Binance NFT nasıl satılır ve Binance hediye NFT nasıl kullanılır, detayları sizlerle paylaşıyoruz. Binance NFT paraya çevirme ve Binance NFT nedir, birlikte inceleyelim.

Ülkemizde son zamanlarda yatırım konusu sürekli konuşulmaktadır. Yatırımcıların tercih ettiği kripto para borsası olarak bilinen Binance en çok kullanılan borsalardan biridir. Binance üzerinden kripto paralarınızı alabilir ve satabilirsiniz. Binance kripto para borsasını kullanmak ve üye olmak oldukça kolaydır. Binance borsasında en çok konuşulan NFT pazarının ne olduğunu ve nasıl satabileceğinizi sizler için yazımızda ele aldık. İsterseniz vakit kaybetmeden başlayalım.

Binance NFT, dijital sanat eserlerinin satın alındığı bir pazar yeri olmaktadır. Binance NFT pazarında NFT satışını gerçekleştirmek için iki yol vardır. Birincisi açık arttırma ve ikincisi ise sabit fiyat formatı olmaktadır. Bu formatlardan birini seçerek kripto parayla ödeme seçeneklerini seçerek NFT satma işlemini gerçekleştirebilirsiniz. İşlemleri sizler için sırasıyla açıkladık.

 • İlk olarak NFT’yi oluşturmanız gerekir. NFT oluşturduktan sonra ekranınıza Çıkarma Tamamlandı yazısı gelmesi gerekir. Listeleme seçeneklerine giderek Listenizi oluşturun.
 • Sahip olduğunuz NFT’yi düzenlemek için NFT varlığı yazan seçeneğe tıklayınız. Daha sonra Koleksiyonlar seçeneğine bakın ve liste haline getirmek istediğiniz NFT seçimini tamamlayın.
 • NFT listeleme işlemi tamamlandıktan sonra açıklama ekranına geleceksiniz. NFT’yi bu kısımda açıklayın. Menşe bilgilerini ve teklif geçmişini eklemeniz gerekir.
 • Şimdi bu işlemleri tamamladıktan sonra karar vermeniz gereken bir konu vardır. NFT satışını açık arttırma şeklinde mi satacaksınız yoksa anında satış işlemini gerçekleştirecek misiniz? Bu iki seçenekten birini seçmeniz gerekir.
 • Eğer açık arttırma şeklinde satışa çıkartacaksanız En Yüksek Teklif seçeneğine tıklayın. NFTnin satılacağı en düşük miktarı belirlemeniz gerekir. Daha sonra ödemini yapılmasını istediğiniz kripto para hangisiyse sağ kısımdan seçim yapınız.
 • Eğer anında satış yapmak istiyorsanız satış seçeneklerini değiştirerek Fiyat Belirle seçeneğine tıklayınız. Bu kısımda NFTsatacağınız fiyatı belirlemeniz gerekir. Fiyatı belirledikten sonra sağ kısımdan ödeme almak istediğiniz kripto parayı seçiniz.
 • Bu işlemleri tamamladıktan sonra satışın son gününü ve saatini belirtmeniz gerekir. NFT’yi kategorize edip daha sonra açıklama ekleyiniz.
 • İşlemlerinizi bitirdikten sonra Gönder seçeneğine tıklayınız. NFT listelemeden önce Binance ekibi tarafından incelenme başlatılır. Onay geldiği zaman listelenerek satışa sunulur.

Binance Cüzdanda NFT Nedir

Binance kripto para borsalarından en çok tercih edilen ve kullanılan borsalardan biridir. Binance borsasında NFT pazarı bulunmaktadır. NFT dediğimiz kavram dijital koleksiyonların ve sanat eserlerinin yer aldığı bir pazardır. NFT blok zinciri üzerinde yer alan dijital bir varlık olarak karşımıza çıkmaktadır.  Binance NFT pazarı kullanıcıların NFT’lerini oluşturmalarını ve satmalarına olanak sağlamaktadır. Kısaca NFT eşsiz token türü olarak bilinmektedir. NFT de takas mantığı yoktur. NFT pazar yerinde sergiler ve sanat eserlerinin oluştuğu bir yer olduğu gibi yeni token basımı için kullanılmaktadır.

