Coursera Nedir – Ücretsiz Sertifika Almanın En Kolay Yolu

Ülkemizde son zamanlarda birçok kişi Coursera nedir sorusunun yanıtını merak ediyor. Coursera hakkında bilmeniz gerekenleri yazımızda ele aldık.

Dünyanın en önde gelen üniversitelerinden çevrimiçi kurs alabilirsiniz. Peki bu mümkün mü dediğinizi biliyorum. Evet Coursera sayesinde mümkün hale geldi. Eğitim sağlayıcısı olan Coursera üzerinden binlerce eğitim kursunu görüntüleyebilirsiniz. Ders çalışma sitesi ve kendinizi akademik olarak geliştirebileceğiniz bir platformdur. Eğitim kursunu tamamladıktan sonra ücretli sertifikanızı da alabilirsiniz. Eğitim kurslarına katılmak için ücret ödemenize gerek yok sadece sertifika almak için ücret istenir. Ancak bazı yöntemleri uygulayarak ücretsiz sertifika alabilirsiniz.

Coursera Ücretsiz Sertifika

Coursera ücretsiz sertifika

Sertifika akademik hayatınızı ciddi derecede etkiler. Eğitim kursları sayesinde hem kendinizi geliştirirsiniz hem de iş bulma süreciniz kolaylaşır. Coursera en iyi eğitim kurslarının yer aldığı eğitim sağlayıcı platformlar arasında yerini alır. Eğitim kurslarına ücret ödemeden erişim hakkına sahip olsanız da sertifika almak istediğiniz zaman belirli ücret ödemeniz gerekir. Para kazandıran kurslardan alacağınız sertifikalar önemlidir. Ücretsiz sertifika almak için finansal yardım talebinde bulunmanız gerekir. Finansal yardım talebi için alttaki adımları uygulayabilirsiniz.

  • Coursera platformuna üye olduktan sonra almak istediğiniz kursu seçin.
  • Kursun ekranına geldiğiniz zaman alt kısımda Financial aid available ifadesini göreceksiniz.
  • Ekrana gelen sorulara yanıt vererek devam edin.
  • Daha sonra continute to the application ifadesine tıklayın,
  • Ardından Sheres accurate information on their apllication ifadesini seçin,
  • Commits to finishing their coursera courses ifadesine de tıklamanız gerekir.
  • Yardım talebiniz onaylanırsa kurslardan ücretsiz sertifika alabilirsiniz.

Coursera Plus

Coursera plus

Dünyanın en önde gelen üniversite ve şirketlerinde çalışan kişilerden online eğitim almak için Coursera platformunu kullanabilirsiniz. Bu sayede kendinizi kolay bir şekilde geliştirebilirsiniz. Ücretsiz kursları deneyebilirsiniz. Dilerseniz bir hafta boyunca ücret ödemeden Coursera platformunu inceleyebilirsiniz. Eğer ücret ödeyerek Coursera platformuna üye olmak istiyorsanız ayda 59 dolar ödemeniz gerekir.

Coursera Plus üyeleri uygulamalı projelere, birinci sınıf eğitim kurslarına ve işe başlamak için sertifikalara erişim sağlayabilirler. İlgi alanlarınızdan tutun tren olan konulara kadar birçok konuda eğitim verilir. Coursera Plus üyeleri ek ücret ödemeden eğitim sonrası sertifikalarını alabilirler. Birden fazla eğitim kursu alacaksanız Coursera Plus üyesi olabilirsiniz.

Coursera Giriş

Coursera uygulamasını hem android hem de ios işletim sistemlerine sahip cihazlarınıza yükleyebilirsiniz. Resmi internet sitesi üzerinden de platforma giriş yapabilirsiniz. Giriş yapmanız oldukça kolaydır. Sadece platforma üye olun. Üye olduktan sonra kullanıcı adınız ve şifrenizle giriş yapabilirsiniz. Ayrıca Google hesabınız üzerinden kolayca giriş yöntemini deneyebilirsiniz.

Başak Saroğlu

Başak, Ankara'da Elektrik Elektronik Mühendisi. Ayrıca yeni içerikler yazmayı ve paylaşmayı seviyor. basak.saroglu@bedavainternet.com.tr

‎️‍🔥