Büyü Bozma – Bana Büyü Yapılmışmı Nasıl Anlarım

Peygamberimizin büyü bozma duasını sizler için yayınladık. Üzerinizde büyü olup olmadığını nasıl anlayacağınızı sizlere aktarıyoruz.

Büyü bozma, insanlar arasında çok fazla bir inanışa sahip olan bir konudur. Bazı insanlar kendilerine veya sevdiği insanlara yapılan kötü büyülerin bozulmasını istedikleri için büyü bozma işleminin nasıl gerçekleştiğini merak ederler.

Büyü bozma için birçok yöntem bulunmaktadır. Bu yöntemler yapılan büyünün şekline göre değişiklik gösterebilmektedir.

Kur’an’da Büyü Bozma Duası

Kur’an’da büyü bozma duası kötü bir büyüye maruz kalmış insanlar tarafından sık sık araştırılan bir konudur.  Bu konu hakkında bilinmesi gerekilen diğer bilgiler ise şunlardır;

  • Kur’an’da büyü bozma duası, insanların Allah’ın gücüne ve koruyuculuğuna sığınmasını içerir.
  • Bu dua, büyü yapıldığı düşünülen kişinin sağlık, güvenlik ve esenlik için Allah’a dua etmesini içerir.
  • Bazı ayetlerde, Allah’ın gücünün ve koruyuculuğunun, insanların ve cinlerin kötü niyetlerinden korunmak için kullanılması gerektiği vurgulanır.
  • Kur’an’da geçen bazı ayetler, büyücülük ve diğer kötü niyetli davranışların gücünü kırmak için okunabilir.

Bu maddeler kötü büyülere maruz kişilerin bu büyülerden kurtulması için yardımcı olabilir.


Daha fazla cin ve büyü içeriği;


Peygamberimizin Büyü Bozma Duası

Peygamberimizin büyü bozma duası

Peygamberimizin büyü bozma duası, kötü büyülere maruz kalan insanlar tarafından sık sık merak edilen bir konu haline gelmiştir.  Peygamber efendimizin kötü büyülerden korunmak için okuduğu dualar mevcuttur.

Bu dualar arasında en yaygın olanı, “A’ûzü bi kelimâtillâhit-tâmmâti min şerri mâ haleka” şeklindedir. Peygamberimiz de bu duayı kötü büyülerden kurtulmak isteyen insanlar için önermiştir.

Esmaül Hüsnayla Büyü Bozma

Esmaül hüsnayla büyü bozma işlemini yapmak için Esmaül Hüsna’nın zikredilmesi  gerekmektedir. Esmaül Hüsna, Allah’ın en güzel ve bilinin 99 ismi olarak da bilinmektedir. Bu isimler arasında özellikle “El-Vedud” en çok kullanılan isim olarak da bilinmektedir.

Bunun haricinde, “El-Basit” ismi de büyü bozma için kullanılan bir diğer isimdir. Ancak yapılan büyüleri bozmak için bazen bu isimler de yeterli olmayabilir. Bu gibi durumlarda bir din veya İslam aliminden yardım almak iyi bir seçenek olabilir.

3 Günde Büyü Bozma Duası

3 günde büyü bozma duası merak edilen ve büyü bozma işlemlerini gerçekleştermek isteyenler için merak edilen bir konudur. Bu konu hakkında bilinmesi gerekilen bazı hususlar şunlardır;

  • İlk günü oruçlu geçirmek, gün boyunca bol bol zikir yapmak ve Peygamber Efendimizin (s.a.v.) duasını okumak faydalı olacaktır.
  • İkinci gün, “Hasbiyallahü la ilahe illa hu” duası okunabilir. Bu dua, Allah’ın her türlü şer ve kötülükten koruyacağına inanılır.
  • Üçüncü gün, “Bismillahirrahmanirrahim” duasının okunması önerilir. Bu dua, şeytandan ve kötü niyetli insanlardan korunmak için okunabilir.
  • Ayrıca, Esma-ül Hüsna’dan “El-Vekil” ismi üzerine 1000 defa zikir yapmak da büyü bozmaya yardımcı olabilir.
  • Son olarak, “La havle ve la kuvvete illa billahil aliyyil azim” duası okunarak, Allah’ın gücüne ve koruyuculuğuna sığınmak da faydalıdır.

Bu duaların haricinde günde 5 vakit namaz kılmak da yapılan büyülerin bozulmasında yardımcı olabilir.

Nil Arslan

Ünlüler dünyasını takip etmeyi sever. Yaşama dair merak ettiği çok şey var. BAÜ İletişim bölümü öğrencisi. Akvaryum hayvanlarına bayılır. nil.arslan@bedavainternet.com.tr

‎️‍🔥