Bursa Merkezden Uludağ’a Nasıl Gidilir (Minibüs ve Otobüsler)

Uludağ’a giden minibüsler hangileri ve Bursa terminalden Uludağ’a nasıl gidilir, bütün yolları gelin birlikte inceleyelim.

Bursa merkezden Uludağ’a nasıl gidilir diye merak edenlerin sayısı her geçen gün artmaya devam ediyor. Kış turizminin Türkiye’deki başkenti olarak görülen Uludağ her yıl il dışından gelen milyonlara ev sahipliği yapıyor.  Uludağ’ın eşsiz doğası ve manzarasıyla kışın tadını çıkarmak oldukça eğlenceli oluyor.

Bursa’nın merkezinden Uludağ’a ulaşmak için takribi olarak 30 dakikalık bir teleferik yolculuğu yapmak mümkündür. Bunun yanı sıra otogardan 94 numaralı otobüs hattıyla birlikte teleferik istasyonuna ulaşılabiliyor. İskeleden kalkan F1 hatlı otobüs de doğrudan teleferiğe gitmek için tercih edilebilir.

Uludağ’a Giden Minibüsler

Uludağ’a giden minibüsler

Uludağ’a giden minibüsler şehir merkezinin birçok yerinde bulunuyor. İl dışından gelen turistler tarafından sıkça bilinmese de Bursalılar genellikle minibüsleri tercih ediyor. Görece daha uygun fiyatlı olan minibüslerle teleferik istasyonuna gitmek 20 dakika sürüyor. Uludağ’a giden minibüsler aşağıdaki noktalardan geçiyor:

 • Acemler Aktarma
 • Bursa Yenişehir Terminali
 • Çalı
 • Demirtaş
 • Hasanağa TOKİ
 • Hipodrom
 • Küçük Sanayi
 • Panayır
 • Tophane
 • Teleferik

Yukarıda yer verdiğimiz tüm minibüs hatları Uludağ bölgesine düzenli sefer düzenliyor. Nitekim yine de seferleri kullanmadan evvel teyit etmenizi tavsiye ediyoruz.

Uludağ Otobüsle Nasıl Gidilir?

Uludağ otobüsle nasıl gidilir

Uludağ otobüsle nasıl gidilir sorusunun yanıtı çok sık merak edilmektedir. Bursa’nın merkez semtlerinden otobüsle Uludağ’a gitmek için 94 hatlı otobüs tercih edilebilir. 94 hatlı otobüsle birlikte pek çok ilçeden Bursa Teleferik Merkez İstasyonu’na ulaşım sağlanabiliyor. Sonrasında takribi 30 dakikalık bir teleferik yolculuğuyla Uludağ’ın zirvesine çıkmak mümkün hale geliyor.

Bursa Uludağ’a Giden Otobüsler

Bursa Uludağ’a giden otobüsler genellikle şehrin birçok noktasından hareket edebiliyor. Fakat Bursa Terminal, Uludağ’a gitmek isteyen kişiler için başlangıç noktası oluyor. Bursa’nın merkez mevkilerinden Uludağ’a çıkmak için yukarıda da belirtildiği gibi 94 hatlı otobüs tercih edilebilir. B10, B38 ve 3C ise 94 hatlı otobüse alternatif olarak tercih edilebiliyor.

Bursa Terminalden Uludağ’a Nasıl Gidilir?

Bursa terminalden uludağ’a nasıl gidilir

Bursa terminalden Uludağ’a nasıl gidilir diye merak edenler için terminalin hemen çıkışında yer alan otobüs durağını kullanmak mümkün. Duraktan Bursa’nın iç kısımlarına ve Uludağ’a hareket eden onlarca farklı otobüs geçiyor. 94 hatlı otobüs de bunlardan birisidir. 94 hatlı otobüsü tercih ederek 30 dakikaya varan bir yolculukla terminalden Uludağ’a çıkılabiliyor.

Uludağ Teleferik Nereye Kadar Gidiyor?

Uludağ teleferik nereye kadar gidiyor konusu dört farklı duraktan oluşuyor. Uludağ’a çıkan teleferik genellikle oteller bölgesi adı verilen bir alan için hizmet veriyor. Nitekim bu durakların her birinde eşsiz manzaralar ve eğlenceli anlar geçirmek mümkün. Uludağ teleferik nereye kadar gidiyor sorusunun yanıtı aşağıdaki gibidir:

 • Teferrüç Durağı
 • Kadıyayla Durağı
 • Sarıalan Durağı
 • Kurbağa Kaya Durağı (Oteller)

Uludağ’a nasıl gidilir, hangi toplu taşıma araçları gider gibi tüm sorularınızın yanıtlarını sunduk. İçeriğimiz boyunca eksik ya da hatalı bulduğunuz alanlar varsa hemen yorum kısmına yazarak geri bildirim alabilirsiniz.

Uludağ Kayak Kiralama Fiyatları – Yeni Yıl Özel Fiyatı

Bursa Abonman Kart Fiyatları (Öğrenci, Yeni Al, Yenileme)

Yusuf Saroğlu

Edebiyat ve sosyoloji uzmanlık alanı. 2018 Yılından beri uzman olduğu alanlarda içerik üretiyor. Günümüzde hala pek çok bilgi eksik. Doğru ve güncel bilgiyi vermek için çok çalışıyor. yusuf.saroglu@bedavainternet.com.tr