Bitcoin Neden Düşüyor Son Dakika

Kripto para birimlerinin arasında en büyük değere sahip olan Bitcoin %2.9 gerileyerek düşüşe devam etmektedir. Ethereum kripto para birimi ise %3.3 düşüş göstererek güne başlamıştır. CoinGecko tarafından açıklanan verilere göre Shıba Inu ise bir gün içerisinde %21 ralli yaparak ivme seviyesinde azalma görülmeye başladı. Peki neden? Yükseliş yakın mı yoksa hala dip seviyeler gelmedi mi? Hadi gelin birlikte detaylıca inceleyelim.

ABD enflasyon verileri son zamanların en yüksek seviyelerini görmüştür. FED enflasyonun yükselmesiyle birlikte faiz artırımlarına devam etmesi ve tahvil faizlerindeki yükselişte kripto para piyasasını olumsuz yönde etkilemeye başlamıştır. Kripto para piyasası yükselmeye çalışsa da direnç seviyesini kırmayı başaramadı.

  • Mark Newton açıklamasında Bitcoin dip seviyelerini görmediğini ve yükseliş hedeflerinin haziran ayının son haftasında maksimum 24.800 dolar seviyelerinde görülebileceğini açıklamıştır.

Kripto para birimleri hisse senetlerini takip ederek yatırımcıların risk varlıklarına yönelmesinde ekonominin gerilemesinin büyük bir etmeni bulunmaktadır. Informa Global Market tarafından yapılan açıklamada 20 bin dolar altında gerçekleşen bir harekette risk duyarlılığının bir istikrara kavuşacağını dile getirdi.

Bitcoin istikrarlı bir şekilde artış gösterdikten sonra belirli bir direncin üzerine çıkabilmiştir. BTC, 21.500 dolar seviyesine gelse de yukarı yönlü bir harekette bulunamayarak ayı duruşundan dolayı geri çekilmeler yaşandı.

  • BTC 21.200 dolar direnç bölgesinde toparlanmayı başardı ancak yukarı yönlü bir ilerleme gerçekleşemeyerek 20.300 dolar seviyelerine düştü. Bu durumda bir gün içinde BTC %1 değer kaybetmeye devam etmektedir.

Bitcoin direnç seviyesini kırarak bir yükselişe geçer mi? Fikirlerinizi ve yorumlarınızı bizimle paylaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Aradığın burada

Başa dön tuşu