Tüm Zamanların En İyi Çizgi Film Karakterleri

Çizgi film karakterleri bizlere çocukluğumuzu hatırlatan ve çoğu zaman ne güzel yıllardı dediğimiz zamanlara götüren karakterlerdir. Tom ve Jerry’den tutun da Bugs Bunny’ye kadar gülerek izlediğimiz bu karakterler bugün bu kadar popüler değil. Ancak hala büyük bir kitle tarafından izleniyor.

Size zamanda yolculuk yaptıracak çizgi film karakterlerine ve daha fazlasına yazımızda yer verdik. Üstelik bu çizgi filmleri hala izleyebilirsiniz. Seriler halinde internet üzerinde yayınlanan çizgi filmleri çocuklarınıza dahi izletebilirsiniz. İşte geçmişten bugüne yaşlanmayan çizgi film karakterleri.

Süngerbob kare pantolon

Denizaltında yaşayan ve tam bir baş belası olan Süngerbob Kare Pantolon

Sünger Bob kare pantolon bir neslin resmen sevgilisiydi. Denizaltında yaşayan ve çeşitli uğraşları ile her bölüm izleyenlerini kendine hayran bırakan bir çizgi dizi olarak hatıralarda kaldı. Şimdilerde yeni bölümleri yayınlanmıyor ama çizgi film karakterleri arasında mutlaka yer verilmesi gereken önemli isimlerden birisidir kendisi. SüngerBob Kare Pantolon çizgi filmi Netflix‘te izlenebilir.

Yan komşusu ile olan konuşmaları, sürekli yan komşusunun başına bela olması ve daha birçok farklı tema ile çocukları kendisine hayran bıraktı. Üstelik Sünger Bob sadece çizgi dizileri ile değil çizgi filmleri ile de bir dönem çok popülerdi.

Scooby doo

Biri hayaletlerden mi bahsetti? Scooby Doo

Scooby Do belki de koca bir nesle hayaletlerin var olmadığını asıl korkulması gerekenlerin ise insanlar olduğunu açıklayan gerçek anlamlar barındıran bir çizgi dizidir. Seri boyunca her bölümde hayaletlerden ölesiye korkan ancak hayalet avlamaktan da vazgeçmeyen Scooby ile ekibinin maceralarına konuk oluyoruz.

Scooby Doo her yaştan izleyene sahip, animasyonu ile de sevilen bir çizgi film karakteri. Scooby ve arkadaşlarının hayalet avlarken her seferinde ulaştıkları nihai sonuç olan hayaletlerin var olmaması aslında çocuklar için de iyi bir öğreti olabilir.

Aynı zamanda büyümeye başlayan çocukların hayaletlerden değil insanlardan korkması gerektiğini de öğütlüyor. Ne denebilir ki? Gerçekler bazen çok acı da olsa çizgi filmler içerisinde komik görünebilir.

Bugs bunny

Nam Nam.. Orada bir havuç mu var? Bugs Bunny

Bugs Bunny kelimenin tam anlamı ile kaba insanlara ders veren bir tavşan. Evet. O bir tavşan ama zekasıyla karşısındakileri her seferinde mağlup etmeyi başarıyor. Üstelik her tavşan gibi o da havuç seviyor.

Küstah ve biraz da kendini beğenmiş gibi görünse de aslında yanlış olan her şeye karşı oldukça dik ve zeki bir tavır takındığından her zaman tarafı tutulan kendisi oluyordu. O bizim için her zaman bir tavşandan fazlası olarak kalacak. Çocukken anlayamadığımız bazı şeyleri büyümeye başladığımızda fark etmemizi sağlayan diğer tüm çizgi film karakterleri gibi.

Tom ve jerry

Bitmek bilmeyen bir kovalamaca mı görüyorsunuz? Tom ve Jerry

Tom ve Jerry asla anlaşamayan ve birbirleri olmadan da yapamayan iki hayvanın hikayesi. Düşünün ki bu kedi ile fare her zaman birbirlerini yok etmek istiyor. Tabi görünüşte. Aslında çok iyi iki arkadaşlar. Ne diyebiliriz ki? Tüm arkadaşlıklar sevginin gösterilmesi ile yaşanmaz.

Tom ve Jerry’nin bitmek bilmeyen kovalamacası içinde geçen bölümlerde hep kazanan Jerry oluyordu. Çünkü kavgayı ilk başlatan ve biraz da aptal olan aslında her zaman kediydi. Ne olursa olsun bu iki karakterin birbirlerini sevdiğini kimse inkar edemez.

