Bitcoin’de İşler Ne Kadar Kötüleşebilir?

Kripto para piyasasındaki çalkantılı dönem devam etmektedir. Bitcoin ayı piyasasında olduğunu ve bu durumun ne zaman biteceğini birçok kişi merak etmektedir. Üst üste gelen olumsuz haberlerin ardından kripto para piyasası toparlanma evresine geçememiştir. Kripto para borsalarının işten çıkartma süreçlerinin devam etmesi, ekonomik kararlar ve Terra coinin batmasının ardından Bitcoin en düşük seviyelere geriledi. Şirketlerden gelen iyimser açıklamalar birçok yatırımcıyı rahatlatmamaktadır.

Dünyada ve ülkemizde analistler tarafından açıklanan verilere bakıldığı zaman düşüşün bir miktar devam edeceği görülmektedir. FED kararının ardından fiyat baskısının artacağı yönünde birçok iddia bulunmaktadır. FED kararının ardından birçok kişi ekonominin resesyona girebileceği durumunda iddiaları vardır.

Bitcoin ve Ethereum tokenlerindeki fiyatların düşüşü devam ederken yaklaşık olarak 1 trilyon dolarlık piyasa değerinin altına düşülmüştür. Kilit blok zinciri finans yatırımcılarının ardı ardına gelen korkularına bir yenisi eklendi. Kripto fiyatlarındaki düşüşün en son halinin yanında bazı riskler ve ekonomik belirsizlikler birçok yatırımcıyı endişelendirmiştir. Tokenleri beklenmedik düşük seviyelere çekebilecek ve kripto para piyasasını tamamen bitirecek resesyon boyutundaki kışı işaret eden veriler vardır. Düzenleyiciler kripto endüstrisini daha net bir şekilde hedef almaya, düzenlemeye ve mevzuat başlattığından dolayı kripto paralardaki gerilemenin iyi bir zamanda gelmediği bellidir.

  • Büyük kripto hedge fonu olan Three Arrows Capital (3AC) hakkında iflas konuları iddia edilmişti. Wall Street Journal kurucu ortağı olan Kyle Davies tarafından yapılan açıklamada 3AC’nın bir çözüm bulmaya çalıştıklarını, yasal ve mali danışmanlar tutuklarını ve kurtarma paketini planladıklarını dile getirmiştir. Financial Times tarafından açıklanan raporlarda 3AC son zamanlarda gelen marj çağrılarını yanıtlayamadığı ortaya çıktı. Babel Finance tarafından gelen açıklamada olağandışı likidite baskılarıyla karşı karşıya geldiğini ve para çekme işlemlerini durdurduğunu bildirdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Aradığın burada

Başa dön tuşu