Doğu Ekspresi Bilet Nasıl Alınır? – Gidiş Dönüş Bilet Fiyatları 2023

Doğu ekspresi bilet nasıl alınır konusu herkes hayatında bu deneyimi bir kez olsun yaşamak isteyeceği için oldukça merak edilir. Çok fazla insan Doğu Ekspresi treniyle seyahat etmek istediği için bilet bulma hiç de kolay değildir ve bir süre sürekli denemeniz gerekebilir. Bilet satın alabileceğiniz yerler şöyledir:

  • TCDD web sitesine giriş yaparak veya mobil cihazınıza indirdiğiniz uygulama yardımıyla doğu ekspress bileti alabilirsiniz..
  • Tren garına giderek doğu ekspress bileti alabilirsiniz.

TCDD resmi web sitesi https://ebilet.tcddtasimacilik.gov.tr adresine girin. Açılan ekranda nereden kısmına “Ankara Gar” nereye kısmına “Kars” yazın. Gidiş ve dönüş tarihlerini girdikten sonra yolcu sayısını da belirterek bilet sorgulayın.

Gidiş dönüş bilet fiyatları 2023

Online olarak bilet satın almak istiyorsanız öncelikle hangi tarihlerde gitmek istediğinizi belirlemeniz gerekir. Gitmek istediğiniz tarihten 15 gün önce biletinizi almanız gerekir.

Tren Kalkış SaatiTren Varış Saati
Ankara 17.55Kars 19.27
Kars 08.00Ankara 08.53
Doğu ekspres gidiş-dönüş saatleri

Doğu Ekspresi Turu

Birçok insan tarafından merak edilen Doğu Ekspresi turu Ankara ilinden başlar ve Kars ilinde biter. Yolculuk boyunca muhteşem manzaralar görürsünüz ve ülkemizde gerçekleştirilen en uzun yolculuk olarak gerçekleştirilir.

Yataklı vagon hizmeti olan bu yolculukta dilerseniz arkadaşlarınızla, sevgilinizle birlikte unutulmaz bir deneyim elde edebilirsiniz. Bilet fiyatları da çok yüksek değil herkesin kullanabileceği şekilde uygundur.

Genç yaştaki insanlar da Doğu Ekspresi yolculuğuna oldukça ilgi gösterirler. Sosyal medyadan paylaşılan harika görseller de insanların bu ilgisini oldukça arttırdı. Doğu Ekspresi trenine bindiğinizde tam bir gününüz yolda geçmiş oluyor. Fiyat seçenekleri seçtiğiniz kompartımanlara göre değişiklik gösterebiliyor. İki kişilik özel kompartımanları da tercih edebilirsiniz.

Doğu ekspress tren güzergahı
Doğu ekspress tren güzergahı

Doğu Ekspresi Bilet Fiyatları 2023

İnsanlar arasında oldukça popüler bir turistik gezi manası taşıyan Doğu Ekspresi farklı bilet seçenekleri sunuyor. Doğu Ekspresi bilet fiyatları 189 TL’den başlamaktadır. Doğu ekspresin şuan Pulman (yatar koltuk) ve örtülü kuşetli seçenekleri mevcut.

Hangi bölümü seçerseniz o bölüme özel fiyat seçenekleri var. Pulman bölümünde yalnızca koltuklar olur ve vagon içerisindeki insanlarla da sohbet edebilirsiniz. İki kişi gidiyorsanız yataklı vagonları tercih edebilirsiniz.

Kimsenin sizi rahatsız etmesini istemeden sakince tek başınıza seyahat etmek istiyorsanız tek kişilik yataklı vagon bölümünü seçebilirsiniz. Fakat çok kişi bilet almak istediğinden dolayı işlemler kolay değildir.

Doğu ekspresi bilet nasıl alınır

2022’de Turistik Doğu Ekspresi Yolcu Sayısı

Dünyanın en güzel dört seyahat rotasından biri olan Turistik Doğu Ekspresi 12 Aralık’ta yeniden seferlerine başlayacak. 29 Mayıs 2019’da ilk seferine çıkan Turistik Doğu Ekspresi Ekspresi, 2021-2022 döneminde 62 sefer gerçekleştirdi ve toplam 13 bin 544 yolcu taşındı.

Sadece yemekli ve yataklı vagonlardan oluşan Turistik Doğu Ekspresi konsept olarak Ankara-Kars hattında önemli tarihi ve kültürel şehirlerin de görülmesine olanak veriyor. Ankara–Kars arasında Erzincan ve Erzurum’da; Kars-Ankara arasında Divriği, Sivas ve İliç’te yaklaşık 3’er saatlik duruş gerçekleşiyor.

2023 doğu ekspresi seferleri

2023 Doğu Ekspresi Seferleri

Bu yıl Turistik Doğu Ekspresi Ankara’dan 12 Aralık 2022 ile 20 Mart 2023, Kars’tan 14 Aralık 2022 ile 22 Mart 2023 tarihleri arasında işleyecek. Turistik Doğu Ekspresi Ankara’dan Pazartesi, Çarşamba, Cuma; Kars’tan Çarşamba, Cuma ve Pazar günleri hareket edecek.

Bin 300 kilometrelik Ankara-Kars parkurunu 31 saatte, Kars-Ankara parkurunu 30 saatte tamamlanıyor. Yolcu talebi doğrultusunda sefer ve vagon sayısı belirlenen trenin, yataklı kompartımanında 2 kişi seyahat edebiliyor. Turistik Doğu Ekspresi ile 2022–2023 döneminde 86 seferde 13 bin 760 yolcu taşınacak.

TCDD Sayfasından uygun fiyatlı bilet almak için; buraya tıklayın.

Blas S.

ali.saroglu@bedavainternet.com.tr

‎️‍🔥