Ramazanda marketler kaçta kapanıyor, güncel çalışma saatlerini ve Bayramda zincir marketler açık mı, gelin birlikte inceleyelim.

Bayramda zincir marketler açıktır. Zincir marketlerin büyük bir çoğunluğu bayramın ilk günü kapalı olmakla birlikte bayramın kalan günleri açık olacak. Bayram boyunca açık olan marketlerden biri de Migros marketler. Migros marketlerden tüm bayram boyunca alışveriş yapabilirsiniz.

Mağaza1. Günü2. 3. Günü
ŞOK MarketKapalıAçık
A101 MarketKapalıAçık
Bim Market KapalıAçık

Bayram boyunca zincir marketler arasında yer alan A101, Şok, Bim benzeri marketler de ilk günü hariç hizmet verecek. Marketlerin açık olma saatleri ise market özelinde değişiyor. Aşağıda marketlerin çalışma durumlarına ve saat bilgilerine ulaşabilirsiniz.


Daha fazla bayram içeriği;


Ramazanda Marketler Kaçta Kapanıyor?

Ramazanda marketler kaçta kapanıyor, bayram günü alışveriş yapmak isteyenlerin merak ettiği bir soru. Zincir marketler ve büyük marketlerin çoğunluğu bayramın ilk günü kapalı olmaktadır. Bununla birlikte bayramın kalan günlerinde marketler açık olmaktadır.

Yazımızın devamında en çok aranan ve tercih edilen marketlerin bayram boyunca açık olma durumları ve hangi zaman dilimi arasında hizmet verdiklerine dair merak edilen bilgilere ulaşabilirsiniz.

Bayramın Son Günü Marketler Açık Mı?

Evet. Bayramın son günü marketler açıktır. Bayram günlerinde hafta sonu açık olduğu saatleri takip eden marketlerin bayramı son günü de hizmet vereceği bilinmektedir.

2023 yılında Ramazan Bayramı boyunca bayramın 2. ve son günü olan 3. Gününde marketler açık olacaktır. Marketlerin hizmet saatlerine dikkat etmeniz önerilmektedir. 

Migros Bayramda Açık Mı?

Migros Bayramda Açık Mı sorusunun yanıtını evet olarak verebiliriz. Migros bayramda da açıktır. Ramazan Bayramı boyunca Migros marketlerden alışveriş yapabilirsiniz. Migros marketlerin bayram boyunca çalışma süresi ise hafta sonu tarifesinden devam etmektedir. 10.00 ile 22.00 arasında hizmet sunan Migros marketin çalışma saatleri şube özelinde çeşitlenebilmektedir.

Şok Market Bayramda Açık Mı?

Bayramda Zincir Marketler Açık Mı

Şok market bayramda açık mı sorusuna cevabımız. Evet. Şok marketler bayramın 2. Gününden itibaren hizmet vermeye devam edecektir. Bayram boyunca Şok marketlerden 3 ve 4 Mayıs tarihlerinde alışveriş yapabilirsiniz. Şok marketlerin çalışma saatleri ise; 09.00 ile 21.00 arasındadır.

Şok marketlerden alışveriş yapmak için sabah erken saatleri ya da akşam geç saatleri tercih etmemeniz tavsiye edilir. Marketlerin çalışma saatleri şube özelinde değişebilmektedir.

Bayram Günü Marketler Kaça Kadar Açık?

Bayram günü açık olan marketlerin çalışma saatleri bazı marketler için şubeler özelinde değişkenlik gösterebiliyor. Zincir marketlerden birçoğu çok işlek bölgelerde çalışma saatlerini esneterek arttırabiliyor. 2023 bayram günü marketlerin açılma ve kapanma saatleri;

  • A101 market çalışma saatleri; 09.00-21.30 (2. ve 3. günler)
  • Şok market çalışma saatleri; 09.00-21.00 (2. ve 3. günler)
  • Bim market çalışma saatleri; 09.00-21.00 (2. ve 3. günler)
  • Migros market çalışma saatleri; 10.00-22.00 (2. ve 3. günler)

A101 Bayramda Açık Mı?

Evet. A101 marketlerin bayramda 2.gününden itibaren açık olacağı biliniyor. Ramazan Bayramı süresince A101 marketlerden normal çalışma saatleri olan 09.00-21.00 saatleri arasında alışveriş yapabilirsiniz.

A101 marketlerin bayram boyunca hizmet vermesi diğer zincir marketler gibi personellerinin dönüşlü çalışmaları ile mümkün olmaktadır. A101 marketler açık olduğu süre boyunca personel sayısında normal hizmet günlerine göre azlık meydana gelebilir.

Bim Market Bayramda Açık Mı?

Bim market bayramda ilk günü hariç açık olacak. Her yıl bayramda bayramın ilk günü hariç kalan tüm günler hizmet veren zincir marketlerden biri de Bim marketlerdir. Bim market bayramın ilk günü olan 2 Mayıs tarihinde kapalı olacak. Bayramın kalan iki günü ise hizmet vermeye devam edecek.

Bim market bayram süresi boyunca Ramazan Bayramı’nın ikinci ve üçüncü günlerinde sabah 09.00 ile akşam 21.00 arasında hizmet vermeye devam edecek. Çalışma saatleri özel günlerde değişkenlik gösterebildiği için öğlen saatlerinde uğramanız tavsiye edilmektedir.