Temel reis

Ispanak kas yapar. Temel Reis

Koca bir nesle ıspanak yiyerek daha güçlü ve daha karizmatik olunabileceğini öğütleyen bu çizgi filmde Temel Reis tabi ki her zaman kazanıyor. Uzun bacakları ve zayıf vücudu ile Safinaz için verdiği mücadelede Temel Reis kaslı rakibini nasıl mı yeniyor? Tabi ki bir konserve ıspanak yiyerek.

Temel Reis izleyenlerine her zaman görünen kas kütlesinin değil zekanın kazanacağını öğütleyen çizgi karakterlerden biridir. Ispanak yiyerek güçlenen, ağzından piposunu düşürmeyen ve hayatını denizden kazanan bir adam olarak çizgi karakter dünyamızda Temel Reisi de hatırlıyoruz.

Pikaçu

Pika Pi: Pikaçu

Pikaçu tartışmasız bir neslin en iyi mücadele çizgi dizilerinden biriydi. Sürekli bir mücadele ve Pokemon toplama savaşı içinde olan insanların en yakın arkadaşlarının yine  pokemonları olduğu bir dünya düşünün.

Pikaçu ise mükemmel elektrik gücü ile sahibine her zaman bağlı, doğruluktan şaşmayan bir Pokemon. Sahibi de bir o kadar doğrucu. Hileye başvuran ve kötü eylemleri bulunan rakipleri ise her zaman kaybetmeye mahkum. Koca bir nesle cipsten Pokemon tasosu toplatan bu çizgi diziyi unutmak mümkün değil.

Şirinler

Minik mavi büyülü yaratıkların köyünü gördünüz mü? Şirinler

Şirinler, bir grup erkek şirin, şirin baba ve şirineden oluşan bir köyü anlatıyor. Çizgi dizide karakterlerin her birinin kendine has özellikleri var. İsimlerini de bu özelliklerinden alıyorlar. Güçlü, sakar, mucit…

TRT Çocuk çizgi filmleri listesinde yer almayan; Şirinler köylerinde mutlu bir şekilde yaşıyor. Ancak o da ne? Uzaklardan koca burunlu çirkin bir büyücü onları gözlüyor. Bu gargamel olmalı. Gargamel ve şirinler arasında bitmek tükenmek bilmeyen mücadelenin izleyicileri şimdiden birçok bölümü hatırlarına getirdi bile.

Müfettiş gadget

Ajanlık denildiğinde akla gelen ilk isim: Müfettiş Gadget

Müfettiş Gadget çocukluğumuzun başarılı ajanıydı. Vücudundan fırlayan çeşit çeşit yardımcı parçalar ile kurtulamadığı hiçbir durum göremezsiniz. Üstelik kendisinin bir dedektif giysisi bile var. Ama giysinin içinde neler olduğunu kimse bilemez.

Gadget yaşanılan kötü olayların çözülmesinde sivri zekası ve sahip olduğu ekipmanlar ile her zaman rakiplerinin önündeydi. Suçluları bu kadar hızlı yakalayan başka bir çizgi karakter varsa o da istisnasız mahallenin dostu örümcek adamdır.

Adventure time

Maceralarla dolu bitmek bilmeyen bir serüven için: Adventure Time

Adventure Time her bölümde farklı bir macera olan ve büyülü bir köpek ile bir çocuğun dostluğunu anlatan bir çizgi dizi. Finn ve Jake asla birbirlerine ihanet etmez. İhanet onlar için yazılmış bir kelime hiç olmadı.

Her bölümde farklı bir macera ile izlediğimiz her seferde sonundaki jeneriğine kadar izleten başarılı bir çizgi dizi. Yakın zamana kadar da yeni bölümleri yayınlanmaya devam ediyordu. Kimse bu maceracı ikiliyi unutmayacak.

Stitch

Bir deney sonucu görüp görebileceğiniz en iyi arkadaşa sahip olabilirsiniz. Stitch

Stitch bir bilim insanının deneylerinden biriydi. Deney 626 olarak da bildiğimiz Stitch ile Lilo arasındaki arkadaşlık bağı ise göz yaşartan cinsten.

Stitch ile arkadaş olan, ailesinin eksikliğini hisseden küçük bir kızın maceralarını konu alan büyükler için bazen üzücü küçükler için ise her zaman eğlenceli bir çizgi dizi.  Unutulmayacaklar arasında.

Blas S.

ali.saroglu@bedavainternet.com.tr

‎️‍🔥