Benzine 3 TL Zam Haberleri

Benzine 3 TL zam haberleri 2021 yılında yapılan 3 TL’lik ani zam ile birlikte günden güne artış gösteriyor. 2022 yılı Haziran ayı itibari ile güncel zam haberleri de mevcut. Ancak zammın 3 TL olması beklenmiyor.

Benzine yapılan zamların ana nedenleri petrol fiyatlarındaki artış ve dolar kurundaki yükseliştir. Dolar kuru yükseldikçe dolar ile alınan petrolün TL bazındaki fiyatı da yükseliyor. Aynı zamanda petrole gelen zamanlar ile birlikte benzin ve LPG fiyatları da yükselmeye devam ediyor.

Yazımızın devamında zam haberleri ve güncel benzin zam oranı hakkında merak edilenlere ulaşabilirsiniz.

Motorine Zam Son Dakika

Benzine 3 TL Zam Ne Zaman Gelebilir

Benzine 3 TL zam 2022 yılı içerisinde beklenmiyor. Benzin zammı sürekli olarak 1 ile 1,70 TL arasında son zamanlarda sıkça yapılıyor. Benzin zamlarının birkaç ayda bir gündeme geliyor olması ile birlikte gittikçe artan fiyatlar sonunda benzinin litre fiyatı 27 TL’nin üzerine çıktı.

10 Haziran 2022’den itibaren geçerli olan 1,45 TL’lik benzin zammı sonrasında bezinin litre fiyatı da 27 TL’nin üzerine çıktı. Motorine ise 08 Haziran’da gelen 1,95 TL’lik zam sonrasında halk tarafından oldukça olumsuz karşılandı. Neredeyse son 3 aylık süreçte en yüksek değerlerini gören petrol fiyatları uzananın elini yakıyor.

Yakıta Zam Var Mı

Yakıta Zam Var Mı

Yakıta zam 2022 yılı Haziran ayında da gerçekleşti. 8 Haziran’da Motorine yapılan 1,95 TL’lik zam sonrasında benzine de 10 Haziran’da zam yapıldı. Yapılan zamlar sonrasında benzinin litre fiyatının 27 TL’nin üzerine çıkmasının asıl nedenleri ise dolar kurundaki yükseliş ve petrol fiyatlarının artması olarak gösterildi.

Yakıta yapılan zamlar sonrasında insanların gözü ise artık sürekli yeni zam olup olmayacağında. Haziran ayında başka zam beklenmiyor ancak zamların bu şekilde yıl sonuna kadar aralıklı olarak tekrarlanması ekonomik durumun genel sonuçları arasında değerlendiriliyor.

Dolar kurundaki artış devam ettikçe yakıta da zamların devam edeceği, petrol fiyatlarının da yıl sonuna kadar yükseliş göstereceği tahmin edilmektedir. Bu tahminler ışığında tekrar zamların gelmesi de olası görünüyor.

Almanya’da Benzin Fiyatı

Yıllara Göre Akaryakıt Fiyatları

Dolar Ne Zaman Yükselecek

Yusuf Saroğlu

Sizin için blog yazıları paylaşıyorum. Soru ve önerilerini aşağıya yazabilirsin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Aradığın burada

Başa dön tuşu