Cumhurbaşkanı engellilere müjde 2024, Cumhurbaşkanı tarafından verildi. Engelli maaşı vatandaşların hayatlarını sürdürmek için engelleri nedeni ile çalışamamaları sonucu aldıkları bir maaştır. Engelli maaşı miktarı belirlenirken vatandaşın engel oranına göre ödeme yapılır.

2024 engelli maaşı alanlar için yeni engelli maaşı tarifesi engellilerin de yüzünü güldürdü. 2024 yılı için geçen yıla göre %30’dan daha fazla zam yapıldı. Engelli maaşı zam oranı ve yeni engelli maaşları hakkında merak edilenler yazımızda.

  • Yüzde 40-69 Engelli; 2.348 TL
  • Yüzde 70 ve Üzeri Engelli; 2.811 TL
  • Engelli Yakını; 1.874 TL

2024 Engelli Maaşı Alanlara Müjde

Cumhurbaşkanı Engellilere Müjde

2024 Engelli maaşı alanlara müjde verildi. Engelli maaşlarındaki %30’luk artış engelli vatandaşları da mutlu etti. Engelli vatandaşlar hayatlarını sürdürmek için engelleri nedeni ile tam zamanlı olarak çalışamayabilir.

Vatandaşın engeline bağlı olarak çalışamadığı durumlar göz önünde bulunduruluyor. Engellilerin çalışamama durumları göz önünde bulundurularak her ay düzenli engelli maaşı devlet tarafından veriliyor.

Engelli maaşı belirlenirken mutlaka engelli vatandaşın engel durumu değerlendiriliyor. Engel oranına göre farklı miktarlarda engelli maaşı veriliyor.


Daha fazla ilgili içerik;


Yüzde 70 Engelli Maaşı Ne Kadar 2024

Cumhurbaşkanı Engellilere Müjde

Yüzde 70 engelli maaşı 2024 ikinci yarısı itibariyle 2.811 TL oldu. Yüzde 70 engelli olan vatandaşların engelli maaşı almak için e-devlet üzerinden başvuru yapmaları gerekiyor. Ekonomik sıkıntıların hafifletilmesi ve çalışamama durumundan kaynaklı kazanılamayan kazançların bir miktar telafi edilmesi amacı ile engelli maaşı verilmektedir.

90 Engelli maaşı ne kadar 2024

Cumhurbaşkanı Engellilere Müjde

90 engelli maaşı ne kadar 2024 yılında 2.811 TL olarak güncellendi. Yılın ilk yarısında engelli maaşı daha düşüktü. Cumhurbaşkanı tarafından yapılan açıklama sonrasında yılın ikinci yarısında engelli maaşları da arttı.

%40 ile %69 arasında engel durumu bulunan vatandaşların alabileceği toplam engelli maaşı 2.348 TL iken %70 ve daha fazla engeli bulunan vatandaşların alabileceği toplam engelli maaşı 2.811 TL’dir. Engelli maaşı alabilmek için kimsenin kanunen bakmakla yükümlü bir kimsesi olmaması gerekmektedir. Aynı zamanda nafaka da almıyor olması şarttır.

2 Comments

  1. Mustafa Kayhan on

    Ben kanser hastasıyım ayrıca doğuştan çift biletarl kalça çıkığı ayakta beş cm kısalık ve hiper tansiyon 1964 doğumlu emeķliliği iptal edilmiş yüzde ellidokuz engelliyim.gırtlak kanserliyim.buna yüzde yirmi rapor veren doktora üzülüyorum .

  2. 2.811 TL nedir ya gerçekten bunu mu layık gördünüz? Millet nasıl geçinecek ne emekliye zam var ne engelliye adam akıllı zam yapılıyor

Leave A Reply