Bakırın kilosu, piyasa koşullarına göre de değişiklik gösterebilir. Arz ve talebin artması, bakırın fiyatının yükselmesine neden olabilir.

Soyma Bakır Hurda Fiyatı257.00₺/Kg
Lama Hurda Bakır Fiyatı250,00₺/Kg
Çatı Bakırı Hurda Fiyatı254,00 ₺/Kg
Bakır Hurda Fiyatı230,00 ₺/Kg

Sıfır Bakırın Kilosu Ne kadar?

Bakırın Kilosu Ne Kadar

Sıfır bakırın metre fiyatı 10 TL’dir. Bakır madeni ile ilgilenen, bu konuda yatırım yapmayı düşünenler için bir araştırma yaptık. Bakır madeni kulanım alanları olarak oldukça geniştir.

Bakırın bazı özellikleri vardır;

  • Bakırın ısı ve elektriği çok iyi iletmesi nedeni ile pek çok sektörde kullanılan bakır özellikle kablo üretimi yapan firmaların en sık kullandığı madendir.
  • Dayanıklılık bakımından güçlü ve iletkenliği yüksek olan bakır madenini diğer madenlere göre daha az bulunması değerini daha fazla artırmaktır.

bknz. Bakır Nerede Kullanılır

Hurda Bakırın Kilosu Ne kadar?

Bakırın Kilosu Ne Kadar

Hurda bakırın kilosu 240 TL’dir. Bilindiği üzere bakır madenini çeşitli şekillerde ve formlarda satın almak mümkündür. Bunlardan en fazla ilgi gören ve satılan şekli ise hurda bakırdır.

Soyma Bakır230 TL
Lama Bakır İmalat Artığı220 TL
Antigron Kırma Bakır225 TL

Bilinildiği üzere bakır madeni doğada demdir gibi madenlere oranla çok daha az bulunabilen bir madendir. Bu yüzden fiyat olarak ta diğerlerine oranla daha pahalıdır. Bakır madeni korozyona karşı dayanıklı ve paslanmaz yapısı sayesinde özellikle kablolarda sıklıkla kullanılmaktadır. Çok kullanılan bir madem olduğu için bu tür metaller hurda olarak satın alınabilmektedir. Hurda bakırın da pek çok çeşidi vardır ve kilo fiyatları da bu çeşitlere göre değişir. Örneğin;

  • Hurda dişli kızıl parça
  • Soyma bakır
  • Lama imalat artığı
  • Soyma bakır
  • Hurda klima borusu
  • Antigron kırma gibi pek çok çeşide sahiptir.

Hurda bakırın kilosu ne kadar?

Bakırın Kilosu Ne kadar

Hurda bakırın kilosu fiyatı 230 TL’dir. Sürekli bir tırmanışta olan bakır yüksek ihtimal ile tırmanışa devam edeceği açıkca görülmektedir. 1 ton bakır 13.557 USD’dir.