Bebe Aspirini Fiyat (Reçeli ve Reçetesiz)

Vücutta oluşan ateş ve ağrıların birçok nedeni olabilir. Nedeni ne olursa olsun vücudunuzdaki ağrıların giderilmesi için bebek aspirini kullanabilirsiniz. Aspirinin birçok farklı çeşidi bulunur.

Kor aspirin ve bebek aspirini en çok tercih edilenler arasında yer alır. Bebek aspirinini hem çocuklar hem de yetişkinler kolayca kullanabilir. Migren ağrılarından kalp krizi riskini azaltmasına kadar birçok alanda kullanılabilir. En önemli ağrı kesici ilaç kategorisinde yer alan bebek aspirinini eczanelerden satın alabilirsiniz. Bebek aspirini reçete edildiği zaman ücret ödemenize gerek kalmaz.

  • 100’lük Bebek Aspirin fiyatı; 55 TL

Bebek aspirini ne işe yarıyor?

Bebek aspirini, halk arasında “kanı sulandırmak için kullanılan” olarak bilinen, 80-100 mg’lık aspirinlere verilen genel addır. Aspirin, salisilik asit adı verilen bir etken maddeyi içerir. Bu madde, kanın pıhtılaşmasını önleyerek kanın incelmesini sağlar. Bu sayede, kalp krizi, felç, inme gibi damar tıkanıklığı riskini azaltır.

Bebek aspirini faydalı mı?

Bebek aspirini, kalp damar hastalıklarına karşı koruyucu etkisi kanıtlanmış bir ilaçtır. Özellikle kalp krizi ve felç riski taşıyan kişilerde, düzenli olarak kullanıldığında bu riski önemli ölçüde azaltır.

Bebe aspirini kaç günde bir kullanılır?

Bebek aspirini, kalp damar hastalıklarına karşı koruyucu olarak kullanılmak isteniyorsa, günde 1 tablet olarak düzenli olarak kullanılmalıdır. Bu doz, doktor tarafından değiştirilebilir.

Aspirin fiyatları ne kadar?

Aspirin fiyatları, eczaneler arasında değişiklik gösterebilir. 80 mg’lık bebek aspirininin fiyatı, 2024 yılı itibarıyla 10-15 TL arasındadır.

Coraspin ve aspirin aynı mı?

Coraspin, 100 mg’lık düşük doz aspirin içeren bir ilaçtır. Bebek aspirini olarak da bilinir. Coraspin ve aspirin, aynı etken maddeyi içerdiği için aynı etkiyi gösterir.

Her gün aspirin içmek faydalı mı?

Her gün aspirin içmek, kalp damar hastalıklarına karşı koruyucu olabilir. Ancak, aspirinin bazı yan etkileri de vardır. Bu nedenle, aspirin kullanmadan önce mutlaka bir doktora danışmak gerekir.

Bebek Aspirini Faydaları

Bebe aspirini fiyat

Bebek aspirini, geçmişten beri birçok kişinin kullandığı en etkili ağrı kesiciler arasında yer alır. Sadece çocuklar için değil, aynı zamanda yetişkinlerin de kullandığı bebek aspirinin birçok faydası vardır. Bebek aspirini ilacının faydalarını şu şekilde sıralayabiliriz:

  • İdrar sorunu yaşıyorsanız idrar söktürücü,
  • Ateşiniz varsa ateş düşürücü olarak,
  • Baş ağrıları hatta migren ağrılarını azaltır,
  • Kalp krizi riskini azaltır,
  • Felç riskini ortadan kaldırır,
  • Göz ağrısı olanlar için gözleri dindirmek için kullanılır,
  • Kas ağrılarının ortadan kalkmasını sağlar.

Aspirin 100 MG Cinsellik

Bebe aspirini fiyat

Türk araştırmacılarının yaptıkları çalışmada inanılmaz bir sonuç ortaya çıktı. Erkeklerin cinsel hayatını olumlu yönde etkileyen Aspirin 100 mg ilacının her hafta kullanılması tavsiye edildi. Ancak bazı sorunları olan ve kan değerleri düşük olan kişiler Aspirin ilacını kullanmamalıdır. Bu yüzden doktora danışarak Aspirin kullanımına karar vermeniz daha doğru olacaktır.

Aspirin 100 mg kullanan kişilerde sertleşme bozukluğunu ve kan dolaşımını azalttığı görüldü. Yapılan çalışmada 184 denek erkekte 6 hafta boyunca aspirin kullanıldı. 6 hafta sonunda erkeklerin birçoğu cinsel birleşimlerinden mutlu olduklarını ve ereksiyon sorunlarının ortadan kalktığını dile getirdi.

Bebe Aspirini Ne İşe Yarar

Bebek aspirini ile aspirin arasında pek bir fark yoktur. Aspirine göre bebe aspirini yapısal olarak daha küçük olduğu için etkisi ve zararı daha azdır. Ateş düşürücü ve ağrı kesici özelliğiyle birçok konuda faydası bulunur. Hafif ve orta şiddetteki baş ağrılarınız, bel ve boyun ağrılarınız, grip, romatizmal ağrılar ve ateş düşürme gibi birçok faydası bulunur.

Bebek aspirini bu faydaların yanı sıra kalp krizi ve felç riskini en aza indirger. Bu yüzden birçok yetişkin doktor kontrolü altında bu ilacı tüketir. Çünkü bebe aspirinin kan sulandırıcı özelliği bulunur. Bu yüzden şeker, tansiyon ve kalp krizi riski bulunan tüm evlerde bulunması gerekir.

Ecz. Yeşim Karabulut

2001 İstanbul Eczacılık Fakültesi Mezunu. Uzmanlık alanı tedavi ilaçları ve ağrı, bulantı, öksürük ilacı kullanımı hakkında bilgi verir. Meslek ve İstanbul aşığıdır. yesim.karabulut@bedavainternet.com.tr