Bitcoin 20.000 Doların Altına Düşer Mi?

Son zamanlarda birçok kişinin tercih ettiği yatırım araçlarından birisi Bitcoin olmaktadır. Bitcoin son zamanlarda yaşanan olumsuz haberlerden etkilenerek en düşük seviyelerde görülmeye başladı. Dünyadaki ünlü analistler ve ekonomistlerin Bitcoin hakkında düşünceleri ise merak konusu olmaya başladı. Bitcoin son haftalarda 20.000 dolar seviyelerine tutunmaya çalışmaktadır. Hafta sonu gerçekleşen dalgalanmalara sebep olan bir oynaklık dönemi geçirse de 20.000 dolardan işlem görmektedir.

En büyük kripto para birimlerinden birisi olan Bitcoin %4.8 düşüş yaşamış, Ethereum ise %7.8 seviyelerinde geri çekilmeye başlamıştır. 18 Haziran tarihinde %15 düşüş yaşayan Bitcoin tekrardan %16 artış sergileyerek 20.000 dolar seviyelerinde tutunmaya devam etmektedir. FED şahin kararıyla yatırımcıların duyarlılığı oldukça hassastır.

  • Kripto borsalarından biri olan BitMex kurucu ortağı Arthur Hayes tarafından yapılan açıklamada satışın bitip bitmediğini bilmediğini ve fiyat ne olursa olsun her teklifin değerlendirmesi gerektiğini, madeni para almak için ek fırsatların olabileceğini dile getirmiştir.

Merkezi olmayan finans uygulamaları üzerindeki yoğun baskı devam ederken Celsius platformundan gelen açıklamada istikrara kavuşmak için biraz daha zamana ihtiyaçlarının olduğunu dile getirdi.

Bitcoin Yükselir Mi? Uzmanların Bitcoin Yorumları

Bitcoin 20.000 dolar seviyelerinde tutunmaya çalışırken 18 Haziran gününde 17.599 dolar seviyelerine kadar geri çekilmiştir. 17.599 dolar seviyelerine geri çekildikten sonra düşüşü telafi ederek 20.000 dolar seviyelerine geri yükselmiştir. 20.000 dolar seviyelerine tutunma eğilimi gösteren Bitcoin’in yükselip yükselmeyeceği ise merak edilmektedir.

  • Kripto odaklı hedge fonu Pantera Cpital’in ortağı yaptığı açıklamada yatırımcıların satın alma fırsatı gördüğü diplere yakın olduğumuzu düşünüyorum açıklamasında bulundu.

Kripto para piyasası hareketlerini büyüteceği hafta sonlarında dalgalanmaların meydana geldiği birkaç örnekte görülse de net bir analiz olmamaktadır. Analistler 19 Haziran’daki 20.000 dolar seviyelerine çıkışın kısa süre olabileceğini dile getirmektedir.

  • Fairlead Strategies yönetici ortağı olan Katie Stcokton tarafından yapılan açıklamada 18.300 dolarlık teknik destek seviyesini geçerek 13.900 dolara düşme riskinin arttığını dile getirmiştir. Stockton kısa vadeli ters eğilim sinyalinin toparlanma olabileceğine dair bir umut ışığının olduğunu dile getirmiştir. Sözlerine momentum güçlü bir şekilde olumsuz olduğundan dolayı satın almaya yönelik uyarıda bulunmuştur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Aradığın burada

Başa dön tuşu