İçeriğin devamı aşağıda ▼

Teknoloji

Bir Hücrede #### İşaretleri Ne Zaman Oluşur

Bir hücrede #### işaretleri ne zaman oluşur hakkında detaylı bilgilendiriyoruz. Excel’de #### hatası ne demek ve #### Excel hatası neden olur işte detaylar.

İçeriğin devamı aşağıda ▼

Bir hücrede #### işaretlerinin ortaya çıkmasının iki temel nedeni vardır. Bunlardan ilki alan içerisinde alana sığmayan bir içerik eklenmesi durumudur. Çok uzun içerikleri küçük alanlara sığdırmaya çalıştığınızda #### sembolünü görebilirsiniz. Diğer bir durum ise negatif değerlerdir.

Excel kullanımı günümüzde birçok farklı alanda gerekli görülen bir kullanımdır. Sürekli kullanılan ve kendine has formülleri ile kullanımı çok daha kolay hale gelen EXcell kullanıcılarının sıkça yaşadıkları bir sorun da herhangi bir değeri dönüştürmeye çalışırken ya da bir formül uygularken #### işaretleri ile karşılaşmalarıdır.

Excel kullanıcılarının #### işareti ile karşılaşmaları halinde yapması gerekenler. Bu işaretin ne zaman karşılarına çıktığı gibi merak edilen noktalara yazımızın devamında değindik.

Bilgisayarda Tik İşareti Nasıl Yapılır

Excel’de #### Hatası Ne Demek

Excel’de #### hatası negatif değerler nedeni ile oluşabilir. Bir örnek ile açıklamak gerekirse tarih ve saatlerin dönüşümünde dönüşümün sağlanamaması halinde #### işaretleri ortaya çıkar. Sayının ondalık basamaklarını kısaltabilir ya da tarihlerin görünüşünü kısa tarih olarak düzeltebilirsiniz.

Sayının ondalık basamak görüntüsünü azaltmak için giriş menüsü üzerinde yer alan ondalık azalt seçeneğine tıklayabilirsiniz. Tarihi kısaltmak için ise giriş bölümünde yer alan sayı biçiminin yanında bulunan kısa tarih seçeneğine tıklayabilirsiniz.

#### Excel Hatası Neden Olur

#### Excel hatası alana sığmayan içerik olması halinde ortaya çıkar. Excell kullanıcılarının bu hatadan kurtulmak için tercih edebilecekleri basit yollar vardır.

  • Bu yollardan biri alan içerisindeki değerin yazı boyutunu küçültmek ya da değeri daha kısa şekilde yazmaktır.
  • Kullanılabilecek ikinci yol ise alanı genişletmektir. Fare yardımı ile sağ ve solundan sütunu çekerek alanı genişletebilirsiniz.
  • Alan içerisindeki değerleri daha küçük bir punto ile yazabilirsiniz.
Bir hücrede #### i̇şaretleri ne zaman oluşur
Excel’de # i̇şareti ne anlama gelir

Excel’de # İşareti Ne Anlama Gelir

Excel’de # işareti alana sığmayan içerik olduğu anlamına gelir. İçeriğin alana sığmayacak kadar uzun olması halinde ya içerik kısaltılmalı ya da alan genişletilmelidir. İçeriğin hatalı olduğu gibi bir yanılgı sıkça ortaya çıksa da burada sorun içeriğin tipi vs. değil sadece uzunluğudur.

Excel kullanıcılarının kolayca bu işaretten kurtulmaları mümkün. İşaretten kurtulmak için yukarıda yer alan yolları deneyin.

Excel’de Bir Hücrede ### İşareti Varsa Ne Anlama Gelir

Excel’de bir hücrede ### işareti varsa bu hücreye sığmayan içerik bulunduğunu ifade eder. Hücrenin daha geniş hale getirilmesi ya da içeriğin kısaltılması ile sorun kolayca çözülebilir.

Hücrede # işareti görünmesinin başka bir nedeni de negatif değerler kullanılmasıdır. Kullandığınız değerleri tarih ve saatler için pozitif değerler olarak düzeltebilir ve ardından enter tuşuna basarak sorunu çözebilirsiniz.

Tarih ve saat formüllerini ayarlar bölümünden farklı şekillerde göstermeyi deneyebilirsiniz. Pozitif değerleri tercih ederek işaret sorunu olmadan istediğiniz tarihi kolayca gösterebilirsiniz. Toplama ve çıkarma işlemleri için formülleri doğru kullandığınızdan emin olun. Formül kullanırken işleme giren hücrelerin negatif değer barındırmaması gerekir. 

UDF Dosyası Nasıl Açılır

Yüzde 10 İndirim Hesaplama

Kripto Para Al Sat Taktikleri

İçeriğin devamı aşağıda ▼

Yusuf Saroğlu

Edebiyat ve sosyoloji uzmanlık alanı. 2018 Yılından beri uzman olduğu alanlarda içerik üretiyor. Günümüzde hala pek çok bilgi eksik. Doğru ve güncel bilgiyi vermek için çok çalışıyor. yusuf.saroglu@bedavainternet.com.tr

Faydalı linkler