Bilaxten yorumları, uyku yapar mı, ne kadar süre kullanılır sorularının yanıtlarıyla karşınızdayız. Bilaxten ilacı hakkında bilinmesi gerekenleri yazımızda ele aldık.

Bilaxten ilacı arlerjik reaksiyon sorunu yaşayan kişilerin tedavisi için kullanılır. Genellikle alerjik reaksiyondan kaynaklı hapşırma, kaşıntı, burun akıntısı ya da kurdeşen sorunu ortaya çıkar. Bu sorunlar günlük hayatınızı ciddi derecede etkilemeye başlar. Sorunları ortadan kaldırmak için Bilaxten kullanmanız gerekir. Alerjik astım sorunları için de iyi gelen bir ilaçlar arasında yer alır. İçerisinde kortizon olmadığı için gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz. Bilaxten ilacını kullanmak istiyorsanız daha önceden deneyimleyen kullanıcı yorumlarını birlikte inceleyelim.

 • Sıkıldığım zaman kaşıntı ve döküntüm oluşmaya başlıyordu. Bilaxten ilacını kullandıktan sonra bu semptomlar azalmaya başladı.
 • Alerji ile savaşan bünyeme iyi gelen tek ilaç. Alerji ilaçları uyku yaparken Bilaxten ilacında uyku problemi yaşamadım.
 • 5 aydır düzenli olarak kullanıyorum. Bir gün almasam hemen hapşırmaya başlıyorum. Herhangi bir yan etkisini görmedim ben.
 • Daha önceden kullandığım alerji ilaçlarının çok fazla yan etkisini gördüm. Akşamları uyurken bu ilacı kullandım. Aşırı rahatlatıyor.

Bilaxten Uyku Yapar Mı

Bilaxten Uyku Yapar Mı

Alerji ilaçlarının geneli uyku yapma özelliğine sahiptir. Kişiden kişiye göre bu durum değişiklik gösterebilir. Bilaxten ilaç antihistaminik kategorisinde yer alır. Bu yüzden uykuyu arttırıcı bir özelliğe sahiptir. Bilaxten ilacını kullandıktan sonra aşırı uykusu gelen kişiler olduğu gibi uyku düzeni bozulan kişiler de bulunur. Bilaxten ilacının etkisi tamamen vücut yapınıza bağlı olarak değişiklik gösterir. Anormal derecede uyku isteğiniz oluşmaya başladıysa doktorunuza danışmanızı ve gerekli durumlarda alınan dozun düşürülmesini talep edebilirsiniz.

Bilaxten Ne Kadar Süre Kullanılır

Bilaxten ilacı kısa sürede etkisini göstererek alerjik sorunlarınızı azaltır. Genellikle 1 saat ile 26 saat boyunca etkisi devam eder. Mevsimlere bağlı olarak görülen saman nezlesinin tedavisinde etkili sonuçlar ortaya çıkartır. Kan değerlerinize ve hastalığının seviyesine göre Bilaxten ilacının kullanım süresi değişiklik gösterir. Genellikle Bilaxten ilacını hastalar 1 ay ile 3 ay kullanır. Ancak 5 ay boyunca kullanan hastalar da vardır. Doktor kontrolü altında sorununuz tedavi edilene kadar kullanılması gerekir.

Bilaxten Kaşıntıya İyi Gelir Mi

Bilaxten Kaşıntıya İyi Gelir Mi

Alerjik reaksiyonlardan dolayı burun tıkanıklığı, gözyaşı, hapşırma ya da kaşıntı gibi sorunlar ortaya çıkar. Alerji sorunun ortaya çıkardığı bu semptomlar Bilaxten ilacı ile tedavi edilir. Bilaxten ilacı kaşıntınızı azaltmaya yardımcı olur. İlacı kullandıktan bir saat sonra kaşıntınızın hafiflediğini hissedebilirsiniz. Yemek yemeden bir saat önce Bilaxten ilacını kullanmanız etki etme süresini daha çok azaltır. Kaşıntı ilacı olarak da kullanılsa da bazı kişilerde Bilaxten ilacının yan etkisi olarak kaşıntı sorunu ortaya çıkabilir. Kaşıntı sorunu oluşursa hemen doktora danışarak ilacı kullanmayı bırakmalısınız.

Bilaxten Yan Etkileri

Hastalıkların tedavisi için kullandığımız her ilacın yan etkileri bulunur. Alerjik reaksiyonların tedavisi için de kullanılan Bilaxten ilacının en sık görülen yan etkisi baş ağrısı ve sersemlik olarak bilinir. İlacın yaygın olmayan ancak bazı hastalarda görülen yan etkileri de şu şekildedir;

 • Baş dönmesi, güçsüzlük, halsizlik,
 • Karın ağrısı, mide bulantısı ve hazımsızlık,
 • Kalp atışlarında düzensizleşmesi,
 • Kaygı ve stres,
 • Burun ya da ağız kuruluğu,
 • Ateş ya da kulak cınlaması,
 • Kan yağlarında artı,
 • Uçuk gibi sorunlar ortaya çıkabilir.

Bilaxten ilacı hakkında fikirlerinizi ve deneyimlerinizi bizlerle paylaşmayı lütfen unutmayın.