Bağlantınız Gizi Değil Hatası Çözümü – Chrome ve Telefonda

Bağlantınız gizi değil hatası çözümü ve telefonda bağlantınız gizle değil hatasını sizlerle paylaşıyoruz. Chrome bağlantınız gizi değil hatası çözümünü birlikte inceleyelim.

İnternet dünyası gün geçtikçe gelişmektedir. İnternet dünyası geliştikçe tehlikeleri de artmaktadır. Kişisel bilgilerinizi çalmaya çalışan birçok yazılım vardır. İnternet tarayıcıları bu gibi durumlarda kullanıcıları korumaya almaya çalışır. Kullanıcıları korumaya alan internet tarayıcılarında karşımıza bağlantınız gizli değil hatası çıkar.

İnternet tarayıcılarında sürekli olarak karşı karşıya kaldığımız hatalardan birisi bağlantınız gizli değil hatası olmaktadır. İnternet sitesine giriş yaparken karşınıza sürekli bağlantınız gizli değil hatası ile karşı karşıya kalmak artık canınızı mı sıkıyor? Sizler için sorunun çözümünü yazımızda ele alıyoruz.

Telefonda Bağlantınız Gizi Değil Hatası

İnternet tarayıcıları görüntülemek istediğiniz internet sitelerinin güvenlik sertifikalarını kontrol etmeye başlar herhangi bir sorunla karşılaştığı zaman kullanıcıları uyarır. Bağlantınız gizli değil uyarısı bazen internet sitelerinden kaynaklı olsa da durum her zaman böyle değildir. Bağlantınız gizli değil hatasını çözmek için yapmanız gereken yöntemler şu şekildedir;

 • Görüntülemek istediğiniz sayfayı yeniden yüklemeye çalışın.
 • Herkese açık olan bir Wi-Fi bağlantısını kullanıyorsanız ağınızı değiştirmekte fayda vardır.
 • Açmak istediğiniz web sitesini gizli modda açmaya çalışmanızda fayda var.
 • Antivirüs yazılımınız varsa devre dışı bırakın ve sayfayı yeniden yüklemeye çalışın.
 • İşletim sisteminizden kaynaklı bir durum olabilir bu yüzden işletim sisteminizi güncelleyin.
 • Tarayıcı geçmişinizi, çerezlerinizi ve önbelleğinizi temizleyerek yeniden sayfayı açmayı deneyin.

Chrome Bağlantınız gizi değil hatası

Chrome bağlantınız gizi değil hatası

Chrome bağlantınız gizi değil hatası, bir internet sitesini görüntülemek istediğiniz zaman internet tarayıcınız, internet sitesini kontrol etmeye başlar. Http protokolü üzerinden sunduğu SSL güvenlik sertifikasına uygun olmayan internet sitelerine erişim sağlamanız engellenmektedir. SSL güvenlik sertifikası kişisel bilgilerinizin kötü yazılımlara karşı korunması için alınan önlemlerden biridir. Ancak bağlantınız gizli değil hatası internet sitesinden kaynaklı olmayabilir. Bu durumla karşı karşıya kaldıysanız şu yöntemi deneyebilirsiniz.

 • İlk olarak kullandığınız tarayıcının ayarlar kısmına giriş yapınız.
 • Ardından Sertifikalar seçeneğini bulunuz.
 • Sertifikalar seçeneğini bulduktan sonra bu kısma tıklayın.
 • Sertifikalardan Google ile ilgili olan tüm sertifikaları siliniz ardından internet sayfasını yeniden yükleyiniz. Bağlantınız gizli değil uyarısı ortadan kalkacaktır.

Bağlantınız Gizi Değil Hatası Windows 7

Bilgisayarlarınızda herhangi bir internet sitesini açmak istediğiniz zaman karşınıza bağlantınız gizli değil hatası geliyorsa ve bu durum birçok internet sitesine girmenize engel oluyorsa sizden kaynaklı bir sorun olabilir. Bu uyarı bazı sitelerde karşınıza çıkıyorsa sitenin güvenliğinden kaynaklı kişisel bilgilerinizin korunma amacıyla karşınıza çıkmaktadır. Ancak bağlantınız gizli değil hatası sürekli bir hata haline gelmişse o zaman tarayıcı veya bilgisayarınızdan kaynaklı olabilir. Yapmanız gereken adımlar ise şu şekildedir;

 • Windows 7 de bağlantınız gizli değil hatası ile karşı karşıya kalıyorsanız yapmanız gereken Windows 7 için güvenlik güncellemelerini indirmeniz gerekir. Tek yapmanız gereken microsoft güncelleme linkine tıklamaktır.

Daha fazla ilgili içerik;


Bağlantınız Gizi Değil Hatası Android

Birçok uygulamada ve sistemde karşımıza çıkan hatalardan birisi bağlantınız gizli değil hatasıdır. Android işletim sistemini kullanıyorsanız ve görüntülemek istediğiniz web sitelerine erişim sağlayamıyorsanız yapmanız gereken adımları sizler için ele aldık. Bağlantınız gizli değil hatası internet sitelerinden kaynaklı olduğu gibi uygulamadan kaynaklı da olmaktadır.

 • İlk olarak yapmanız gereken işlemler çerezlerinizi ve önbelleğinizi silmektir.
 • Ardından ağ bağlantınızı değiştirmek ve gizli modu kullanmak çözümlerden birisi olmaktadır.
 • VPN’nizi geçici bir şekilde devre dışı bırakmanız sizlere çözüm sağlayabilir.

Yusuf Saroğlu

Edebiyat ve sosyoloji uzmanlık alanı. 2018 Yılından beri uzman olduğu alanlarda içerik üretiyor. Günümüzde hala pek çok bilgi eksik. Doğru ve güncel bilgiyi vermek için çok çalışıyor. yusuf.saroglu@bedavainternet.com.tr

‎️‍🔥