Cezaevine mektup nasıl gönderilir ve PTT cezaevine online mektup nasıl gönderilir, detayları sizlerle paylaşıyoruz. Cezaevine mektup örneği ve Aps ile cezaevine mektup kaç günde gider, inceleyelim.

İletişim araçları çoğaldıkça mektup gönderme günümüzde kullanılmayan bir işlem haline gelmiştir. Mektup gönderme işlemi cezaevinde oldukça yaygındır. Bazı iletişim araçlarının kullanımı yasal olarak cezaevlerinde kullanabilmektedir.

Fakat cezaevine mektup yazmanın önemi oldukça fazladır. Mahkumlar için iletişim ve dış dünyadan gelebilecek olan her türlü haberin önemi anlatılmaz bile. Mahkumların ailesi, sevdikleri ve çevresindeki insanlar mektup yoluyla iletişime geçmek istiyor olabilirler. Cezaevinde olan kişiler için mektup yollamak istiyor ve nasıl göndereceğinizi bilemiyorsanız sizler için derledik.

  • Cezaevine gidecek olan mektubunuzu yazdıktan sonra bir zarfın içerisine yerleştirin. Zarfın üstüne cezaevini adresini, koğuşunu, mahkum hakkında kişisel bilgilerini ve kendinizin kişisel bilgilerini yazınız. Göndereceğiniz kişinin adresini yazarken açıklayıcı olmanız gerekmektedir. Mektubunuzu ve zarfı hazırladıktan sonra PTT şubelerine giderek mektubunuzu yollayabilirsiniz. PTT şubesinden APS sistemini kullanarak mektubunuzu hızlı bir şekilde iletilmesini isteyebilirsiniz.

PTT cezaevine online mektup

PTT cezaevine online mektup göndermek artık çok basit. Aşağıda PTT veya herhangi bir yere gitmeden cezaevine mektup yazabilirsiniz. Cezaevine online (internet üzerinden) mektup yazmak için buraya tıklayın.

Cezaevine Mektup Kaç TL

Mektuptaki 486 harf0,41 TL
Beyaz zarf4,99 TL
Beyaz kağıt3,99 TL
Gönderim ücreti57,99 TL
Toplam Vergi Tutarı (%20 KDV)13,48 TL
TOPLAM80,86 TL
Cezaevine Mektup Kaç TL
Cezaevine Mektup Kaç TL

Cezaevine mektup kaç TL, cezaevinde mahkumlar için mektup ve iletişim oldukça önemlidir. Sevdiğiniz kişiyi yalnız bırakmak istemiyor ve psikolojik olarak destek sağlamak istiyorsanız mektup yazmanın önemi çok fazladır. Mektuplarınızı yazdıktan sonra kapalı bir zarfın içerisine yerleştirin ve PTT şubelerine giderek mektubunuzu yollayın. Birçok vatandaş tarafından merak edilen konulardan birisi ise mektup yollamanın ücretini merak edenler için derledik.

  • Cezaevine mektup yollamak istiyorsanız PTT şubelerini kullanmanız gerekir. PTT şubelerinde mektup yollamanın ücreti ise 20 TL olmaktadır. Şehirden şehire ve gönderim şekline göre fiyatlar değişiklik göstermektedir.

Cezaevine mektup örneği

Cezaevine mektup örneği

Cezaevine mektup örneği, cezaevine mektup göndermek istiyorsanız ve nasıl yollayacağınızı, neler yazacağınızı bilemiyorsanız sizler için derledik. İşte cezaevi mektup yazmak için sizlere yardımcı olacak adımları derledik.

  • Cezaevine mektup yazıyorsanız ilk olarak hitap cümlesi ile başlamanız gerekir. Sevgilinize yazacaksanız Sevdiğim, En Nadide Duygum gibi cümle ile başlayabilirsiniz. Evladınıza yazıyorsanız Can Parçam gibi cümlelerle mektuba başlayabilirsiniz.
  • Daha sonra gönlünüzden geçenleri dile getirin. Dışarda olan olayları anlatabilir, sevineceği haberlerden bahsedebilirsiniz. Sevginizden ve onu özlediğinize dair cümleler kurabilirsiniz. Yüreğinizden geçen her cümleyi aktarabilirsiniz. Hatta mektup içerisine birkaç fotoğraf eklemeniz onun için çok iyi olacaktır.
  • Mektubunuzu bitirdikten sonra zarfın içerisine koymanız gerekir. Zarfın üstüne ise kişisel bilgilerinizi, mahkumun kişisel bilgilerini ve açık adresini doğru, detaylı bir şekilde aktarmanız gerekmektedir.  

Aps İle Cezaevine Mektup Kaç Günde Gider

Aps ile cezaevine mektup kaç günde gider, cezaevinde olan sevdiklerinize mektup yazarak moral olmak istiyor olabilirsiniz. İçeri de olan bir kişi için dışardan gelen her haber moral için önemlidir. Sevdiğiniz insanların yalnız hissetmesini istemiyorsanız sık sık mektup yollamanız gerekir. Mektup yollama işlemleri PTT şubelerinden gerçekleşir.

  • Mektubunuzun hızlı gitmesini istiyorsanız APS seçeneğini seçebilirsiniz. APS ile mektubunuz en kısa sürede gidecektir. 24 saat içerisinde teslim edilmektedir. Fakat çıkış yeri ve varacak yerin uzaklığı bu durumda oldukça önemlidir. En geç 3 iş gününde mektubunuzun teslim edilmesi gerekmektedir.

Daha fazla ilgili içerik;


Cezaevine mektup Nasıl Yazılır

Cezaevine mektup nasıl yazılır, cezaevine mektup yazarken dikkatli olmanız gerekir. Mahkumu zor durumda bırakacak cümleler ve sözlerden kaçınmanız gerekir. Onun dışında mektup yazmanız da hiçbir sakınca yoktur aksine sevdiğiniz kişi için moral olacaktır.

Sevdiğiniz kişiye yüreğinizden geçen her cümleyi ve sözleri yazmaktan çekinmeyin. Mektubunuz da şiddet, küfür ve terör hakkında yazışmalar bulunmadığı sürece hiçbir sıkıntı yaşamazsınız. Kapalı ve şifreli yazışmalar yazmamanız gerekir. Onun dışında dilediğiniz tüm sevgi cümlelerini ve fotoğraflarını ekleyerek psikolojik olarak sevdiklerinizin yanında olabilirsiniz.