Binance Merkez Bankasını Sebep Göstererek İşlemleri Askıya Aldı

Kripto para borsalarından biri olan Binance ülkemizde ve dünyada en çok tercih edilen borsalardan birisidir. Binance borsası dünyanın en büyük borsalarından birisi olarak bilinmektedir. Binance borsası üzerinden dünyadaki birçok yatırımcı kripto para birimlerini satın alabilir ve kripto para birimlerini satabilir. Binance borsası en son yaptığı açıklama ile birçok kullanıcı endişelendirmiştir. Binance kripto borsası, Brezilya Reals para birimindeki işlemleri askıya aldığını açıklamıştır. Binance, Pix üzerinden para yatırma ve çekme işlemlerinin gerçekleştiği Capitual ile olan sözleşmeyi bir yıl ve sekiz ay boyunca feshettiği, daha fazla ayrıntıya girmeden açıklamasını bitirmiştir.

  • Binance tarafından alınan bu kararın Brezilya Merkez Bankası tarafından açıklanan finanasal politikalardan kaynaklı olduğu düşünülmektedir. Binance tarafından çalışma prosedürleri hangi politikayı etkilediği konusunda ayrıntılı bir açıklama yapılmamıştır.

Brezilya Merkez Bankasının politika değişikliği Pix aracılığıyla yapılan işlemlere yansıyacağından dolayı böyle bir karar alınmıştır. Capitual yerine daha iyi ve daha kapsamlı bir ödeme sağlayıcısı ile ortak olunacağı Binance tarafından açıklanan bir diğer konulardan biridir. Binance, Capitual’a yasal bir işlem başlatacağını bildirmiştir.  

Binance tarafından hizmetlerin askıya alınması Brezilya finans otoriteri tarafından yeni KYC gereksinimlerini uygulamamış olması diğer sebeplerden biri olarak görülmektedir. Brezilya yatırımcıları için sorun yaşamadan geçiş yapılacağına dair sözler verilmiştir.

Brezilya Senatosu tarafından alınan kararda ülkenin kripto para birimlerini denetleyen tasarı kabul edilmiş ve kurallar altında dijital varlıklara bir düzenleme gelecektir. Kripto yasalarının parçası olacak olan kara para yakalama, dolandırıcılık ve yasadışı faaliyetler için para cezası oluşturulmaya ve yasalaştırılmaya başlamıştır.

  • Brezilya’nın en büyük bankalarından biri olan Nubank tarafından Bitcoin ve Ethereum almak ve satmak için işlemlerin yapılmaya başlandığı açıklandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Aradığın burada

Başa dön tuşu