Bip’te Engellendiğimi Nasıl Anlarım (Profil ve Son Görülme Kapalı)

Bipte engelleyen kişinin profili görünür mu veya Bipte birinin beni sildiğini nasıl anlarım soruları sıkça sorulmaktadır. Bipte son görülme neden gözükmüyor gelin birlikte inceleyelim.

Bip’ te engellendiğimi nasıl anlarım son zamanlarda milyonlarca kişinin kullandığı mesajlaşma uygulamalarına ilgi oldukça arttı. Bip uygulamasını kullanan kişiler engellenip engellenmediğini araştırıyor.

Bip uygulamasında eğer bir kişi sizi engellediyse attığınız mesajlar o kişiye iletilemez. Yani mesajlar asla iki tik olmaz. Görüntülü ya da sesli arama yapmak istediğinizde de sizi engelleyen kişiye ulaşamazsınız. Yine bu kişinin profil resmi, son görülmesi gibi bilgilerine de ulaşamazsınız. BİP uygulamasında engellendiğini anlamanın yolu bu şekildedir.

Bip’te Çevrimiçi Olduğunu Nasıl Anlarız

Yerli mesajlaşma uygulamalarına ilginin arttığı bu dönemlerde kullanıcılar uygulama özelliklerini araştırmaya devam ediyor. Bip’ te çevrimiçi olduğunu nasıl anlarız sorusu da bunlardan biridir. Bip’ te birinin çevrimiçi olduğunu anlamak için o kişinin son görülme ayarının açık olması gerekmekte. Kendi çevrimiçi özelliğini kapatmak için:

  • İlk olarak ‘ayarlar’ kısmına tıklamanız gerekiyor.
  • Daha sonra ‘sohbet ayarları’ kısmına gelmelisiniz.
  • Son olarak ‘son görülme bilgisi’ özelliğinin kapalı olduğuna emin olmalısınız.

Bu adımları yapan bir kişinin çevrimiçi olup olmadığını anlayamazsınız.

Bip’te engellendiğimi nasıl anlarım (profil ve son görülme kapalı)
Birinin beni engellediğini nasıl anlarım

Birinin Beni Engellediğini Nasıl Anlarım

Mesajlaşma ve diğer sosyal medya uygulamalarında iletişim kurmak istemediğimiz insanları engellemek mümkündür. Bu durumda engellenen kişi karşı tarafa mesajlarını iletemez ve hiçbir şekilde ulaşamaz. Eğer birinin beni engellediğini nasıl anlarım diye merak ediyorsanız cevabı çok basit.

Attığınız mesajların sadece tek tik olarak kalması veya aradığınızda ulaşamamanız engellenme belirtileridir. Bu kişinin profil fotoğrafı, son görülme bilgisi gibi bilgilerini de görmek olanaksızdır. Eğer bu şekilde bir durum varsa o kişi sizi muhtemelen engellemiştir.  

Bip Profil Resmi Kimler Görebilir

Bip uygulamasının kullanıcılara sunduğu bir diğer özellik de profil fotoğrafı koyma işlemidir. Profil fotoğrafını uygulamadan çekip koyabileceğiniz gibi daha önceden çekilmiş bir fotoğrafı da ekleyebilirsiniz.

Bip profil resmi kimler görebilir sorusu da merak konusu olmuştur. Bip’ te koyduğunuz profil resmini kimlerin görebileceği henüz seçilemiyor. Sadece kişilerim, herkes veya hiç kimse gibi seçim imkanları bulunmuyor. Ancak Bip’ te engellediğiniz bir kişi sizin fotoğrafınızı göremez.

Bip Hesap Silme Linki (Kalıcı Olarak DELETE)

BiP Gizlilik Sözleşmesi (Kişisel Veri izinleri)

Yusuf Saroğlu

Edebiyat ve sosyoloji uzmanlık alanı. 2018 Yılından beri uzman olduğu alanlarda içerik üretiyor. Günümüzde hala pek çok bilgi eksik. Doğru ve güncel bilgiyi vermek için çok çalışıyor. yusuf.saroglu@bedavainternet.com.tr

‎️‍🔥