Balat’a Nasıl Gidilir (Marmarayi Metro, Tramvay)

Balat’a nasıl gidilir sorusuna yanıt oluyoruz. Marmaray ile Balat’a nasıl gidilir ve Metro ile Balat’a nasıl gidilir gelin birlikte inceleyelim.

Balat’a nasıl gidilir diye merak edenlerin sayısı günden güne artış gösteriyor. Balat, Türkiye’nin en turistik lokasyonlarından birisidir. Bu sebeple yoğun ziyaretçiye sahiptir. Kültürel açıdan da büyük bir değere sahip olan Balat popülaritesini gittikçe arttırıyor. Balat’a gitmek için hem özel araç hem de toplu taşıma kullanılabiliyor. Metrobüs yoluyla her iki kıtadan da Balat’a ulaşım sağlamak mümkündür.

Balat’a nasıl gidilir (marmarayi metro, tramvay)
Balat’a nasıl gidilir

Doğrudan metrobüsle gidecek kişilerin Ayvansaray durağında inmesi ve 10 dakika kadar yürümesi gerekmektedir. Sonrasında ise 10 dakikalık yürüyüşün ardından Balat’a varılacaktır. Bunun yanı sıra özel araçla da Balat’a gidilebilir. Fakat bu durum İstanbul’daki yoğun trafik sebebiyle birçok kişi tarafından tercih edilmiyor.

Marmaray ile Balat’a Nasıl Gidilir?

Marmaray ile balat’a nasıl gidilir
Marmaray ile balat’a nasıl gidilir

Marmaray ile Balat’a nasıl gidilir sorusunun yanıtı oldukça basittir. Marmaray kullanarak Balat’a gitmek isteyen kişilerin Yenikapı istasyonunda inmeleri gerekiyor. Sonrasında M2 Yenikapı-Hacıosman metrosuna aktarma yapmak ve Haliç’te inmek yeterli olacaktır. Haliç’ten 15 dakikalık yürüyüş ya da minibüsler vasıtasıyla Balat’a gitmek mümkün.

Ayvansaray’dan Balat’a Nasıl Gidilir?

Ayvansaray’dan Balat’a nasıl gidilir diye merak edenlerin sayısı da gittikçe artış gösteriyor. Ayvansaray’dan Balat’a ulaşmak için 10 dakikalık bir yürüyüş yeterli olacaktır. İstanbul’un dört bir yanından metrobüs kullanarak Ayvansaray durağına ulaşmak mümkün. Sonrasında da yukarıda belirtildiği üzere 10 dakikalık bir yürüyüş Balat’ın eşsiz tarihine ulaşmak için yeterli olacaktır.

Metro ile Balat’a Nasıl Gidilir?

Metro ile balat’a nasıl gidilir
Metro ile balat’a nasıl gidilir

Metro ile Balat’a nasıl gidilir sorusu ilk kez gidecek herkes tarafından merakla araştırılıyor. Metro ile Balat yönüne gitmek mümkündür. Bunun için detayları aktarmak gerekirse de;

  • M3 Başakşehir-İkitelli, M9 Ziya Gökalp-Olimpiyat ve M7 Mecidiyeköy-Kağıthane metroları aracılığıyla Balat’a ulaşmak mümkündür. Bunun için metrodan Alibeyköy’de inmek ve oradan T5 hat numaralı tramvaya binmek gereklidir. Bu sayede Balat’a ulaşım sağlanabilir.
  • Bir diğer yol ise M2 Yenikapı-Taksim metrosuna binmek ve Haliç’te inmektir. Sonrasında tramvay ya da 99Y, 99A, 99, 36CE gibi otobüslerle Balat’a ulaşılabilir.

Belirttiğimiz her iki yöntemden birini kullanarak kolayca Balat yönüne erişim sağlayabilirsiniz.

Eminönü’nden Balat’a Nasıl Gidilir?

Eminönü’nden Balat’a nasıl gidilir sorusunun yanıtı oldukça basittir. Hızlıca ulaşım sürecinin detaylarını bilmeyenler için sunalım;

  • Eminönü’nde; 36CE, 399B, 399C, 44B, 48E, 99 ve 99A numaralı otobüsleri tercih ederek Balat’a ulaşmak mümkündür.

Belediye otobüs hatlarını kullanarak ulaşmak mümkündür. Eğer emin değilseniz binmeden önce teyit etmenizi tavsiye ediyoruz.

Balat’a Nasıl Gidilir Tramvay

Balat’a nasıl gidilir tramvay
Balat’a nasıl gidilir tramvay

Balat’a nasıl gidilir tramvay ile de sıkça tercih ediliyor. Birkaç yıl önce açılan Cibali-Alibeyköy tramvayı sayesinde Balat’a ulaşmak mümkün. T5 Alibeyköy-Balat tramvayına binerek doğrudan Balat durağında inerek yolculuk tamamlanabilir.

Balat’a Nasıl Gidilir Metrobüs

Balat’a nasıl gidilir metrobüs ile oldukça basittir. Herhangi bir metrobüs hattına binerek Ayvansaray’da inmek yeterli olacaktır. Sonrasında 5 dakikalık bir yürüyüşle Haliç sahile inmek ve oradan rastgele bir otobüse binerek Balat’a varmak mümkündür.

Balat yönüne nasıl ve neyle gidilir sorularına tüm yanıtları sunduk. İçeriğimiz boyunca eksik ya da hatalı bulduğunuz alanlar varsa yorum olarak belirtmeniz yeterli olacaktır. Tüm yorumlarınızı dikkate alarak en kısa süre içerisinde geri bildirimde bulunuyoruz.

Adalara Nasıl Gidilir (Adalar’a Vapur saatleri) Ücreti Ne Kadar

Yenikapı Etkinlik Alanına Nasıl Gidilir – Marmaray, Metro, Otobüs

Yusuf Saroğlu

Edebiyat ve sosyoloji uzmanlık alanı. 2018 Yılından beri uzman olduğu alanlarda içerik üretiyor. Günümüzde hala pek çok bilgi eksik. Doğru ve güncel bilgiyi vermek için çok çalışıyor. yusuf.saroglu@bedavainternet.com.tr

‎️‍🔥