Biteral 500 MG, enfeksiyonlara karşı kullanılır. Biteral 500 MG, parazitlere ve bakterilere karşı savaşan bir ilaçtır. Biteral, tablet veya ampul formunda bulunur.

Bakteri ve parazitlerden kaynaklı meydana gelen enfeksiyonların tedavisi için Biteral ilaç kullanılmaktadır. Özellikle bu ilaç vajina iltihaplanmaları için sıkça kullanılır. Reçetesiz satılan idrar yolu enfeksiyona karşı ilaçları doktora danışmadan kullanmayınız.

Hem erkeklerin hem de kadınların kullandığı Biteral 500 MG Kullananların Yorumları şu şekildedir;

 • Üreme ve idrar yollarında sürekli sıkıntı yaşıyordum bu ilaç sayesinde durum ortadan kalktı.
 • Şiddetli ishal ve kalın bağırsak problemi yaşayan biriyim. Doktor bu ilacı kullanmamı önerdi ancak sersemlik yaptı.
 • Diş tedavisinde kullandım ve çok faydasını gördüm.
 • Duygusal çöküntü yaşamama sebep oldu resmen uyku halinde geziyordum evde. Ne zaman ilacı bıraktım o zaman toparlanmaya başladım.

Biteral 500 Mg Ne İçin Kullanılır?

Biteral 500 MG

Bakteri ve parazitlerin engellemesi için Biteral ilacı tavsiye edilmektedir. Kutu içerisinde yer alan bu ilaç 500 mg şeklinde satılmaktadır. Peki bu ilaç ne işe yarar ya da ne için kullanılır gelin birlikte bakalım.

 • İdrar bölgesinde oluşan iltihaplanma,
 • Vajina bölgesinde iltihaplanma,
 • Karın spazmı,
 • Diş eti iltihaplanması,
 • Bağırsak enfeksiyonlarında,
 • İrin kesesi enfeksiyonlarında kullanılmaktadır.

Biteral 500 Mg Diş Tedavisi

Diş ağrılarında eğer dişte iltihaplanma ya da enfeksiyon gibi durumlar görülüyorsa Biteral ilaç tavsiye edilir. Biteral ilacı kendi başınıza karar vererek kullanmamalısınız. Diş hekimi tarafından önerilirse Biteral ilacını kullanabilirsiniz.

Genel olarak diş eti iltihaplanması, diş iltihapları için Biteral kullanılır. Antibiyotik görevi görerek dişteki enfeksiyon, bakteri ve parazitleri ortadan kaldırır. Bu işlemin ardından dişte iltihaplanmaya neden olan ana sebebin tedavisi görülür. En sonda diş tedavi süreci tamamlanır. Konu hakkında sorularınızı ve görüşlerinizi lütfen yorum kısmından bizlere iletin.

BiTERAL etkili bir antibiyotik mi?

Evet, BiTERAL etkili bir antibiyotiktir. BiTERAL, ornidazol etkin maddesi içeren bir ilaçtır. Ornidazol, anaerob bakteriler ve Entamoeba histolytica’ya karşı etkilidir. Anaerob bakteriler, vücutta oksijen bulunmayan ortamlarda yaşayan bakterilerdir. Entamoeba histolytica ise amipli dizanteri ve amebik karaciğer absesi gibi hastalıklara neden olan bir parazittir.

BiTERAL hapı hangi hastalığa iyi gelir?

BiTERAL, aşağıdaki hastalıkların tedavisinde kullanılır:

 • Trikomoniasis: Kadınlarda ve erkeklerde Trichomonas vaginalis’e bağlı genitoüriner enfeksiyonlar
 • Amebiasis: Amipli dizanteri dahil, Entamoeba histolytica’nın neden olduğu tüm intestinal enfeksiyonlar
 • Kolon ve jinekolojik operasyonlarda profilaksi

BiTERAL etkisini ne zaman gösterir?

BiTERAL’in etkisi, hastalığa ve enfeksiyonun şiddetine göre değişir. Genel olarak, BiTERAL’in etkisini göstermesi için 2-3 gün gerekir.

BiTERAL 500 mg uyku yapar mı?

BiTERAL’in uyku yapma olasılığı vardır. BiTERAL’in uyku yapma olasılığı, doza ve bireysel özelliklere göre değişir. BiTERAL’i kullandıktan sonra uyku hali yaşıyorsanız, araç veya makine kullanma gibi dikkat gerektiren işlerden kaçınınız.

Leave A Reply