Çiçekteki Sinekler Nasıl Yok Edilir – 1 Saatte 0 Sinek

Çiçekteki sinekler nasıl yok edilir ve çiçeklerdeki sinekler için ilaç önerisi hangisi, bilgilendiriyoruz. Saksıdaki küçük sinekler için ilaç ve saksı sineklerine doğal çözüm nedir, birlikte inceleyelim.

Çiçekteki sinekler nasıl yok edilir eğer toprak kısmında oluşmuşsa sulama konusunda dikkatli olmanız gerekir. Çok fazla sulama yaparsanız sineklerin daha kolay yaşamasına sebep olursunuz ve kolay çoğalırlar. Yalnızca toprakta değil bitkilerin yaprak kısımlarına da zarar verebilirler.

Bu sebeple internetten araştırma yapıp bitki türünüze göre en doğru sulama sürelerini öğrenebilir ve bitkinize yeterli su verdiğinizden emin olabilirsiniz.

Saksı Sineklerine Doğal Çözüm

Saksı sineklerine doğal çözüm fikirlerini sizlerle paylaşıyoruz. Bu konularda en doğal ve kesin çözüm olan soğan kabuğudur. Soğan kabuklarını 10 – 12 saat suda bekletin ve suyu saksıya dökün sineklerden kurtulmanın en pratik yolu budur.

Saksıdaki Küçük Sinekler İçin İlaç

Saksıdaki küçük sinekler için ilaç, saksı bitkilerinizi sineklerden korumak için en etkili çözümlerden biri de toprağa tarçın dökmektir. Saksı sineklerine tarçın dökülmesinin sebeplerini şu şekilde sıralayabiliriz:

  • Antioksidan içermesi.
  • Kokusunun haşereleri kovma etkili olması.
  • Bitkiler için besleyici olması.
  • Bitkilere asla zarar vermemesi.

Sineklerden kurtulmak için doğal bir yöntem olan tarçın yine de tamamı ile kesmez. Bu sebeple sulama yöntemine de yine dikkat etmeniz gerekir.


Daha fazla ilgili içerik;


Gübre Sineği Nasıl Yok Edilir

Gübre sinekleri evimizde kolayca yaşama alanı bulabilen türlerdir. Gübre sineği nasıl yok edilir sorusunun cevabı için özel olarak hazırlanmış kimyasal sıvılar en hızlı çözüm olacaktır.

Müdahale etmezseniz gübre sinekleri evinizde hızla çoğalabilir. Yok etmek için yuva yaptıkları yeri bulmanız ve oraya işlem uygulamanız gerekir. Bahçeden kaynaklı gübre sineği sayısı artıyorsa bahçenizi daha az sulayarak sorunu çözebilirsiniz.

Torf Sineği Nasıl Geçer

Torf sinek türü en çok fidelerde ve fide köklerinde görünürler. Küçük ve siyah yapıları vardır ve uzun ömürlü değildirler. Torf sineği nasıl geçer konusunu araştırıyorsanız yapmanız gereken geliştirilen malzemelerden biri aspirinli sudur. Aspirinli su toprağa dökülerek yedirilir ve sinek oluşumlarını engeller.

Burada da en büyük önlemlerden biri toprağı çok fazla nemli bırakmamak ve sürekli sulama yapmamaktır.

Evi Küçük Sinekler Bastı

Evi küçük sinekler bastı diyorsanız yapacağınız birkaç müdahale ile onlardan kurtulabilirsiniz. Öncelikle yuvalarını bulmak başlangıç için doğru adımdır. Çok yüksek sayıda sinek mevcutsa kimyasal karışımlardan yararlanmalısınız.

Bitkilerinizin topraklarından kaynaklıysalar topraklarını sık değiştirip temizlemeniz gerekir. Ev zemininizin temiz olması önemlidir. Nem birikmesi yaşanmaması için zemininizi kuru ve temiz tutun. Eğer başa çıkamazsanız uzman yardımı alabilirsiniz.

Ali Saroğlu

Ali, Ankara'da yaşıyor. Deneyimlediği tecrübeleri paylaşmayı seviyor. Liberal. ali.saroglu@bedavainternet.com.tr