Dijital Okul Nedir – Dijital Okul Ücretsiz Üye Ol

Dijital okul nedir hakkında detaylı bilgilendiriyoruz. Dijital eğitim platformu nedir ve dijital okul canlı ders işte detaylar.

Turkcell öğretim hayatına yenilikler getirmektedir. Getirdiği yeniliklerle eğitim de dijitalleşmeye katkıda bulunmak adına hayata geçirdiği web ve mobil tabanlı bireysel eğitim platformunu sunmaktadır. 7 ve 18 yaşındaki yani 1. ve 12. Sınıf öğrencilerinin ücretsiz üye olup keyifli vakit geçirebileceği, öğretici ve zeka geliştirici oyunlar oynayabileceği, müzikle beraber ders çalışıp test çözebileceği sitedir. Öğretmenler ve velilerin iletişim halinde olup, öğrencilerin içeriklerine ulaşıp, interaktif şekilde başarılarını takip edebilmektedirler. Dijital okula üye olmak için yapmanız gerekenler şu şekildedir;

  • Dijital okulun web sayfasına girdikten sonra ana sayfanın sağ üst kısmında yazan üye ol seçeneğine tıklayın. Yeni üye olmak için yeni kullanıcı tıklayın. Üyelik formunu doldurunuz. Formu doldurduktan sonra kayıt ol butonuna basmalısınız. Kayıt olduktan sonra en az iki gün sonra üyeliğiniz onaylanacaktır. Böylelikle ücretsiz üye olabilirsiniz.

Ücretsiz Zoom Türkçe indir

Dijital Eğitim Platformu Nedir

Kurumda hem öğretmenin takibini hem de eğitimin işleyiş tarzını ve öğretmen öğrenci ilişkisini daha sağlıklı olabilmesi ve aktif bir iletişim olmasını sağlamak için dijital okul önemlidir. Aynı zamanda dijital okul rehber öğretmenin işini aktifleştirerek sınav öncesi hazırlık sürecini doğru şekilde yönetilmesini sağlar. Dijital eğitim platformu öğrencilerin zamandan ve mekandan bağımsız olarak kullanacağı, sanal zekayla öğrenciyi bire bir yönlendiren, soru havuzu, konu anlatımı, deneme sınavları sunan ayrıca bireysel akademik tamamlama da yapabilen platformdur.

Siteye üye olan öğrenciler ve okullu öğrenciler için öğrenmeyi keyifli ve eğlenceli hale getirmek için birçok ayrıntı tasarlanmıştır. Puan sistemi ile öğrenciler derslerde gösterdiği performansı, platforma davet ettiği ve sosyalleştiği kadar puan kazanacak ve kazandığı puanlarla iş ortağı Pixaofunla birlikte okula özel olarak geliştirilen astronomiden gastronomiye her konuda eğlendirerek öğreten oyun olan Mucit köy oynamak mümkündür. Sitenin bir diğer farkı da öğrencilere müzik ile beraber çalışma imkanı sunmasıdır. Çalışan gncPlay modülü sayesinde zengin müzik seçeneklerinden müzik seçip müzik eşliğinde ders çalışabileceklerdir.

Dijital okul canlı ders
Dijital okul canlı ders

Dijital Okul Canlı Ders

Türkiye’nin en iyi iletişim şirketi olan Turkcell, dijital eğitim sürecini hızlandıracak, öğrenmeyi eğlenceli hale dönüştürecek yeni projesini Turkcell Genel Merkezinde bir basın toplantısı ile tanıtılmıştır. Bu platform sayesinde öğretmenler ihtiyaç duydukları içeriklere kolay şekilde ulaşıp öğrencilerinin başarı durumlarının raporunu izleyebiliyor ve aynı zamanda veliler de çocuklarının performanslarını yakından görme fırsatı bulmaktadır. Dijital platformda canlı ders platformu üzerinden canlı derslere katılma şansınız vardır. Dijital Platforma ait canlı ders uygulamasını kullanmanız yeterli olacak.

Dijital Okula Giriş

Dijital okul ile öğrenciler, yüz yüze eğitimlerini daha kolay tamamlayabilmeleri için ders anlatımlı videolar seyredebilir, online test çözebilir ve alıştırmalar yapabilir ve canlı derslere katılabilirler. Böylece anlamadıkları konularda online olarak soru sorabilir ve öğretmenlerin önerilerine göre öğrenmeye devam edebilirler. Bu platforma giriş yapmanız oldukça basittir. Yapmanız gereken işlem ise şu şekildedir;

  • Dijital okula e-posta adresiniz ya da kullanıcı adınızla ve şifrenizi girerek giriş yapabiliyorsunuz. 7/24 istediğiniz saatte giriş yapabiliyorsunuz.
Dijital okul üye ol
Dijital okul üye ol

Dijital Okul Üye Ol

En çok merak edilen konulardan biri ise bu platforma nasıl üye olunacağıdır. Sizler için hazırladığımız adımları takip ederek siteye üye olabilirsiniz.

  • Dijital okulun web sayfasına https://okul.com.tr/ linkine tıklayın.
  • Ana sayfanın sağ üst kısmında yer alan giriş/üye ol seçeneğine tıklayın.
  • Yeni üye olmak için üye ol yazan seçeneğe tıklayın.
  • Üyelik formunu gerekli bilgilerinizle eksiksiz bir şekilde doldurunuz. Formu doldurduktan sonra kayıt ol butonuna basmalısınız. Kayıt olduktan sonra en az iki gün sonra üyeliğiniz onaylanacaktır.

Üyelikte herhangi bir ücret talep edilmiyor. Facebook hesabınız ile giriş yapabiliyorsunuz. Fakat okulda üyeler Başöğretmenim, NED dershaneleri Okulistik online eğitim ve EğitimOnline içeriklerini 2 TL’den başlayan fiyatlarla satın alıyorsunuz. Dijital okulda bir sınıfın bütün derslerini paket halinde de satın alabiliyorsunuz ya da tek tek de alabiliyorsunuz. İçerik satın almak istediğinizde Turkcell’liler için mobilden ödeme kolaylığı da vardır.

Ücretsiz EBA Canlı Ders Uygulaması indir

Ücretli Öğretmen Maaşı

Dünyanın En İyi Ders Çalışma Programı

Açık Lise Ders Seçimi Nasıl Yapılır

Yusuf Saroğlu

Edebiyat ve sosyoloji uzmanlık alanı. 2018 Yılından beri uzman olduğu alanlarda içerik üretiyor. Günümüzde hala pek çok bilgi eksik. Doğru ve güncel bilgiyi vermek için çok çalışıyor. yusuf.saroglu@bedavainternet.com.tr

‎️‍🔥