Bayramda Eczaneler açık mı 2024 yılı bayramda çalışan ve çalışmayan sektörleri sizler için listeledik. Eczaneler bayramda kaç gün tatil birlikte inceleyelim.

Bayramda eczaneler çalışma saatleri:

  • Arefe günü: 09:00 – 13:00
  • Bayramın 1. ve 2. günü: Nöbetçi eczaneler açık
  • Bayramın 3. günü: Normal çalışma saatlerine dönülür

Bayramlar birlik ve beraberlik duygusunu bizlere yaşatmaktadır. Bayramlarda sevdiklerimizle beraber olduğumuz muhabbetler ettiğimiz beraber olduğumuz o en mutlu günlerdir. Müslümanlar için önemli olan üç ayların sonuna doğru yaklaşırken üzüntüyle birlikte bayramın gelmesiyle mutluluk yaşanmaktadır. Ramazan Bayramı yaklaşmasıyla birlikte ülkemizde neşe ve huzur vardır.

Ramazan ayının sonuna doğru yaklaşırken birçok kişi tarafından bazı konular merak edilmeye başlandı. Bu konulardan birisi bayramda eczaneler açık mı, yoksa kapalı mı, halkı bilgilendiriyoruz.

Ramazan Bayramı’nda Eczaneler Açık Mı?

Ramazan bayramı’nda eczaneler açık mı, Ramazan Bayramı 21 Nisan Cuma gününe denk gelmektedir.

  • 9 Nisan, Salı Arefe günü eczaneler 09:00 – 13:00 arası açık
  • 10 Nisan, Çarşamba Bayramın 1. günü kapalı
  • 11 Nisan, Perşembe Bayramın 2. günü kapalı
  • 12 Nisan, Cuma Bayramın 3. günü kapalı

Yukarıda belirttiğimiz maddelemede Ramazan bayramında eczanelerin nasıl çalışacağı, açık mı kapalımı olacağı hakkında güncel bilgileri sizlerle paylaştık.

Eczaneler Bayramda Kaç Gün Tatil?

Eczaneler Bayramda Kaç Gün Tatil

Ramazan Bayramının yaklaşmasıyla birlikte birçok kişi kapalı olan yerleri merak etmektedir. Eczaneler ilaçlarınızı alabileceğiniz bir sağlık kuruluşudur. Eczaneler arefe günlerinde yarım gün hizmet vermektedirler. Sabah 09.00 ile 13.00 arasında hizmet verirler. Ramazan Bayramı’nda arefe günü perşembe gününe denk gelmektedir.

Bayramda Pazar Kuruluyor Mu

Özel Sektör Bayram Tatili Kaç Gün

Leave A Reply