Bir Ülke Vergisiz Bitcoin Madenciliğini Önerdi! Peki Hangisi?

Brezilya Kongresi’ndeki en son haberlere göre, Senatör Irajá Silvestre Filhothe’nin süreç için sürdürülebilir enerji kullanan kuruluşlar için vergisiz kripto madenciliği önerdiğini bildirdi. Ayrıca, Senatör kripto para birimlerinin statüsünü bir emtia yerine bir para birimine değiştirmenin yanı sıra kripto para madenciliği teçhizatlarının ithalatında vergi muafiyeti önerdi.

Raporda bu öneriler başarıyla geçirilirse Brezilyalı medya çıkışından, Seudinheiro, Brezilya’da kripto değişim platformlar da finansal hizmetler ve konu kredi kolaylaştırmak için izin verilecektir. Arthur Mining’in CEO’su Ray Nasser, kripto madenciliği faturası için vergi muafiyetinin Brezilya Kongresi’nde kabul edilmesi durumunda ülkenin küresel bir “madencilik” olabileceğini iddia etti.

madencililk
madencililk

Birbiri ardına ticari marka ile Brezilya, kripto alanında hızla genişliyor. Geçen ay, Brezilya Federal Yardımcısı ve kongre üyesi Luizão Goulart, kripto parayı hem kamu hem de özel sektördeki işçiler için yasal bir ödeme şekli yapmayı önerdi.

Ancak Goulart, işçilerin bir seçeneği olacağını ve ücretlerin kripto şeklinde kredilendirilmesinden önce işçiler ile işveren arasında zorunlu bir karşılıklı anlaşmaya varılacağını vurguladı.

Ancak bu, Brezilya hükümetinin merkeziyetçi endüstriyi ilk kez desteklemesi değildi. Ekim ayında Brezilya Merkez Bankası ,ülke sakinlerinin Ocak 2021’den bu yana 4,2 milyar dolar değerinde kripto satın aldığını bildiren bir rapor yayınladı.  Rapora göre, en son satın alma işlemi Ağustos ayında 496 milyon dolar olarak kaydedildi. Yine de, en yüksek kripto aktif alımı, Brezilyalıların 756 milyon dolarlık kripto satın aldığı Mayıs ayında gerçekleşti.

“O zamandan beri bu rakamlar düşüyor (Haziran ayında 695 milyon ABD Doları ve Temmuz ayında 583 milyon ABD Doları), ancak yine de yılın başında görülenden çok daha yüksek: Şubat ayında kriptoaktif alımlar 386 milyon dolar ve Mart ayındaydı. , 357 milyon dolar.”, kripto para birimlerini ürünlerin ticari dengesinin bir parçası olarak alan raporu belirtti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Aradığın burada

Başa dön tuşu