Çırağan sarayı düğün fiyatları 2024, Çırağan Sarayı’ndaki ilk yapıt Nevşehirli Damat İbrahim Paşa’nın eşi Fatma Sultan’ın adına yapılmıştır. Sultan II. Mahmut 1834 tarihinde yeniden yapılandırmıştır. Mevcut olan yalıyı yıktırmıştır. 1857 de Abdülmecit Sultan II. Mahmut’un yaptırdığı sarayı yıktırmıştır. Fakat 1863 tarihinde vefat etmesiyle sarayın yapımı yarım kalmıştır. 1871 tarihinde Abdülaziz tarafından yeni sarayın yapımı tamamlanmıştır.

Hafta sonu350.000 – 650.000
Hafta içi250.000 – 550.000
Yemek (Kişi Başı)1.500 TL

Bu dönemde de sarayın tahta binası yıkılıp yeni taştan temeller yapılmıştır. İhtişamlı olan kapısı Vornik Kemhacıyan tarafından yapılmıştır. Sarayın yapımında dünyanın her yerinden mermerler, sedefler getirilmiştir. Çırağan Sarayı’nın yapımında 2 milyon altın harcandığı bilinmektedir. 1909 tarihinde Meclis-i Mebusan hizmet binası olarak kullanılmaya başlanan Çırağan Sarayı’nda çıkan yangınla 5 saat içinde yanmıştır.

2006 yılında da tüm inşaat işleri tamamlanmıştır. Birçok sosyal aktivite için kullanılan Saray Düğün organizasyonu içinde kullanılmaktadır.

 • Saraydaki düğün fiyatları oldukça yüksektir. Toplu olarak fiyat belirtmek biraz zordur. Çünkü düğün müşterilerin isteğine zevkine göre fiyatlar değişebilir. Davetlerde kişi başı yemek fiyatı 600 TL dir. Düğün için seçilen malzemeler 20 bin ile 300 bin arasında farklılık gösteriyor. Orkestra için 50 bin kamera içinse 7 bin gibi fiyatlar belirtilmektedir.

Çırağan Sarayı’nda Düğün Fiyatları 2024

Çırağan Sarayı Düğün Fiyatları

Çırağan Sarayı’nda düğün fiyatları 2024, Kazancıoğlu bahçeleri olarak da bilinen Çırağan Sarayı adını meşale şenliklerinden almıştır. Saray da en zengin taş işçiliği almıştır. Çırağan Sarayı’nda altın yaldızlı mobilyalar ihtişamlı zarif taşlar ve sedef kalem işleri bulunmaktadır. Sosyal aktivitelere ev sahipliği yapan saray ayrıca ilave edilen eklentilerle sahil oteli haline gelmiştir.

Çırağan Sarayı İstanbul’ un en popüler en görkemli ve en ihtişamlı mekanlarından biridir. Düğün organizasyonu için sizlere muhteşem imkanlar sunmaktadır. Profesyonel çalışanları, sunduğu olanaklar ile yıllardır düğünlere ev sahipliği yapmaktadır. Çırağan Sarayı yapılan hizmet, konfor sayesinde istediğiniz hayalinizde olan düğünü gerçekleştirir. Fiyatlar çok fazla gibi gelse de verilen hizmete göre gayet normaldir. Yapılan her hizmet için farklı fiyatlandırmalar mevcuttur.

 • Kişi başı yemek 600 TL, düğün için seçilen malzemeler 20 bin ile 300 bin TL arasında değişirken, orkestra için 50 bin TL istediğiniz tanınan bir sanatçı istediğinizde fiyat artmaktadır. Kamera için 7 bin TL dır. Ekstra istekler için fiyatlar artmaktadır.

Daha fazla ilgili içerik;


Çırağan Sarayı Cafe Menü Fiyatları

Çırağan Sarayı Düğün Fiyatları

Çırağan Sarayı cafe menü fiyatları, Çırağan Sarayı eşsiz boğaz manzarası denize sıfır olmasıyla hem lezzetli yemekleriyle hem de manzarasıyla hem gözümüze hem de midemize hitap etmektedir. Çırağan Sarayında Cafeler vardır. Ücretleri diğer kafelere göre pahalıdır fakat çok pahalı değildir.

 • Çırağan Sarayı’nda cafe menü kahvaltı fiyatları 2.500 ile 3.000 TL arasında değişmektedir.
 • Akşam yemeği fiyatları 4.000 TL ile 5.000 TL arasında değişmektedir.
 • Alkol fiyatları 3.500 TL ile 7.000 TL arasında değişmektedir.

Çırağan Sarayı’nda Düğün Yapan Ünlüler

Çırağan Sarayı Düğün Fiyatları

Çırağan Sarayı’nda düğün yapan ünlüler, Çırağan Sarayında düğün yapmak çoğu kişinin hayalidir. Çırağan sarayında düğün yapmak oldukça pahalıdır. Manzarası ve iç dekorasyonu muhteşem olan bu yerde düğün yapan ünlüleri sizler için araştırdık. İşte Çırağan Sarayında düğün yapan ünlüler şu şekildedir;

 • Demet Akalın- Okan Kurt çifti
 • Ebru Şallı – Uğur Akkuş
 • Yelda Demirören – Haluk Kalyoncu
 • Sena Ağaoğlu – Koray Kırcal
 • Çağla Baykam – Efe Bezci
 • Hintli çimento kralının oğlu

Çırağan Sarayı Fiyat Listesi

Çırağan Sarayı fiyat listesi, Çırağan Sarayı’nda fiyatlar oldukça fazladır. Fakat yapılan hizmet gösterilen konfor ve özen normallerin çok üstündedir. Çalışanları oldukça profesyoneldir.  Müşteri memnuniyeti için her şey sunulmuştur. Manzarası ve iç dekorasyonu harika olan bir yerdir. İstanbul’da gezilecek ve gidilecek en önemli yerlerden birisidir.

 • Çırağan Sarayı’ nın otel bölümünden hizmet almak istiyorsanız fiyatlar 5.000 TL’den başlamaktadır. Ekstra hizmet veya istekler doğrultusunda fiyatlar artmaktadır.

1 Comment

 1. Toplam düğün maliyeti:

  Çırağan Sarayı’nda düğün yapmak isteyen çiftler, düğün tarihine, mekana, davetli sayısına ve tercih edilen hizmetlere göre ortalama 100.000 TL ile 500.000 TL arasında bir maliyetle karşılaşabilirler.

  Örnek düğün maliyeti:

  – Düğün tarihi: Hafta sonu
  – Mekan: Kapalı alan
  – Davetli sayısı: 500 kişi
  – Hizmetler: Yemek, içecek, ikramlar, süslemeler, orkestra, fotoğraf ve video

  Toplam maliyet: 350.000 TL

  Bu maliyete, düğün pastası, çiçek süslemeler, DJ hizmeti ve video mapping gibi ek hizmetler dahil edilmemiştir.

Leave A Reply