Beko buzdolabı ünlem işareti nasıl geçer ve Beko buzdolabı resetleme hakkında bilgilendiriyoruz. Beko buzdolabı arıza işaretlerini birlikte inceleyelim.

Beko buzdolabı ünlem işareti nasıl geçer, sorusu bu marka buzdolabı olanların zaman zaman araştırdığı bir sorundur. Beko marka buzdolaplarının gösterge paneli dokunmatik ve dijitaldir. Sıcaklık derecesi gibi bilgilerin yer aldığı bu panelde kırmızı ünlem işareti görünüyorsa kontrol etmeniz gereken birkaç şey vardır:

  • İlk olarak kapak lastiklerinin sağlam olup olmadığına bakılmalıdır. Eskimiş ve gevşek lastikler buzdolabının sıcaklığını artıracağından ünlem işareti görülmesi normaldir.
  • Diğer bir sebep ise kapakların tam kapanmaması olabilir. Buzdolabının içine büyük ürünler yerleştirildiğinde kapaklar tam kapanmayabilir ve içerideki sıcaklık artmaya başlar.
  • Sıcak gıdaların soğumadan buzdolabına konulması da içerideki sıcaklığı artırır ve ünlem işareti yanmaya başlar. Sadece oda sıcaklığındaki gıdaları koymaya dikkat edin.
  • Bir başka husus ise elektrik kesintisi yaşanmasıdır. Elektrikler kesildikten bir süre sonra buzdolabı kendi sıcaklığını koruyamaz ve içerisi ısınmaya başlar. Bu nedenle ünlem işareti görülebilir.

Beko buzdolabında ünlem işareti neden yanar

Beko buzdolaplarında yüksek sıcaklık belirtisi olarak dijital gösterge panellerinde ünlem işareti belirir. Beko buzdolabında ünlem işareti neden yanar, varsa buzdolabının sıcaklığı yüksek demektir.

Buzdolabının sıcaklığını koruması ve ısınmaması için bir nevi kontrol mekanizması olarak işlem gören ünlem işaretine dikkat edilmelidir. Buzdolabının sıcaklık ayarını bozacak faktörleri ortadan kaldırmadan ünlem işareti kaybolmaz.


Daha fazla ilgili içerik;


Beko Derin Dondurucu Ünlem İşareti

Beko Derin Dondurucu Ünlem İşareti

Beko markalı derin dondurucularda kırmızı ünlem işareti veya kırmızı ışık yanıyorsa kontrol etmeniz gereken birkaç faktör vardır. Yüksek sıcaklık anlamına gelen ünlem işareti; elektrik kesintisi, sıcak gıda, kapakların açık kalması gibi nedenlerle yanıyordur.

Beko derin dondurucu ünlem işareti görünüyorsa dondurucunun içindeki ürünleri kontrol etmelisiniz. Eğer donmuş gıdalar erimişse bozulmuş olabilirler. Dondurucunun ısınmasına sebep olan faktörleri ortadan kaldırdıktan sonra gösterge panelinde yer alan ünlem işaretine basarak kaybolmasını sağlayabilirsiniz.

Beko Buzdolabı Dijital Gösterge Yanıp Sönüyor

Buzdolapları yaşanan aksaklıkları belirtmek için bazı işaretler verebilir. Beko buzdolabı dijital gösterge yanıp sönüyor ise kullanma talimatına bakıp hatayı tespit etmeye çalışabilirsiniz. Örneğin; sıcaklık sebebiyle yanan gösterge için buzdolabının ısınmasına sebep olan faktörleri ortadan kaldırmalısınız.