Dizipal Neden Açılmıyor, Kapandı Mı?

Dizipal neden açılmıyor sorusu özellikle Netflix, Amazon Prime ve Disney+ gibi üyelik sistemleriyle çalışan platformların ardından sıkça merak ediliyor. Tüm bu platformların içeriklerini ücretsiz bir şekilde yayınlayan Dizipal güncel adres değiştirmek durumunda kalabiliyor. Bunların nedenler ise şöyle yansıyor;

 • Dizipal adres kapanmasının en büyük sebeplerinden biri telif haklarından kaynaklanıyor.
 • Dizipal, korsan yayıncılık anlayışını benimsemiş bir platformdur. Bu sebeple yayınlanan hiçbir içeriğin telif hakkı Dizipal’e ait değildir.
 • Dizipal orijinal yayıncılar tarafından fark edildiğinde telif hakkı ihlali bildirimi gönderiliyor.
 • BTK bu nedenlerden kaynakjlı Dizipal’e erişim kısıtlaması getiriyor.
 • İnsanların ücretsiz olarak dizi ve filmlere ulaşabilmesi için Dizipal farklı adreslerle yeniden açılıyor.
 • Dizipal yeni adresleri genellikle linkte Dizipal’in yanına gelen sayılar oluyor.
 • Bu sayılar 1, 2 ve 3 ile başlamışken günümüzde 500’e kadar çıkmıştır.

Dizipal yalnızca Netflix, Amazon Prime ve Disney+’ı değil Exxen ve BluTV’yi de yayınlıyor. Bu platformlarda paylaşılan içerikler anlık olarak server tarafından çekilerek Dizipal’e aktarılıyor.  Böylece güncel giriş adresinden haberdar olan kullanıcılar hiçbir ücret ödemeden bu içerikleri sorunsuz olarak izleyebilir.

Fakat bu noktada oluşan tek dezavantajın reklamlar olduğunu söylemek gerek. Video oynatılmaya başlandığında hiç reklam görülmese de en başta 5 farklı bahis sitesinin reklamı gösteriliyor. Bu da Dizipal üyeleri tarafından eleştirilen ancak çoğu zaman görmezden gelinen bir durum.

Dizipal Güncel Adres

Dizipal neden açılmıyor

Dizipal güncel adres bilgileri; Telegram ve Twitter hesapları üzerinden paylaşılıyor. Takribi olarak haftada bir kez BTK tarafından getirilen erişim kısıtlaması sonucunda Dizipal’e girmeyi denemenin en iyi yolu linkteki sayıyı bir arttırmak olacaktır.

Bu sebeple ilk etapta sayısı birkaç basamak yukarı arttırarak doğru linki bulmaya çalışmak mantıklı olabilir. Bunun yanı sıra Twitter ve Telegram gibi sosyal medya platformları üzerinden linkler yenilendiği anda paylaşım yapılıyor. Bu paylaşımlarla birlikte güncel giriş adresine erişmek mümkündür.

Üyeliği bulunan kullanıcılar için geçmiş verilerin hiçbirini değişmediğini söylemek mümkün. Değişen tek şey Dizipal’in domaini oluyor. Böylece kullanıcılar hiç zaman kaybetmeden kesintisiz bir şekilde dizi ve filmlerini izlemeye devam edebiliyor.

Dizipal Kapandı mı?

Dizipal kapandı mı sorusu Dizipal’e giriş yapamayan kullanıcılar tarafından sıkça soruluyor. Dizipal, sürekli olarak domain değişikliğine gittiği için kapanması pek mümkün görülmüyor. Nitekim BTK tarafından getirilen yasaklamalara rağmen sürekli olarak yeni domain ile hizmet vermeye devam ediyor. Üstelik güncel giriş adresleri doğrudan kullanıcılar tarafından sosyal medya platformlarında paylaşılıyor. Böylece her kapandığında daha fazla kullanıcıyla geri dönüyor.

Dizipal En Popüler Yapımları

Dizipal neden açılmıyor

Dizipal en popüler yapımları sayesinde her gün yüz binlerce kişi tarafından ziyaret ediliyor. Dizipal’in en popüler yapımları aynı zamanda; Disney+, Netflix, Amazon Prime Video, Exxen ve BluTV’nin de en popüler yapımları anlamı taşıyor. Bu içerikler aşağıdaki listede yer alıyor:

 • Konuşanlar programı
 • The Walking Dead
 • Gibi
 • The Last Of Us
 • Sadece Arkadaşız
 • Sıfır Bir
 • Ayak İşleri
 • Leyla ile Mecnun
 • Game of Thrones

Bu popüler yapımlar Dizipal’in hizmet verdiği tüm ülkelerde popülerliğini korumaya devam ediyor. Özellikle de Türkiye’de sıkça izlenen yapımlar olduğunu da vurgulayabiliriz.

Dizipal Ücretli mi?

Dizipal ücretli mi sorusunun yanıtı hayır olacaktır. Dizipal’de içerikleri izlemek için hiçbir ücret ödemeye gerek yoktur. Platform doğrudan reklam gelirleriyle ayakta durduğunu açıklamıştır. Ücretli platformların yayınladığı tüm içerikleri hızla siteye ekleyen Dizipal kurulduğu günden beri ücretsizdir.

Dizipal Donma Sorunu Nasıl Çözülür?

Dizipal donma sorunu nasıl çözülür diye merak edenler için yanıt oldukça basit. İlk etapta bilgisayarı kapatıp açmak sorunu çözebileceği için denemekte fayda var. Modemin internet kablolarını kontrol etmek ve varsa temassızlığı gidermek gerekebilir.

Şayet mobil veri kullanılıyorsa hattın en iyi şekilde çektiğinden emin olunmalı. Tüm bunlara rağmen donuyorsa platform ile alakalı olabileceği gibi farklı bir cihaz üzerinden de denemek mümkündür.

Dizipal hakkında merak edebileceğiniz tüm detaylara içeriğimizde yer verdik. İçeriğimizde konuya dair verdiğimiz bilgilerin hatalı ya da eksik olduğunu düşünebilirsiniz. Bunları ve konuya dair diğer sorularınızı yorum alanı üzerinden bizimle paylaşabilirsiniz.

Yusuf Saroğlu

Edebiyat ve sosyoloji uzmanlık alanı. 2018 Yılından beri uzman olduğu alanlarda içerik üretiyor. Günümüzde hala pek çok bilgi eksik. Doğru ve güncel bilgiyi vermek için çok çalışıyor. yusuf.saroglu@bedavainternet.com.tr