Doğu Ekspresi Bilet Nasıl Alınır

Doğu Ekspresi Bilet Nasıl Alınır ve Doğu Ekspresi Turu hakkında detaylı bilgilendiriyoruz. Doğu Ekspresi Bilet Fiyatları 2021 işte detayları.

Doğu ekspresi bilet nasıl alınır konusu herkes hayatında bu deneyimi bir kez olsun yaşamak isteyeceği için oldukça merak edilir. Çok fazla insan Doğu Ekspresi treniyle seyahat etmek istediği için bilet bulma hiç de kolay değildir ve bir süre sürekli denemeniz gerekebilir. Bilet satın alabileceğiniz yerler şöyledir:

  • TCDD web sitesine giriş yaparak veya mobil cihazınıza indirdiğiniz uygulama yardımıyla doğu ekspress bileti alabilirsiniz..
  • Tren garına giderek doğu ekspress bileti alabilirsiniz.

TCDD resmi web sitesi https://ebilet.tcddtasimacilik.gov.tr/view/eybis/tnmGenel/tcddWebContent.jsf adresine girin. Açılan ekranda nereden kısmına “Ankara Gar” nereye kısmına “Kars” yazın. Gidiş ve dönüş tarihlerini girdikten sonra yolcu sayısını da belirterek bilet sorgulayın.

Doğu Ekspresi Bilet Nasıl Alınır
Ankara Gar ve Kars yönünde olan sefer Doğu Ekspress trenidir. Bu yönü, gidiş dönüş tarihini ve yolsu sayısını seçerek bilet arabilirsiniz.
Doğu Ekspresi Bilet Nasıl Alınır
Size uygun tarih ve bilet sayısını girdikten sonra bilet sorgulamada yolcu bilgileriniz yer alacak. Satırın sonunda seçim kısmında “seç” i işaretleyerek bilet alım işlemine devam edebilirsiniz.

Online olarak bilet satın almak istiyorsanız öncelikle hangi tarihlerde gitmek istediğinizi belirlemeniz gerekir. Gitmek istediğiniz tarihten 15 gün önce biletinizi almanız gerekir. Yani eğer 11 Nisan’da trene binmek istiyorsanız 27 Mart tarihinde bilet alabilirsiniz.

Tren Kalkış SaatiTren Varış Saati
Ankara 17.55Kars 19.27
Kars 08.00Ankara 08.53
Doğu Ekspres gidiş-dönüş saatleri

Doğu Ekspresi Turu

Birçok insan tarafından merak edilen Doğu Ekspresi turu Ankara ilinden başlar ve Kars ilinde biter. Yolculuk boyunca muhteşem manzaralar görürsünüz ve ülkemizde gerçekleştirilen en uzun yolculuk olarak gerçekleştirilir.

Yataklı vagon hizmeti olan bu yolculukta dilerseniz arkadaşlarınızla, sevgilinizle birlikte unutulmaz bir deneyim elde edebilirsiniz. Bilet fiyatları da çok yüksek değil herkesin kullanabileceği şekilde uygundur.

Genç yaştaki insanlar da Doğu Ekspresi yolculuğuna oldukça ilgi gösterirler. Sosyal medyadan paylaşılan harika görseller de insanların bu ilgisini oldukça arttırdı. Doğu Ekspresi trenine bindiğinizde tam bir gününüz yolda geçmiş oluyor. Fiyat seçenekleri seçtiğiniz kompartımanlara göre değişiklik gösterebiliyor. İki kişilik özel kompartımanları da tercih edebilirsiniz.

Doğu Ekspress Tren Güzergahı
Doğu Ekspress Tren Güzergahı

Doğu Ekspresi Bilet Fiyatları 2021

İnsanlar arasında oldukça popüler bir turistik gezi manası taşıyan Doğu Ekspresi farklı bilet seçenekleri sunuyor. Doğu Ekspresi bilet fiyatları 58 TL’den başlamaktadır. Doğu ekspresin şuan Pulman (yatar koltuk) ve örtülü kuşetli seçenekleri mevcut. Yataklı vagonların fiyatları kişi başı 180 TL’ye kadar çıkmaktadır.

Hangi bölümü seçerseniz o bölüme özel fiyat seçenekleri var. Pulman bölümünde yalnızca koltuklar olur ve vagon içerisindeki insanlarla da sohbet edebilirsiniz. İki kişi gidiyorsanız yataklı vagonları tercih edebilirsiniz.

Kimsenin sizi rahatsız etmesini istemeden sakince tek başınıza seyahat etmek istiyorsanız tek kişilik yataklı vagon bölümünü seçebilirsiniz. Fakat çok kişi bilet almak istediğinden dolayı işlemler kolay değildir.

Ali Saroğlu

Uzun yıllardır Google için içerik üretiyorum. Bu içeriklerin faydalı olması katkıda bulunmak istersen benimle iletişime geçebilirsin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Aradığın burada

Başa dön tuşu