Dünya Erkekler Günü Ne Zaman 2022 – Neden Kutlanmıyor?

Dünya Erkekler Günü Ne Zaman detaylı bilgilendiriyoruz. 9 Mart Dünya Erkekler Günü neden kutlanmıyor işte detayları.

Dünya da bazı özel günler vardır. Bu günlerden bir tanesi olan Dünya Erkekler Günüdür. Erkeklerin yaşadığı cinsiyete bağlı eşitsizlikler veya birçok konuyu ele almak için kutlanan bir gündür. Ülkemizde birçok kişi tarafından erkekler günü bilinmemektedir. Dünya’da uzun zamandan beri kutlanan erkekler gününü sizler için ele aldık. Erkekler gününü merak edenler için lafı uzatmadan konumuzun detaylarını açıklıyorum.

  • Uluslararası Erkekler Günü her yıl 19 Kasım’da kutlanmaktadır. Günümüzde yetmişten fazla ülkede bugün desteklenmektedir.

Erkekler Günü Ne Zaman İlan Edildi

Erkekler günü uzun zaman önce ilan edilen bir gündür. Birçok kişi ne zaman ilan edildiğini ve kim tarafından ilan edildiğini merak etmektedir. Sizler için tüm detayları araştırdık.

7 Şubat 1992 tarihinde erkekler günü dile getirilmiştir fakat resmi bir şekilde kabul görülmesi 1999 yılında gerçekleşmiştir. Birleşmiş Milletler tarafından da kabul görülen bu gün her yıl 19 Kasım’da kutlanmaktadır. Erkekler gününü dile getiren ilk kişi Dr. Thomas Oaster’dir. Erkekler gününü resmi bir şekilde kabul edilip kutlandığı yer ise Tobago’da gerçekleşmiştir.

9 Mart Dünya Erkekler Günü

9 Mart Dünya Erkekler Günü

Dünya da kabul görülen ve her yıl kutlanan bazı özel günler vardır. Bu özel günlerden biri olan Erkekler Günü’nü birçok kişi bilmemektedir. 9 Mart Dünya Erkekler Günü değildir. Bazı kişiler 9 Mart olarak bilinse de dünyaca bilinen Dünya Erkekler Günü 19 Kasım’dır. 19 Kasım da Erkekler günü kutlanmaktadır. Erkeklerin hakları ve cinsiyet eşitliği için yapılan bir gündür. Kadınlar günü olduğu gibi erkekler için de özel bir gün bulunmaktadır.

19 Kasım Neden Erkekler Günü

19 Kasım Neden Erkekler Günü

Dünya genelinde kutlanan 19 Kasım günün neden erkekler günü olduğunu birçok kişi merak edilmektedir. Bugünün özelliğini merak edenler yazımızı okuyabilir.

  • 1999 yılında Dünya Erkekler Günün olması gerektiği söyleyen ve yeniden başlatan Jerome Teelucksingh’in babasının doğum gününe armağan olarak 19 Kasım seçilmiştir. İlk erkekler günü de Trinidad ve Tobago’da kutlanmıştır.

Dünya Erkekler Günü Neden Kutlanmıyor

Özel günlerin hayatımızda oldukça önemi vardır. Bazı kişiler için saçma gelse de özel günlerde hatırlanmak ve kısa bir mesaj bile insanları mutlu etmek için yeterli olur. Özel günlerin amacı farkındalık yaratmaktır. Birçok erkeğin düşüncesine göre neden kadınlar günü var da erkekler günü yok sitemde bulunmaktadırlar.

Uzun yıllardır Dünya erkekler günü olmasına rağmen birçok kişi bugünü bilmemektedir. Bunun için isyan eden kişilere müjdeli haberi vermek isteriz. 19 Kasım Dünya Erkekler Günü olarak kabul edilmektedir. Ülkemizde diğer günlere göre kutlanmayan bugün aslında diğer günler gibi kutlanılması ve özen gösterilmesi gereken bir gün.

Erkeklerin karşılaştıkları sorunlara farkındalık yaratmak için bu özel gün oluşturulmuştur. Kadınların yaşadıkları sıkıntılar gibi erkekler de bazı sorunlarla karşı karşıya kalmaktadırlar. Ülkemizde bulunan zihniyete göre sürekli güçlü görünmek zorunda olan erkekler ve belirli kalıplara göre değerlendirilen erkekler için bu özel günün kutlanması gerekir.

Mastürbasyon Günah Mı – İstimna Ne Demek ve Cezası Nedir?

Milf Ne Demek – Milf Kimlere Denir?

İyi Geceler Mesajı Sevgiliye

Ali Saroğlu

Uzun yıllardır Google için içerik üretiyorum. Bu içeriklerin faydalı olması katkıda bulunmak istersen benimle iletişime geçebilirsin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Aradığın burada

Başa dön tuşu