Bakırın Kilosu Kaç Para – Sarı Bakırın Kilosu Ne Kadar

Bakırın Kilosu Kaç Para ve Sıfır Bakırın Kilosu Ne kadar detaylı bilgilendiriyoruz. Hurda Bakırın Kilosu Ne kadar işte detayları.

Bakırın kilosu kaç TL fiyatları hakkında meraklıları için kapsamlı bir araştırma yaptık. Bilindiği üzere insanoğlu var olduğu çağlardan beri kıymetli madenler konusuna her daim ilgi duymuştur.

Çağlar boyunca hayatımızda olan kıymetli madenler içinde olan bakır pek çok endüstri sektöründe sıklıkla kullanılmaktadır. Bu yüzden bakır kilo fiyatları konusunda sizleri bilgilendirmek için bir yazı hazırladık.

Sıfır Bakırın Kilosu Ne kadar (Soyma Bakır Fiyatı)

Sıfır bakırın kilosu ne kadar? Bakır madeni ile ilgilenen, bu konuda yatırım yapmayı düşünenler için bir araştırma yaptık. Bakır madeni kulanım alanları olarak oldukça geniştir. Bakırın bazı özellikleri vardır;

  • Bakırın ısı ve elektriği çok iyi iletmesi nedeni ile pek çok sektörde kullanılan bakır özellikle kablo üretimi yapan firmaların en sık kullandığı madendir.
  •  Dayanıklılık bakımından güçlü ve iletkenliği yüksek olan bakır madenini diğer madenlere göre daha az bulunması değerini daha fazla artırmaktır. Sıfır bakırın metresi $13.557 işlem görmektedir.
Saf bakır fiyatı ne kadar?

Temmuz 2022 tarihi güncel bakır fiyatı 230 TL olarak yenilendi. İthal bakır fiyatı ise €23 olarak piyasa satışını sürdürmektedir.

Bakır kablo kilosu ne kadar?

Kablo bakırın fiyatı şu seçenekler doğrultusunda farklılık göstermektedir. Soyulmuş bakır 230 TL, yanmış bakır 210 TL, kablolu bakır 200 TL olarak piyasada varlığını sürdürmektedir.

Hurda Bakırın Kilosu Ne kadar

Hurda Bakırın Kilosu Ne kadar – (Kablo Bakırın Kilosu Ne Kadar)

Hurda bakırın kilosu ne kadar? Bilindiği üzere bakır madenini çeşitli şekillerde ve formlarda satın almak mümkündür. Bunlardan en fazla ilgi gören ve satılan şekli ise hurda bakırdır.

Hurda Bakır FiyatıKG
Soyma Bakır230 TL
Lama Bakır İmalat Artığı220 TL
Antigron Kırma Bakır225 TL

Bilinildiği üzere bakır madeni doğada demdir gibi madenlere oranla çok daha az bulunabilen bir madendir. Bu yüzden fiyat olarak ta diğerlerine oranla daha pahalıdır. Bakır madeni korozyona karşı dayanıklı ve paslanmaz yapısı sayesinde özellikle kablolarda sıklıkla kullanılmaktadır. Çok kullanılan bir madem olduğu için bu tür metaller hurda olarak satın alınabilmektedir. Hurda bakırın da pek çok çeşidi vardır ve kilo fiyatları da bu çeşitlere göre değişir. Örneğin;

  • Hurda dişli kızıl parça
  • Soyma bakır
  • Lama imalat artığı
  • Soyma bakır
  • Hurda klima borusu
  • Antigron kırma gibi pek çok çeşide sahiptir.

Bakırın Kilosu Ne kadar 2022

Bakırın kilosu ne kadar 2022 yılına girmek için geçirdiğimiz son günlerde bakırın şuan ki fiyatı 230 TL’dir. Sürekli bir tırmanışta olan bakır 2022 yılında yüksek ihtimal ile tırmanışa devam edeceği açıkca görülmektedir. 1 Ton bakır kaç Dolar, yukarıdaki grafiktede göstermiş olduğumuz gibi 1 ton bakır $13.557 olarak yükselişini sürdürmektedir.

Demirin Tonu Ne Kadar (GÜNCEL) – İnşaat Demir Kilosu Kaç Para?

İzmir Demir Fiyatları

Alüminyum Hurda Fiyatı

Yusuf Saroğlu

Sizin için blog yazıları paylaşıyorum. Soru ve önerilerini aşağıya yazabilirsin.

3 Yorum

  1. Altından sonra yatırım yapılabilecek en değerli şeyler gümüş ve bakır. Ben iktisat okudum ve 2008 yılından beri herkes bangır bangır bakıra yatırım yapın diye bağırmıştı bize. Tabi gelir olmadığı için o dönemlerde yatırım da yapamadık ama halen geç kalınmış değil. Altın bir kat artınca gümüş ve bakır en az 5 kat değerleniyor. İnsanların pek çoğu bunu bilmediği için bakıra yönelmiyordu ancak şu anda bile iyi bir yatırım aracı olabilir.

  2. Bakır şu sıralar gerçekten altınla yarışıyor. Yurt dışında da bulmakta zorlanıyoruz. Hurdacılar zaten fiyatı en yüksek noktalara çıkarıyor. Uluslar arası bir bakır sıkıntısı mevcut inşallah bu sorun yakın zamanda çözülür.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Aradığın burada

Başa dön tuşu