Hepimiz hardalı sadece sos olarak kullanırız. Hardal sosu gerçekten sandviçlerinizi lezzetli hale getirebilir. Ancak hiç banyo suyuna biraz hardal eklemeyi denediniz mi? Cevabınızın hayır olduğunu biliyorum. Kulağa çılgınca gelebilir ama mutlaka denemeniz gerekiyor.

Yüzyıllardır tedavi için hardal sosu kullanılır. İltihaplanmaya karşı vitamin içerdiği gibi bağışıklık sistemini de güçlendirir. Ancak çoğu kişi bu faydalarını bilmez. Eşsiz, güçlü ve baharatlı yapısından dolayı hardal sosunu tüketiyor olabilirsiniz. Ancak hardal sadece yemeklerde de kullanılmıyor. Hardal sevmeseniz bile banyo suyunuza hardal eklemeyi deneyebilirsiniz. Hardal, düşündüğünüzden daha faydalı olduğundan emin olabilirsiniz.

Banyo Suyunuza Neden Hardal Eklemelisiniz

Banyo Suyunuza Neden Hardal Eklemelisiniz

Sıcak bir banyo rahatlamanız için gereklidir. Uzun ve stresli bir günün ardından gevşemek ve rahatlamak için banyoyu tercih edebilirsiniz. Karın ağrınız varsa hardalla banyo yaptığınızda inanılmaz bir rahatlama yaşayacağınızdan emin olabilirsiniz. Hem cilt enfeksiyonlarına hem de kas ağrılarını ortadan kaldıracak özelliğe sahiptir. Kan akışını iyileştirerek daha enerjik olmanızı sağlar.

Kullanılacak Malzemeler

  • Sıcak bir banyo,
  • İki yemek kaşığı hardal sosu,
  • Tuz

Banyoya Nasıl Hardal Suyu Eklenir

Banyoya Nasıl Hardal Suyu Eklenir

Banyo suyuna hardal eklemek bilinen bir uygulama olmasa da insan vücuduna faydası olduğu biliniyor. Banyoda hardal kullanımı kan dolaşımını iyileştirir, boğaz kaslarını dinginleştirir ve vücuda detoks etkisi yaratır. İlk önce banyonuzu hazırlayın ardından hazırlanan banyoya epsom tuzu ile hardal sosunu ekleyin. Banyo yaparken kaslarınızın gevşediğini anında fark etmeye başlayacaksınız. Sudan çıktığınızda stres ve kaygılardan kurtulmuş olacaksınız. Banyo yapmadan öncede ağrıyan kaslarınıza ince bir hardal tabakası sürerek epsom tuzunu uygulayın. Bu uygulamada da işinize yarayacaktır. Kaslarınızın gevşemesine yardımcı olacaktır. Özellikle egzersiz sonrasında işinize yarayacaktır.

Banyoya hardal ekleme konusu hakkında sorularınız, görüşleriniz ve fikirlerinizi yorum bölümüne yazarak bizlere iletebilirsiniz.