Binance Marjin İşlem Nasıl Yapılır 2021

Binance Marjin işlem nasıl yapılır 2021 hakkında detaylı bilgilendiriyoruz. Binance Marjin ne demek ve Binance Marjin borç alma nedir işte detaylar.

Binance Marjin işlem nasıl yapılır 2021, marjin nedir ve benzeri sorular kullanıcılar tarafından sıkça merak ediliyor. Marjin alım satım işlemleri Binance borsasında sıkça yapılıyor. İlk kez bu işlemi yapacak kullanıcılar ise nasıl yapıldığını merakla araştırıyor. Binance üzerinden yapılan Marjin alım-satım işlemleri üçüncü bir kullanıcının sağladığı varlıkları kullanma yöntemidir.

Bu işlem normal alım satım işlemlerine kıyasla daha kullanıcıların daha fazla fon elde etmesini ve bu fon pozisyonlarını destekleyebilmelerini sağlıyor. Marjin işlemlerini yapmadan evvel küçük bir teminat yatırmanız gerekiyor. Bu teminat bir harcama değildir. Sadece ilgili pozisyonu kapattıktan sonra serbest bırakılan bir tutardır.  Kısaca Marjin alım satım işlemi yapmak üzere şu adımları izlemeniz gerekiyor;

 • Binance hesabınıza giriş sağlayarak Transfer sayfasına erişim sağlayın.
 • Varlık transferlerini yapabilmek için Marjin hesabı sayfasına erilim sağlayarak ardından transfer kısmına tıklayın.
 • Bu adımdan sonra borç almaya başlamak üzere Marjin hesabı borç al seçeneğine tıklayarak ilerleyerek işlemi onaylayın.
 • Sonraki adımda ise marjin alım satımına başlamak için marjin alım satım sayfasına erişerek geri ödeme adımına tıklayın.

Marjin alım satım işlemlerinizi yukarıda sıraladığımız şekilde kolayca yapabilirsiniz. Bu noktada takıldığınız bir işlem olursa hemen Binance canlı destekten yardım da alabilirsiniz.

Binance Grafik Yüklenmiyor

Binance Marjin Ne Demek

Binance Marjin ne demek, marjin alım satım işlemleri gerçekten kazançlı mı ve benzeri sorular sıkça merak ediliyor. En yalın tanımıyla Marjin alım-satım işlemleri üçüncü bir kullanıcının sağladığı varlıkları kullanarak işlem yapmanızın bir yoludur. Standart normal yapılan alım-satım işlemleri ile kıyaslandığında marjin alım-satım işlemleri kullanıcıların daha yüksek fon elde etmesine ve elde edilen bu fonların poziyonlarını da desteklemek üzere kullanabilmesine yardımcı olur. Bu bağlamda pek çok kripto para yatırımcısının tercih ettiği bir alım-satım işlemi olarak dikkat çekiyor.

Binance Marjin Borç Alma Nedir

Binance Marjin Borç Alma Nedir

Binance marjin borç alma nedir, nasıl işlem yapılır gibi sorulara cevap aranıyor. Marjin alım satım işlemleri en yalın tanımıyla üçüncü bir kullanıcının varlıklarını kullanarak işlem yapmayı destekleyen bir yöntemdir. Bu işlemde teminat verilir. Teminat işlem bittikten sonra geri iade edilir. Kullanıcının daha fazla fon elde etmesini sağlayan bu alım-satım işlemi kullanıcılarına kazandırdığı için sıklıkla tercih ediliyor. Borç alma işlemi yapmak üzere şu adımları takip edebilirsiniz;

 • Binance hesabınıza giriş sağlayın.
 • Ardından ise sağ üst kenarda yer alan cüzdan alanına tıklayarak devam edin.
 • Sonrasında ise ilgili sayfaya erişmek için Marjin Cüzdan seçeneğine tıklayarak devam edin.
 • Ardından ise geri ödemesini yapmak istediğiniz coin seçeneğini seçerek borç al- geri öde kısmına tıklayın.
 • Geri ödemeyi hedeflediğiniz miktar ve bakiyeyi seçerek işleminizi tamamlayın.

Binance üzerinden marjin alım-satım işlemlerini yapmak yukarıda sıraladığımız gibi kolay adımlardan oluşuyor.

Marjin masrafı hangi sıklıkla hesaplanır, Marjin geri ödemesinde faiz işler mi gibi sorular Marjin alım-satım işlemi yapmak isteyenler tarafından merak ediliyor. Marjin alım-satım işlemlerinde borcun düzenli ve söz verilen şekilde geri iletilmesi halinde Marjin masrafı sadece bir kez hesaplanır ve yansıtılır. Borcun alındığı saatten 1 saat sonra olarak sayılır. Bir dahaki tam saat sonrasında ise 2 saat olarak sayılır.

Binance İzole Marjin Pozisyon Kapatma

Binance izole marjin pozisyon kapatma adımları oldukça basittir. Eğer Binance üzerinden Marjin alım satım yapmak ve izole marjin poziyonunu kapatmak istiyorsanız izlemeniz gereken adımlar şu şekildedir;

 • Marjin pozisyonu açmak ya da mevcut olan pozisyonu arttırmayı istiyorsanız aç seçeneğine tıklayın.
 • Eğer mevcuttaki pozisyonu kapatmak ya da direk boyutunu azaltmak istiyorsanız da kapat seçeneğine tıklamanız yeterli olacaktır.

Bu adımları takip ederek marjin pozisyonunuzu kolayca azaltabilir ya da tamamen kapatabilirsiniz.

Binance’den Binance TR’ye Transfer Kalktı Mı

Binance TR Telefon Numarası Değiştirme

Kod 2FA Sorunu Çözümü

Binance TR Yanlış Veri Türü Çözümü

Yusuf Saroğlu

Sizin için blog yazıları paylaşıyorum. Soru ve önerilerini aşağıya yazabilirsin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Aradığın burada

Başa dön tuşu