BDSM aslında 2000’li yılların öncesinde de var olan ancak insanların daha çok gizliden gizliye yaptığı bir çeşit cinsel fantezi olarak bilinir.

Son günlerde bu fanteziyi daha fazla duymamızın nedeni ise acının keyif verdiği bir nokta olduğunu dile getiren bazı yapımlar olması. Kelimenin tam anlamı ile hangi yapımlardan bahsettiğimizi Grinin 50 Tonu kitabını okuyan ya da filmini izleyen herkes anlayacaktır. Netflix erotik diziler serisinde bu kategoride pek çok içerik bulabilirsiniz.

Cinsel bir fantezi olarak BDSM nasıl yapılır

BDSM Nedir?

BDSM cinsel ilişkide her iki tarafın da isteği ile taraflardan birinin diğerine fiziksel acı yaşatması ile zevk yaşanmasıdır. Aslında fiziksel şiddet uygulanırken şiddet uygulanan bundan zevk almaya başlar. Yaşanan cinsel zevk nedeni ile acı duyulması git gide önemsiz bir hal alır. Erkeği baştan çıkarmak isteyen kadınlar için harika bir fantezi olabilir.

BDSM aslında taraflar arasındaki şiddet eğiliminin zevk almak amacı ile gerçekleştiği bir çeşit cinsel fantezidir. Peki bu fantezinin adı nereden geliyor? BDSM aşağıdaki kelimelerin baş harflerinden oluşuyor;

  • Bondage (Bağlamak ya da bağlanma)
  • Discipline (Disipline, kuralcılık)
  • Submission (Teslim olmak, boyun eğmek)
  • Mazoşizm

BDSM kısaltmasının anlamını anladığınızda aslında uygulamada nasıl bir cinsel fantezi olduğunu da çok iyi anlıyorsunuz. Cinsel fantezilerin her birinin farklı özellikleri ve baskın yönleri vardır. BDSM ise bir tarafın diğeri üzerinde fiziksel olarak hakimiyet kurması ile ortaya çıkan bir cinsel fantezidir.

BDSM’nin sanılandan çok daha fazla çeşidi var.

BDSM’nin sanılandan çok daha fazla çeşidi var.

BDSM çeşitleri ile akla gelmeyecek yöntemleri barındıran bir cinsel fantezidir. Acı çekmekten zevk alanlar için yüzlerce farklı çeşit BDSM olması her zaman heyecan verici bulunmuştur. Aslında tarafların hayal gücüne kalmış kalıpsız bir fantezidir.

Sadece yukarıda bahsedilen durumlara uygun birçok farklı çeşit cinsel fantezi yaşayabilirsiniz. Aklınıza ilk gelen kırbaçlar ve kelepçeler olabilir. Bundan çok daha fazlası var. Kırbaç ve kelepçe bu tarz cinsel fantezinin en bilinen ve yaygın çeşididir.

Köle ve efendi ilişkisini bilirsiniz. BDSM bir noktada tamamen bu anlayışa çıkıyor. Cinsel bir fanteziden öte bunu yaşam anlayışı olarak benimseyen insanlar olduğunu da söylemek gerekir. Ancak köle ve efendi ilişkisinde bir rıza durumu yoktur.

BDSM için ise farklılık burada başlıyor. Köle efendisine köle olmaya en başından razıdır. Başına gelecek her şey onun kendi rızasıyla olur.

Cinsel bir fantezi olarak BDSM nasıl yapılır

Cinsel bir fantezi olarak BDSM nasıl yapılır?

BDSM yapılmadan önce her şey planlanmalıdır. Taraflar arasındaki rıza durumunun bitmesi halinde bir anahtar sözcük belirlenmelidir. Kod adı gibi düşünebilirsiniz. Köle bu anahtarı kullandığında oyun bitmelidir.

Tarafların rızası olmadan BDSM yapmak mümkün değildir. Bu nedenle taraflar arasındaki rıza durumunun son bulması halinde söylenecek bir anahtar kelime önceden mutlaka belirlenmelidir. Çünkü köle ağzından çıkan sözler ile her zaman acı çektiğini ifade eder. Efendinin bu durumun gerçekliğini anlaması pek de mümkün olmayabilir.

Genellikle BDSM yaparken anahtar sözcük seçiminde bir meyve ya da alakasız bir sözcük kullanabilirsiniz. Bu alakasız sözcük dur ya da yapma gibi hitaplardan uzak olmalıdır. Öyle alakasız olmalıdır ki efendi hemen artık sizin rızanız olmadığını ve rahatsız olduğunu anlayabilsin.

Güvenli sözcük BDSM için hayat kurtarıcı bir uygulamadır. Asla es geçilmemelidir.

BDSM şiddetten mi ibaret?

BDSM şiddetten mi ibaret?

Hayır. BDSM sadece şiddet ve öfke ile gerçekleşen bir cinsel fantezi değildir. BDSM için şiddet sadece zevk almanın bir aracı olarak kullanılır. Aslında taraflar arasında gösterilen ve görülen şiddet mutluluk vericidir.

Şiddet gösteren tarafından şiddet kendisine güç hissettirdiğinden sevilir. Şiddet gören tarafından ise acının verdiği haz mutluluğa götüren bir araç olduğundan sevilir. Sonuç olarak efendi köle ilişkisinde herkes halinden memnun olur.

BDSM İçin İpuçları: Kostüm ve Oyuncaklar

BDSM İçin İpuçları: Kostüm ve Oyuncaklar

Kostüm ve oyuncaklar BDSM yapılırken gerçekten efendi köle havasına girilmesini sağlayan etkin yardımcılardır. BDSM tarzında bir cinsel fantezi oluşturmak istiyorsanız farklı alanlar da tercih edebilirsiniz.

Her zamanki gibi yatak odası yerine kimsenin sizi göremeyeceği ormanın derinliklerindeki bir alanı da tercih edebilirsiniz. Tabi bunun için partnerinize sonsuz bir güven duymanız gerekir. Kostüm ve oyuncaklar, ortamın değiştirilmesi gibi faktörler BDSM için bir hayli tetikleyicidir.

BDSM ile seks her zaman bir arada olmak zorunda değildir.

BDSM ile seks her zaman bir arada olmak zorunda değildir.

BDSM hakkında sık yapılan yanılgılardan biri de seks ile birlikte olması zorunlu olacağı algısıdır. Acıdan duyulan zevk her zaman seks ile birlikte var olmaz. BDSM ile seks bir arada olmak zorunda olmadığı gibi çoğunlukla BDSM sonrasında kapı sekse çıkar.

Tamamen sizin kararlarınıza göre BDSM’nin sonunda varacağınız yol çeşitlenir. Bu nedenle acıdan duyulan zevki sadece sekse bağlamaktan kaçınmakta fayda var.

BDSM Ciddiyet ister.

BDSM Ciddiyet ister.

BDSM yaparken en önemlisi ciddiyettir. Her şeyin bir oyun olduğunu partnerinize hissettirmeniz halinde işin büyüsü kaçacaktır. Büyük bir ciddiyet ile efendi köle oyununun oynanması acıdan zevk alınabilmesi için şarttır.

BDSM yaparken taraflar arasındaki ciddiyetin sağlanması bazen taraflardan birini uzaklaştırabilir. Bu uzaklaşmanın olmaması için BDSM öncesinde partnerlerin birbirlerinden beklentilerini uzun uzun konuşmaları gerekir.