Binance ekibi çekiliş ile belirli zamanlarda NFT dağıtımı yapmaktadır. Belirli etkinlikler sayesinde de NFT kazanabilirsiniz. Cüzdanınızda NFT görebilirsiniz. NFT’lerinizi satarak kripto para olarak satın alabilirsiniz. NFT pazarın dan alım satım işlemleri olması için spot cüzdanınızda BNB, BUSD, ETH gibi kripto paralarınızın olması gerekmektedir.

Binance NFT Geldi Ne Yapmalıyım

Binance NFT Geldi Ne Yapmalıyım

Binance NFT’ler eşsiz eserin tescillenmesi için yardımcı olmaktadır. Şarkılar, videolar, sanat eserleri gibi oldukça geniş kapsamlı olan NFT’ler hakkında merak ettiklerinizi sizler için ele aldık. Binance NFT pazarın dan alım satım işlemleri olması için spot cüzdanınızda BNB, BUSD, ETH tutmanız yeterli olacaktır. Binance cüzdanınızda NFT gözüküyorsa NFT Pazar yerine giriş yaparak NFTlerinizi satarak kripto para şeklinde ödeme alabilirsiniz. NFT satmak için yapmanız gereken işlem kısaca şu şekildedir;

 • NFT’lerinizi oluşturmanız gerekir. Daha sonra NFT’lerinize açıklama ekleyin. NFT’leri isterseniz açık arttırma ile ya da sabit fiyat ile anında satışını gerçekleştirebilirsiniz. NFT’leri tanımladıktan sonra satışa çıkartır. Binance ekibi tarafından incelenen NFT’leriniz satışlarda listelenecektir.

Binance hesabımda NFT var

Binance yatırımcılar tarafından tercih edilen bir borsadır. Binance üzerinden zaman zaman bazı etkinlikler ve çekilişler düzenlenmektedir. Aktif olan etkinliklerden birisi pastayı paylaşan kişiler hediye kartı veya NFT kazanma şansını elde etmektedir. Etkinliği görüntülemek istiyorsanız linke tıklayınız. Binance hesabınızda NFT gözüküyorsa bazı işlemlerden dolayı sizlere Binance hediyesi olabilmektedir. NFT Pazar yerine giriş yaparak elinizdeki NFT’leri satarak kripto para olarak alabilirsiniz.

Binance üzgünüz kazma izniniz yok

Son zamanlarda NFT pazarı gündem haline gelmiştir. NFT alım satım olarak bilinmektedir. Fakat birçok kişi kendi NFT’sini oluşturmak ve kazmak istemektedir. NFT kazmak istediğiniz zaman birçok kullanıcının karşılaştığı üzgünüz kazma izniniz yok hatası ile karşı karşıya kalabilirsiniz. Peki bu hata nedir?

 • Karşınıza üzgünüz karma izniniz yok diye bir hata ile karşı karşıya kalıyorsanız onaylanmış içerik üreticisi olmanız gerekir. İçerik üreticisi olmadığınız için bu hata ile karşı karşıya kalırsınız.

İçerik üreticisi olmak istiyorsanız yapmanız gereken işlemler şu şekildedir; ilk olarak linke tıklayınız. Ardından Become an affiliate yazan seçeneğe tıklayınız. Daha sonra karşınıza gelen tüm alanları tek tek doldurun ve Gönder seçeneğine tıklayınız. İnceleme yapıldıktan sonra içerik üreticisi olarak kazma işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz.

1 Comment

 1. NFT kazandım ama satmak istiyorum. Ne kadar satışa koyacağımı bilemedim. Nereden öğrenebilirim. Belirli bir satış fiyatı var mı ben mi belirliyorum acaba

Leave A Reply