Sadece 5 Dakika İçerisinde Kolayca Banyo Fayanslarını Temizleyin

Banyodaki fayanslarınızı 5 dakika içerisinde kolayca temizlemek ister misiniz? Hepimizin ertelemeyi sevdiği banyo fayanslarını artık kolayca temizleyebilirsiniz.

Banyo fayanslarınızı ve aralarında bulunan harcı temiz tutmak göründüğünden daha zor olabilir. Aralarındaki harç siyah ve sarı renklerde kirli bir şekilde görünüyorsa temizlik zamanı gelmiş demektir. Her şeyi denediğinizden emin misiniz? Banyo fayanslarını temizlemek hiç bu kadar kolay olmamıştı. Bundan sonra kesinlikle yapacağınızdan eminiz.

Banyo Fayanslarınıza Bunu Yapmayın

Sadece 5 dakika i̇çerisinde kolayca banyo fayanslarını temizleyin

Banyonuzu temiz ve hijyenik tutmanın en önemli yollarından biri banyo fayanslarının temiz olmasıdır. Kirli ve lekeli banyo fayansları eski, yıpranmış banyoya sahip olduğunuzu gösterir. Sabun pisliği, kir ve döküntüler zamanla banyo fayanslarında birikerek hasar görmesini sağlar. Düzenli bir şekilde banyo fayanslarının temizlenmesi bu birikimi önler ve fayansların ömrünü uzatır. Eğer banyo fayanslarınızı hiç temizlemezseniz kireçlenmenin önüne geçemezsiniz. Çevre için kötü olduğu gibi kimyasal ürünler sağlığınıza da zarar verir. Bu nedenden dolayı kimyasal ürünleri fayanslarınızı çıkartabilir. Neyse ki kimyasal ürünleri kullanmanıza gerek yok.

İşin Püf Noktası

İşin püf noktası

Banyo fayanslarınızın tekrar parlaması oldukça kolay bir işlem. Ev yapımı ilaçlar sayesinde fayanslarınızda mükemmel sonuç elde edersiniz. İhtiyacınız olan ürünler oldukça basit ve her evde bulunan malzemeler. Bu malzemeler sayesinde kendi temizlik ürününüzü oluşturun.

Kullanılacak Malzemeler

  • Ilık su,
  • Eski diş fırçası,
  • Sünger,
  • Sirke,
  • Bulaşık sabunu

Nasıl Kullanılır

Banyo fayanslarını ilk önce sıcak su ile ıslatmanız gerekir. Ardından eski diş fırçası yardımıyla yüzeyde bulunan kirleri temizlemeye başlayın. Boş sprey şişesini alarak temizlik sirkesi ve ılık su ile doldurun. Bu karışımı elde ettikten sonra fayanslara doğru püskürtmeye başlayın. 15 ile 20 dakika boyunca fayanslarda bu karışım kalsın. Sirke, fayanslarda bulunan kireç ve yağın çözünmesini sağlar. 20 dakika bekledikten sonra süngerin sarı kısmını kullanarak bulaşık sabunu ile fayansları ovalayın. En son ılık su ile fayansları temizleyerek bitirin. Banyo fayanslarınız hiç olmadığından daha parlak olacak.

Başak Saroğlu

Başak, Ankara'da Elektrik Elektronik Mühendisi. Ayrıca yeni içerikler yazmayı ve paylaşmayı seviyor. basak.saroglu@bedavainternet.com.tr

‎️‍🔥