Son günlerde Beşiktaş hisse yorum yatırımcıların dikkatini çeken konular arasında yerini alıyor. Beşiktaş hisse yorumları ve yıllara göre analizini kolayca yazımızda görebilirsiniz.

Beşiktaş şirketinin %50’si Beşiktaş Jimnastik Kulübü Derneği’ne aittir. Son günlerde Beşiktaş hissesi uzmanlar tarafından mercek altına alındı. Kısa vade içerisinde hareketli ortalamanın üstünde kalıp kalmadığını en önemli unsurlardan biri olarak görülmektedir. 2021 yılında en çok kazandıran hisseler arasında yer almasa da bir yıl içerisinde ciddi yükselişler kaydetti. Bu hisse senedini son zamanlarda al sinyali verse de 50 günlük hareketli ortalama izlenerek trend sat sinyali ile karşı karşıya kalabilir. CCI göstergesi, RSI indikatörü ve MACD indikatörü ele alındığı zaman kısa vade içerisinde hissenin hareketli ortalamasının önemi açıktır. Günlere göre hisse senedindeki hareketli ortalamaların son hali şu şekildedir;

  • 5 Gün; 11,42
  • 10 Gün; 10,74
  • 20 Gün; 10,02
  • 50 Gün; 8,90
  • 250 Gün; 6,10

Beşiktaş hissesi 11,80 TL ve toplam işlem hacmi 146.092.744 olarak işlem görmeye devam etmektedir.

BJKAS Yorum Hisse Net

BJKAS Yorum Hisse Net

Beşiktaş hisse senedi İstanbul’da en çok kaybettiren Galatasaray hissesi ile birlikte diğer 5 hisse arasında yerini alması bazı yatırımcıları üzdü. Beşiktaş hisse senedin de 10 ya da 20 günlük kısa vade içerisinde hareketli ortalamanın nasıl ilerleyeceği ve gidişatın iyi izlenmesi oldukça önemlidir.

2022 yılını 5,94 TL ile tamamlayan Beşiktaş hissesi 2023 yılında yükselişe geçerek 11,80 TL ile işlem görmeye başladı. Baktığınız zaman geçen seneye göre hızlı bir yükseliş sergileyen Beşiktaş hissesi yıllık performansının arttırmasıyla birlikte bu rakamların üstüne çıkması bekleniyor. Ancak borsa da her zaman riskin olduğunu unutmayınız. Borsa da hissenin yükselmesi için gerekli olan bazı unsurlar şu şekildedir;

  • Arzın artması,
  • Şirketin yıllık performansındaki artış,
  • Temettü yani kar dağıtım gibi birçok etmen etkilidir.

Beşiktaş Hisse Senedi Grafik

Beşiktaş Hisse Senedi Grafik

Beşiktaş hissesi son bir yıl içerisinde %97 oranında bir değişiklik göstermiştir. Haftalık olarak %19 oranında değişiklik meydana gelmesiyle birlikte grafik yorumları merak edilmeye başlandı.

Bu hissenin kısa vade içerisinde 8 TL’nin altında yer alması sat sinyali ile karşı karşıya kalınmasına yol açabilir. Aynı zamanda uzun vadeye bakıldığı zaman bu hisse 7 TL’nin altına düşmesiyle birlikte yükseliş trendini bozmaya başlar. Hem uzun vadede hem de kısa vadede bu hisse senedinin 9 TL’nin altında yer alması sat sinyali ile yatırımcıları karşı karşıya bırakır.

Borsa’da her zaman riskin olduğunu asla unutmayınız. Sitemizde yayınlanan her türlü bilgi yatırım tavsiye değildir. Beşiktaş hissesi hakkında yorumlarınızı ve ön görülerinizi lütfen bizlerle paylaşmayı unutmayınız.