Dudak Üstü Kararması Nasıl Geçer – Bıyık Lekesinden Kurtulanlar

Dudak üstü kararması nasıl geçer ve bayanlarda bıyık bölgesinde kararma nasıl geçer, bilgilendiriyoruz. Bıyık bölgesi kararmasına kesin çözüm nedir, birlikte inceleyelim.

Dudak üstü kararması nasıl geçer, sorusu bu sorunu yaşayan birçok kişi sorar. Bıyık terlemelerinden yerde bulunan tuzdan dolayı genellikle meydana gelen dudak üstü kararması hormonal veya bayanlarda doğum kontrol hapları gibi sebeplerden dolayı oluşur. Bu lekelerden kurtulmak için şu yolu izleyin.

  1. Bu lekelerin kurtulmanın en doğal ve kolay yöntemi yarım veya bir çay kaşığı karbonat ile çok az bir miktarda su kullanarak kararan bölgeye uygulamaktadır.
  2. Suyun ve karbonatın miktarını iyi ayarlayıp kararan bölgeye uygulayıp oradan  akmaması ve yaklaşık en az 5-6 dakika o bölgede bekledikten sonra yıkayarak olumlu sonuç elde edilir.
  3. Haftada birkaç kez  bunu yaptıktan sonra en fazla 2 hafta da tamamıyla olumlu  sonuç elde edildiği görülmektedir.

Dudak Üstü Lekesinden Kurtulanlar

Dudak üstü lekesinden kurtulanlar bu yöntemler ve bunun gibi birçok yöntemi kullanıp bundan kurtulmuştur. Genelde bu sorun güneş yanığı ile ortaya çıkabilir. Yani kişinin sürekli güneşte bulunduğu bir işe sahip ise bu sorunu yaşayabilir. Bu noktada düzenli olarak güneş koruyucu kremler kullanması bu sorunu ortadan kaldırabilir. Güneş koruyucu kremini kullanım talimatlarına uyarak kullanmak çok önemlidir.

Bıyık Lekesinden Kurtulanlar

Bıyık lekesinden kurtulanlar

Bıyık lekesinden kurtulanlar birçok farklı yöntem kullanıp bazı noktalarda çok dikkatli olmalıdır. Birçok kişinin sıkça yaşadığı bu durum istenirse tıbbi bir yardım alarak ortadan kalkabilir. Bu sorun estetik olarak kişiye çok kötü bir görünüm sağlar.

Bu nedenle bu sorunu yaşayan kişiler nasıl kurtulacağı ile ilgili sorular sorar. Lazer tedavisi uygulanarak bıyık lekesinin geçtiği görülmüştür. Kişi herhangi bir güzellik merkezine gidip gerekli bilgileri sahip olabilir. Lazer tedavisi acılı ve acısız şekilde uygulanabilir ve bu durum kişinin cilt yapısına bağlı olarak değişir.

Bıyık bölgesi kararmasına kesin çözüm

Bıyık bölgesi kararmasına kesin çözüm, sir ağda kararması nasıl geçer sorusu bu sorunu yaşayan birçok kişinin sürekli sorduğu bir sorudur. Genelde bu sorun için pirinç suyu kullanmanın etkili olduğu söylenir. Ancak bazı kararma kremleri de sizlere bu noktada yardımcı olabilir. Bu kremleri düzenli ve kullanım talimatlarına uygun şekilde kullanılması önerilir.

Ecz. Yeşim Karabulut

2001 İstanbul Eczacılık Fakültesi Mezunu. Uzmanlık alanı tedavi ilaçları ve ağrı, bulantı, öksürük ilacı kullanımı hakkında bilgi verir. Meslek ve İstanbul aşığıdır. yesim.karabulut@bedavainternet.com.tr

‎️‍🔥