Ecmel Vera kendi içinde anlamları olan iki sözcüktür. Özellikle son dönemlerde popüler isimler arasında bulunan Ecmel; güzel, hoş, Vera ise günahtan uzak durma anlamındadır.

Ecmel Vera Nedir?

Ecmel Vera ne demek sorusuna cevap bulabilmek için kelimeleri ayrı şekilde ele almak gerekir. Kendi içerisinde farklı anlamları olan Ecmel ve Vera, günümüzde birlikte isim olarak kullanılmaktadır. Bunun yanı sıra hoş bir bütünlük oluşturan bu isimlerin anlamları ise pek çok kişi tarafından merak edilmektedir.

Hem kız hem de erkek çocuklar için tercih edilebilecek yani unisex bir isim olan Ecmel Vera, Türkçede sık duyulan bir isim değildir. Ancak son zamanlarda tercih edilmeye başlanan bu iki isim, genellikle birlikte kullanılmaktadır. Bunun yanı sıra her iki ismin kökeninin de Arapçaya uzandığını söylemek yanlış olmayacaktır. Fakat iki isminin anlamları birbirinden oldukça farklı ve ayrıdır.

Ecmel Vera isminin ne anlama geldiğini öğrenmek için her iki ismin anlamını da bilmek gerekir. Vera ismi, günah ve haramdan kaçınmak, sakıncalı durumlardan uzak durmak anlamına gelir. Bunun yanı sıra alem, kâinat anlamlarına geldiği de bilinmektedir. Oldukça güçlü ve derin bir anlamı olan Vera ismi, hem erkek hem de kız çocuklarda kullanılabilir.

Ecmel Ne Demek?

Ecmel Vera isminin anlamını öğrenmek için iki kelimenin anlamlarını ayrı ayrı ele almak gerekir. Bunun yanı sıra, genellikle birlikte kullanılan bu iki isim için Ecmel ne demek sorusuna güzel, hoş anlamına geldiği şeklinde yanıt vermek doğru olacaktır. Güzel insan anlamında da kullanılmakta olan Ecmel kelimesi, hoşluk, zarafet gibi anlamları içerir. Böylece Ecmel anlamları;

  • Güzel insan
  • Hoşluk
  • Zarafet gibi anlamlar taşır.

Ecmel İsminin Kurandaki Anlamı

Ebeveynler, henüz çocukları doğmadan çocuk isimleri hakkında araştırma yapmakta ve böylelikle çocuklarının hayat boyu taşıyacakları isme karar vermeye çalışmaktadır. İsim kararının oldukça büyük bir sorumluluk olduğunu dolayısıyla tercihinizi gerçekleştirmeden önce derin ve geniş araştırmalar yapmanız gerektiğini göz ardı etmemelisiniz.

Ebeveynler çocukları için isim araştırması yaparken pek çok farklı filtreleme gerçekleştirebilir. Pek çok insan çocuklarına koyacakları ismin Müslümanların dini kitabı olan Kuran-ı Kerim’de geçiyor olmasını talep eder. Bu aşamada pek çok kişi Ecmel isminin kurandaki anlamı hakkında sıklıkla araştırma yapmaktadır. Ancak Ecmel isminin tek başına İslam dininin kutsal kitabı olan Kuran-ı Kerim’de geçtiğini söylemek yanlış olacaktır. Fakat Ecmel Vera olarak kullanılan bu isimde, Vera isminin Kuran-ı Kerim kitabında geçiyor olması, iki ismin birlikte kullanılmasını sağlamaktadır.

Kürtçe Kız İsimleri

Kuranda Geçen Erkek İsimleri

Oguş Ne Demek

Comments are closed.