Barbaroslar dizisi nerede çekiliyor

Barbaroslar dizisi nerede çekiliyor hakkında detaylı bilgilendiriyoruz. Barbaros dizisi hangi şehirde çekildi işte detaylar.

Barbaroslar dizisi nerede çekiliyor sorusunun yanıtı dizi severler tarafından merak ediliyor. TRT 1’in en yüksek prodüksiyon maliyetine sahip dizisinin çekimleri üç farklı ilde gerçekleştirildi. Yaz aylarında çekimleri başlayan Barbaroslar dizisinin ilk mekanı Marmaris oldu. Bazı sahnelerin çekimleri için ise Antalya’da set kuruldu. Son olarak İstanbul’daki TRT 1 stüdyolarına taşındı. Beykoz’da kurulan özel set için birbirinden farklı mekan tasarımları yapıldı. Barbaros kardeşlerin Reis olmasından dolayı diziye özel gemi platoları kuruldu.

Barbaros Dizisi Hangi Şehirde Çekildi
Barbaros Dizisi Hangi Şehirde Çekildi

Barbaros Dizisi Hangi Şehirde Çekildi

Barbaros dizisi hangi şehirde çekildi sorusunun tek bir yanıtı bulunmamaktadır. Marmaris’te deniz çekimleri gerçekleştirildi. Lakin, dizinin ana çekim merkezi İstanbul olarak belirlendi. Yaz döneminde çekimleri yapılan deniz sahneleri senaryoya göre kullanılmaktadır. Diğer dizilerden farklı olarak dizi çekimlerinin Temmuz ayında başladığı açıklanmıştı. Uzun soluklu bir proje olarak değerlendirilen Barbaros dizisinin yeni sezona kadar İstanbul’da çekilmesi planlanıyor.

Barbaroslar Antalya’nın Neresinde Çekiliyor

Barbaroslar Antalya’nın neresinde çekiliyor sorusu özellikle Antalya’lı vatandaşlar tarafından merak ediliyor. Akdeniz’deki deniz savaşlarının konu alınmasından dolayı mekan seçimleri de ona göre belirlendi. Antalya’nın Manavgat, Finike, Kemeraltı ve Kaş ilçelerinden genel deniz görüntüleri alındı.

Özellikle suyunun berrak olması nedeniyle çekimlerin ağırlıklı olarak Kaş’ta yapıldığı öğrenildi. Lakin, tarihi bir dizi olması nedeniyle çekimlerde efekt yöntemi kullanıldı. Barbaros dizisindeki gemi sahneleri ise İstanbul’da çekildi. Marmaris ve Antalya’daki çekimler sadece yaz dönemi ile sınırlı tutuldu. Oyuncuların denize girmesi gereken sahneler olduğu için çekimler İstanbul’da yapılmadı.

Barbaroslar Hangi Gün

Barbaroslar hangi gün sorusunun yanıtı Perşembe günüdür. TRT 1 ekranında her hafta Perşembe akşamı ekrana gelen dizi geniş bir seyirci kitlesine hitap etmektedir. Birbirinden önemli oyuncuları kadrosunda barındıran Barbaroslar dizisi tarihi olayları ele almaktadır. Özellikle deniz savaşlarının önem kazanmaya başladığı bir dönemde ortaya çıkan Barbaros kardeşler, Osmanlı’nın geleceğinin belirlenmesini sağlayacaktır.

Akdeniz’in Türk yurdu olmasında altın değerinde bir rolleri bulunmaktadır. Tarihi gerçeklere sadık kalarak hazırlanan senaryo ise seyirciden tam not almaktadır. Oruç Reisin liderliğinde harekete geçen kardeşler kısa süre içerisinde adlarını duyurmayı başardı. Hızır Reis ise Osmanlı tarihine Kaptan-ı Derya olarak geçti.

Netflix İndir (Netflix Giriş)

1.Abdülhamid Nasıl Öldü

Eski türkçe kelimeler

Topkapı Sarayı Giriş Ücreti

Yusuf Saroğlu

Sizin için blog yazıları paylaşıyorum. Soru ve önerilerini aşağıya yazabilirsin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Aradığın burada

Başa dön tuşu