Binance Hesap Silme 2023: Binance TR Hesabı Kapatma

Binance Hesap Silme hakkında detaylı bilgi. Binance TR hesabı kapatma ve Binance global hesap silme linki detayları.

Binance hesap silme işlemi gerçekleştirmek isteyen eski yatırımcılar bulunmaktadır. Bu işlemin nasıl yapıldığını bilmeyen üyeler birçok zeminde bu sorunun yanıtını aramaktadır. İşlem oldukça basit ve anlaşılır bir şekilde sizlere izah edilecektir.

  • Binance sistemine girin,
  • Profil bölümüne tıklayın
  • Güvenlik ayarları bölümünden
  • Hesap yönetimi kısmına girin
  • Açılan ekranda hesabınızı dondurun veya silin
Binance hesap silme
Binance hesap silme
Binance hesap silme

Adımlarının takip edilmesiyle birlikte hesabınızı dondurabilirsiniz. Hesap dondurma işleminde mutlaka bir takım bilgilere ihtiyacınız olacaktır. Bunlar;

  • E-posta Adresi
  • İP Adresi
  • Telefon Numarası
  • Fotoğraf Paylaşımı (Bazı durumlarda istenmektedir)
Binance hesap silme linki

Binance Hesap Silme Linki

Sitenin yukarıda belirtilen adımlarla kapatılması mümkündür. binance.com/tr/my/security/account-activity/disable-account üzerinden kapama işleminin yapılması mümkündür. Site 4 milyon kullanıcısı bulunması sebebiyle işlemlerinde bir süre aksaklıklar yaşanabilmektedir.

Binance TR Hesap Kapatma

Binance TR hesap kapama işlemi de aynen Binance sitesinde olduğu gibi yapılmaktadır. Adımlar da her hangi bir farklılık bulunmamaktadır. Yukarıda belirtilen adımların takip edilmesiyle birlikte hesap kapama işlemi başarılı bir şekilde tamamlanmaktadır.

Kapatılan hesaplar daha sonradan yatırımcının talep etmesiyle birlikte açılması mümkün olabilir. Bunun için sitenin müşteri hizmetleri ile mail üzerinden iletişime geçilmesi gerekmektedir. İletişimin kurulmasının akabinde 24 veya 48 saat içerisinde hesap açılması mümkün olabilir. Yeniden hesap açılması için site bir takım belgeler yatırımcıdan talep etme hakkını saklı tutar.

Binance kimlik bilgilerini vermek güvenli mi?

Üye olurken banka ve kimlik bilgileri sizden istenmektedir bunun sebebi sizin gerçekliğinizi doğrulamaktır. “Binance kimlik bilgilerini vermek güvenli mi?” Kesinlikle bu konuda rahat olmalısınız herhangi bir banka gibi düşünerek Binance ile kimlik bilgilerinizi paylaşabilirsiniz.

Binance hesabımı nassıl devre dışı bırakabilirim?

Uygulamanıza giriş yapın ve “Hesap-Güvenlik-Hesabı Devre Dışı Bırak” seçeneklerini takip ederek hesabınızı devre dışı bırakabilirsiniz.

Yusuf Saroğlu

Edebiyat ve sosyoloji uzmanlık alanı. 2018 Yılından beri uzman olduğu alanlarda içerik üretiyor. Günümüzde hala pek çok bilgi eksik. Doğru ve güncel bilgiyi vermek için çok çalışıyor. yusuf.saroglu@bedavainternet.com.tr

‎️‍🔥