyice karıştırın ardından 1 çay kaşığı limon suyu ekleyin. Bu karışımı elde ettikten sonra bacaklarınıza sürün ve 10 dakika bekletin. Ardından soğuk bir su ile durulayın.

At Kılı Fırçası Çilek Bacak

Bacaklardaki çilek görünümü nasıl geçer

Her kadının canını sıkan durumlardan birisi olan çilek görünümlü bacaklardan kurtulmak mı istiyorsunuz? İpeksi ve pürüzsüz bir bacağa sahip olmak kim istemez ki? Bacak tüylerinizi temizledikten sonra bacaklarınızda oluşan siyah noktalar oluşmaya başlar. Bu görüntü birçok kişiyi rahatsız etmektedir. Siyah noktalardan kurtulmak istiyorsanız at kılı fırçasını kullanmanız gerekir.

  • Haftada bir kez at kılı fırçasını bacaklarınıza kullanmanız gerekmektedir. Bacaklarınız kuruyken aşağıdan yukarıya olacak şekilde kıl fırçasını bacaklarınızda kullanın. Ölü hücrelerin atılması ve kan dolaşımın hızlanmasını sağlayarak çilek bacaklardan kurtulmanızı sağlar. At kılı fırçasını 5 veya 6 dakika boyunca uygulamanız gerekir.

Daha fazla ilgili içerik;

Çilek bacak kendiliğinden geçer mi?

Çilek bacak, kıl köklerinin etrafında oluşan koyu renkli noktalardır. Bu noktalar, kıl köklerinin etrafında bulunan ölü deri hücreleri, kıl foliküllerinde biriken yağ ve kir veya kıl köklerinin çevresindeki iltihaplanmadan kaynaklanabilir.

Çilek bacak için ne kullanılır?

Nemlendirici kremler
Sıcak su ve kese
At kılı fırçası
Doğal yağlar

Pürüzsüz bacaklar için ne yapmak lazım?

Cildi düzenli olarak nemlendirin
Düzenli olarak ölü deri hücrelerinden arındırın
Doğru epilasyon yöntemini seçin

At kılı fırçası çilek bacak nasıl geçer?

At kılı fırçası, cildi nazikçe uyararak ölü deri hücrelerinin atılmasına yardımcı olabilir. Bu da çilek bacak görünümünü azaltmaya yardımcı olabilir.

Ecz. Yeşim Karabulut

2001 İstanbul Eczacılık Fakültesi Mezunu. Uzmanlık alanı tedavi ilaçları ve ağrı, bulantı, öksürük ilacı kullanımı hakkında bilgi verir. Meslek ve İstanbul aşığıdır. yesim.karabulut@bedavainternet.com.tr

‎️‍🔥