Biseksüel Kadın Ne Demek?

Biseksüel kadın ne demek diye merak edenler için yanıt oldukça basittir. Özellikle son yıllarda gündemin üst sıralarında yer alan biseksüel kelimesi birden fazla cinsiyete duyulan cinsel ilgiyi ifade etmektedir. Nitekim biseksüel kadınlar hem erkeklere hem de kadınlara karşı cinsel çekime sahip olmalarıyla bilinir.

Biseksüellerin Özellikleri

Biseksüellerin özellikleri hakkında birçok konu bulunuyor. Biseksüel kişilerin ilk özelliği hemcinslerine ve karşı cinslerine karşın cinsel çekimde yer alabilmeleri anlamına geliyor. Nitekim bu kişilerin diğer özelliklerinden biri de esnekliktir. Biseksüel kişiler cinsel yönelimleri açısından esnektir.

Bu da bu kişilerin heteroseksüel ve homoseksüel kimlikleri rahatlıkla benimseyebilmelerini sağlar. Bunun yanı sıra biseksüellerin bir diğer özelliğiyse toplumsal açıdan stres yaşamalarıdır. Toplumda görmezden gelinen ve aşağılanan kişiler olmaları sebebiyle cinsel yönelimlerini ve cinsel kimliklerini açıklamakta güçlük çekebilirler.


Daha fazla seksüel içeriği;


Biseksüellik Belirtiler

Biseksüellik belirtiler içeren bir durum değildir. Çünkü biseksüellik bir hastalık değildir. Bunun yerine kişinin cinsel yönelimiyle ilgili bir tanımdan ibarettir. Kişilerin cinsel yönelimleri birbirinden farklı olabilir ve tüm bunlar oldukça normaldir. Nitekim biseksüellik, hemcinslerine ve karşı cinslere karşı cinsel ilgi duyabilen kişilerdir. Biseksüel kişileri ortak paydada buluşturan herhangi bir belirti bulunmuyor.

Bazı biseksüel kişiler bu durumu ergenlik döneminde keşfedebilirken bazıları için çok daha geç olabiliyor. Nitekim bireylerin cinsel yönelimi tamamıyla kendileri tarafından alınan bir karar ve kendilerini ilgilendiren bir durumdur. Herkesin benzersiz hisleri ve deneyimleri olabileceği gibi biseksüel kişiler için de bu durum geçerlidir.

Biseksüel Ne İster?

Biseksüel ne ister konusu son dönemde sıkça merak edilmeye devam ediyor. Biseksüel kişilerin özel istekleri olmadığı gibi herhangi biriyle aynı isteklere sahip olabiliyor. Fakat biseksüel kişiler genellikle cinsel kimliklerini saklamak zorunda kaldıkları için herhangi bir şekilde fark edilemiyor. Bundan dolayı biseksüellerin ilk isteklerinden birinin aşağıdaki gibi olduğu düşünülüyor:

  • Biseksüeller, toplum tarafından fark edilmek ve saygıyla karşılanmak ister.

Buna ek olarak yine diğer tüm insanların da isteyebileceği gibi; sevgi, bağlılık, güven ve iletişim gibi istekleri de olabilir. Biseksüeller her açıdan diğer kişilerle aynı olup yalnızca cinsel yönelim olarak farklılıklara sahiptir.

Nil Arslan

Ünlüler dünyasını takip etmeyi sever. Yaşama dair merak ettiği çok şey var. BAÜ İletişim bölümü öğrencisi. Akvaryum hayvanlarına bayılır. nil.arslan@bedavainternet.com.tr

‎️‍🔥