Bitcoin Zengini MicroStrategy Yeni Hamle

Bitcoin’in en büyük destekçilerinden biri MicroStrategy firması olmaktadır. Uzun zamandan beri yazılım firmalarından birisi olan MicroStrategy Bitcoin yatırımlarıyla birçok kişinin ilgi odağı olmuştur. Bitcoin’in son zamanlarda yaşadığı sert düşüşlerin ardından gözler MicroStrategy firmasına çevrildi.  MicroStrategy firması Mayıs ayında gerçekleştirdiği konferans görüşmesinde Bitcoin fiyatının 21.000 dolara düşmesi durumunda teminata katkı sağlayacağını söylemişti.

Bitcoin piyasasındaki sert düşüşlerin devam etmesinin ardından MicroStrategy firmasının nasıl hareket edeceği ise merak konusudur. Yatırımcılar tarafından beklenen marj çağrısının gelip gelmeyeceği ise merak edilmektedir. MicroStrategy Ceo’su Micheal Saylor tarafından marj çağrısına ilişkin bir açıklama gelmiştir. MicroStrategy firmasının yeni açıklaması ve marj çağrısını sizler için ele aldık. Gelin birlikte bakalım.

MicroStrategy Marj Çağrısı Kararı

MicroStrategy firması kripto para piyasasında Bitcoin destekçisi olarak bilinmektedir. MicroStrategy firması iki yıl içerisinde Bitcoin’e yatırım yapmış ve her zaman iyimser yönlü açıklamalarda bulunmuştur. Bitcoin piyasasındaki sert düşüşün ardından MicroStrategy firmasının marj çağrısında bulunup bulunmayacağı merak edilen konular arasında yerini aldı.

Son iki yıl içerisinde firma 130.000 bitcoin yani 3.97 milyar harcandığı bilinmektedir. Firmanın yaklaşık kaybı ise 1 milyar dolar seviyelerine ulaşmıştır. BTIG analistine Mark Palmer tarafından yapılan açıklamada şirketin teminat olarak gösterdiği 95.000’den fazla Bitcoin’e sahip olduğu için herhangi marj çağrısında bulunmayacağını söylemiştir. MicroStrategy Ceo’su Micheal Saylor son dakika açıklamasıyla yatırımcılar için endişeler ortadan kaybolmaya başladı. Hadi gelin Micheal Saylor tarafından yapılan açıklamaya bir göze atalım.

  • Micheal Saylor yatırımcıların Bitcoin destekli bir kredi için marj çağrısı konusunda endişelenmemelerini ve şirketin gerektiği durumda yeterli teminata sahip olduğunu açıklamıştır. Micheal Saylor 14 Haziran tarihinde sosyal medya platformunda paylaştığı bir yazıda MicroStrategy firmasının Bitcoin stratejisini benimsediğini ve dalgalanmanın önceden fark edildiğini ve yapılandığını açıklamıştır.

Başak Saroğlu

Başak, Ankara'da Elektrik Elektronik Mühendisi. Ayrıca yeni içerikler yazmayı ve paylaşmayı seviyor. basak.saroglu@bedavainternet.com.tr

‎️‍🔥